Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol lehet egészséges német...

Hol lehet egészséges német dogot venni?

Figyelt kérdés

Ahol a fő cél az egészség, nem a külső.

Mivelhogy azt olvastam, a német dogok egyharmada nem éri meg az 5.(!) életévét és kb 5-10% éri meg a 10.évét !

Szeretném, ha legalább 8-10 évet megélne.

Milyen kenneleket ajánlotok?

Köszönöm.



2021. márc. 15. 14:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Ez sajnos a nagy, orias termetu kutyak velejaroja. Nagyon tetszik pl. A Berni pasztor, de ok sem elnek sokaig, igy inkabb lemondok rola.

Szomszedunkban volt egy gyonyoru foltos torzskonyves dog, hiaba volt meg mindene, azt hiszem 5 evesen kezdodtek a szivproblemai, es nemsokara bele is halt. Ezt sajnos nem lehet elore latni, kiszűrni, mint pl. A diszplaziara valo hajlamot.

2021. márc. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Biztos volt mar olyan, hogy egy-egy ilyen kutyus 8-10 evet vagy tobbet is elt, de az atlageletkor 6-8 ev, (inkabb 6), mar ha jo helyrol hozod.
2021. márc. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Minden másban tökéletesen hozzám illik, nekem találták ki, de most mégis mit tegyek?

Esetleg keressek háznál született keveréket, pl labradorral vagy vizslával vagy német juhásszal kevertet?

Bár az meg nem olyan már, ahj, annyira rossz ez így, megtaláltam a számomra tökéletes kutyát, de ilyen tengerimalac élettartammal mégis hogy vehetnék magamhoz ilyen kutyát?

😭😭😭😭

2021. márc. 15. 14:54
 4/16 A kérdező kommentje:

3 éves koráig kölyök, utána meg öreg, kimarad az egész felnőttkora ..

Nem is értem ..

Miért nem figyelték jobban erre a tenyésztők ?!

2021. márc. 15. 14:56
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a tenyesztok hibaja, minel nagyobb a kutya annal kevesebb az elettartama. Egy csivava elerheti a 20eves kort is.

Biztos van meg olyan kutyafajta amit szinten illene hozzad es tetszik is. ;)

2021. márc. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nincs.

Esetleg "Extra mini" német dog, tán létezik? ☺️☺️☺️♥️♥️

2021. márc. 15. 15:05
 7/16 A kérdező kommentje:
Ez egyébként nem feltétlen igaz, egy káj, ami kb azonos méretekkel bír átlagéletkora 12-14 év !
2021. márc. 15. 15:06
 8/16 anonim ***** válasza:
79%

Meg ha letezne is extra mini nemet dog, akkor valoszinuleg nem lenne szazas az idegrendszere, hanem valami tulszaporitott kutyus lenne.

Nagyon sok kutyafajta letezik, biztoa vagyok benne hogy talalsz majd egy hasonlo szep kutyust.

2021. márc. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nem a külseje számít, ami miatt Őt választottam.

De azt hiszem végülis bele tudok törődni.

Mármint emlékszem, hogy ugyanannyira fájt mindkét kutyám elvesztítése, bár mindkettő 15 éves volt, de az egyiket 5 hetesen találtam, azóta volt velem, a másikat 12 évesen és csak 3 évet volt velem, mégis ugyanannyira volt rossz.

Tudom, hogy az 5-8 év, amit kb megél, az kevés, de mivel az Ő fajtájánál ez így öregnek számít, végülis ez olyan, mint az előbb említett tengerimalac, bár keveset él, de ha végül öregen hal meg, akkor végig élte az életét.

Szóval ha egy tacskóm lenne, aki 6 évesen hal meg, az rosszabb lenne, mintha a német dogom halnak meg ennyi évesen, mivel ő ilyenkor már öreg, szóval nem azért hal meg néhány év után, mert rosszul van tartva vagy valami baj éri, hanem mert öreg.

Persze, tudom, hogy végül többnyire szívbetegség, rák, dp vagy valami fajtabetegség a haláluk oka, de egyben öregek is, végülis.

Azt hiszem talán "ki tudok békülni" így ezzel a ténnyel.

Mert csak azért, hogy ugyanannyi év alatt, ne kettő, hanem egy kutyám legyen, nem veszek egy másik fajtát, ami nem én vagyok.

Hiába keresgélek, de nem találok német dog természetű másfajta kutyát.

Esetleg ti tudtok?

2021. márc. 15. 15:29
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Mert megis mi olyan kulonleges a termeszeteben, amit mondjuk egy vizsla nem tud? Ugyanugy szeretnek a gazdak kozeleben lenni, imadjak az embert, nem agressziv, kivancsi termeszet, stb stb.

Oke-oke, a vizsla mozgasigenye hozza kepest eleg nagy, es kulsore sem olyan “remiszto”, de ez csak egy pelda volt kerdezo. Biztos van meg olyan fajta, amelyik megfelel neked.

Vagy setalj be egy menhelyre es nezz korul ott.

2021. márc. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!