Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Alacsony mozgásigényű kutyafaj...

Alacsony mozgásigényű kutyafajták?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnénk egy kutyát a családba 2 cica és egy kisgyerek mellé.

Leginkább nagytestű kutyát szeretnénk, viszont a kistestűek sincsenek kizárva.

Kertes házba, kinti-benti kutya lenne.

Van kutyás tapasztalatunk viszont kutya suliba nem járnánk.

Naponta 1 óra séta lenne + játék, tanítás vagyis maximum 2 óra foglalkozás lenne de ha hétvégén túrázunk (nyáron 1-2 hetente) arra vinnénk magunkal (pl. Szalajka-völgy), de ne szedje szét a lakást ha valamelyk nap foglalkozás kimarad.

Nézegettünk a neten kisebb mozgásigényű kutyákat és ezekre bukkantunk.

Német Dog

Angol Masztiff

Bernáthegyi

Kaukázusi Juhászkutya

Berni Pásztorkutya

Csau csau

Shar Pei

Mopsz

Shih-tzu

Biewer Terrier

Pomerániai törpespicc

Melyket ajánlanátok?


2021. márc. 11. 20:32
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem a berni pásztor tökéletes lenne nektek. Én bernivel nőttem fel, nagyon szerettem, bátran ajánlom. Viszont csak tenyésztőtől!
2021. márc. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
31%
Nagytestű kutyát nem igazán adnak macskák és kisgyerek mellé, egy kaut vagy masztiffot biztosan nem. A padló cirkálókat meg nem túrára találták fel. A felsoroltak közül én is a Berni pásztort ajánlom. De! Tenyésztőtől ezek a kutyák 200-300 ezerbe fájnak és hát, van kikre költened a pénzt. Tehát, ha nem fontos, hogy fajtatiszta legyen, vedd fontolóra a menhelyet, esetleg a fajtamentést is.
2021. márc. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Mindenképp tenyésztőtől lesz.

Nekünk legjobban a Német Dog tetszik, de a Mopsz, Berni Pásztor és a Biewer terrier is szóba jöhet.

2021. márc. 11. 21:32
 4/27 anonim ***** válasza:
47%
Csak kinézetre válogatsz? Ez nem így működik. Minden fajta más habitusú és más igényű.
2021. márc. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
79%

A törpe spicc és a biewer terrier (ahogy neve is mutatja) nem kis mozgásigényű.


A kaukázusi elég más kategória. Pásztor és őrkutya, kemény gazdát igényel, mert nem játék.


Dog, masztiffok, berni pásztor

és bernáthegyi jó lehet. Ha kistestű akkor mopsz vagy shih-tzu (nagyon kozmetika igényes!)


Csau csau nem egyszerű eset, magának való, illetve ezt az éghajlatot nehezen viseli. Nyáron biztosan nem fog veletek kirándulni. Inkább shar-pei akkor. Neki a ráncai lehetnek problémásak.

2021. márc. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
37%

[link]


10 eves. Kerdezzetek ra ,a macskakra hogy reagal. Illetve a macskaitok ra. Legjobb,ha elviszitek a macskakat ksszenezni vele. Azonnal kiadjak

2021. márc. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
23%

Nagyon oreg kutyat vegyel vagy hozz sinterrol.


Ugyanis meg a labradornak is sokkal tobb az altalad korulirtnal a mozgasigenye.


Egy oreg kutyat kevesen fogadnak be,mert nincs olyan mozgasigenye,de oriz teged es a hazat. Nezzetek 10 eves kutyakat!! Az ilyenek szofogadoak es mindennel tobbre becsulik,h csaladba kerjltek a cellabol.


Mi is sinteres felnott kutyat hoztunk: a meglevo allatunkat vittuk es osszeneztuk oket. Rogton jatszottak,kedveltek egymast.

2021. márc. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Nem akarunk keverék kutyát!

Mopsz és a német dog között gondolkozunk.

Mondjuk nekem a shih tzu is nagyon tetszik, viszont a páromnak nem merthogy "úrikutya".

A berni pásztor nagyon cuki, de nem tudom hogy bírja a hőséget.

2021. márc. 11. 23:39
 9/27 anonim ***** válasza:
95%
A mopsz és a német dog között hatalmas különbség van és itt nem a kinézetre gondolok. Ilyen hozzáállással nem fogsz tenyésztőtől kutyát kapni.
2021. márc. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Tudom a hatalmas külömbséget.

De mindkettő nagyon gyönyörű.

De úgy tudom a mopsznak rettentően hullik a szőre (jobban mint az átlagos kutyáknak), ami lakásba hát...nem a legjobb + kétlem, hogy a túrákat bírná, így a Német Dog lesz a befutó, esetleg ha a későbbiekben (15+ év) majd a mopsz lesz a befutó.

2021. márc. 12. 00:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!