Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elutottem egy kutyat, mi a...

Elutottem egy kutyat, mi a teendo?

Figyelt kérdés
Nyakorv nincs rajta, ember nem volt a kozelben. Nalam van, nem eszik es nem iszik. Az utes utan picit verzett a szaja, de most mar nem. Probal felallni es setalni, de nem igazan megy neki, szoval inkabb csak pihen. Amikor felall es setal, akkor nem vonyit, de nem tunik tulsagosan boldognak. A helyi allatorvost nem tudom elerni, nekem pedig elinteznivalom is lenne. Helyrehozhato valahogy? Esetleg valami fajdalomcsillapito? Egyeb tanacs? Csak eppen, hogy nekitolattam, nem mentem at rajta, de a kerek ala volt beszorulva picit.
2021. márc. 16. 10:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha vérzett a szája, akkor nagy eséllyel belső vérzése van és orvosi ellátás nélkül nem éli túl.
2021. márc. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy belső vérzés. A nyálkahártyáit nézzed, ha rózsaszín, úgy nagy valószínűséggel nincs belső vérzés. Ha nem rózsaszín, akkor azonnal orvos.

De bízzunk benne, hogy "csak" sokkot kapott, mindamellett tényleg nem ártana, ha látná egy doki

2021. márc. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Na, nekem sajnos el kellett mennem otthonról, de áthívtam a szomszéd gyereket, hogy töltsön el vele pár órát, valószínűleg az utolsókat. Változás nem történt, még életben van, de továbbra sem eszik/iszik. Beszéltem az orvossal, holnap elnéz hozzám. Meglátjuk, hogy mi lesz a probléma. Az biztos, hogy menhelyre nem viszem, inkább akkor nálam marad. Ideiglenes megoldjuk úgy, hogy hoz valami infúziót, majd ha szükség lesz rá, akkor elviszem röntgenre.
2021. márc. 16. 18:17
 14/21 A kérdező kommentje:
Azt tudjátok, hogy mennyibe kerülne nagyjából a legrosszabb esetben a kutya megmentése? Pl. többszörös csonttörésnél, ilyesmik.
2021. márc. 16. 20:20
 15/21 anonim ***** válasza:
Hát kérdező, ez tényleg nagyon sok mindentől függ. Nagyon alap árnak (ami egy balesetes kutya ellátásához kell, tehát esetleg kötözések, vérvétel, különböző vizsgálatok, gyógyszerek, infúzió) szerintem 50 körülire számíts, és ebben nagyjából tényleg alig van benne valami. Példának okáért, ma elvágta a kutyám a lábát (már történt hasonló kisebb korába, mert eszetlenül rohangál), elbódították, pár öltéssel összevarták a sebet meg kapott antibiot, ez 13 ezer forint volt. Pedig tényleg nagyjából egy 20 perces beavatkozásról volt szó csupán, ha meg tudna maradni egy helyben és nem 40 kiló lenne, akkor helyi érzéstelenítéssel is meg tudták volna oldani.
2021. márc. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Koszi! Itt szerintem tores is van, a hata es a laba is el van deformalodva. Felo, hogy atmentem rajta. Nagyon sajnalom szegenyt, egy aranyos cocker spanielrol van szo. Na mindegy, mindent megteszek annak erdekeben, hogy felepuljon. Ha kell, akar mutettel is.
2021. márc. 16. 21:16
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Eszik azóta? Vagy legalább iszik?
2021. márc. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Nem, enni biztosan nem evett, valoszinuleg vizet sem ivott. De ha belso verzes lenne, akkor gondolom mar meghalt volna, nem? Remelem, hogy mentheto. Alszik.
2021. márc. 16. 21:32
 19/21 Lost princess ***** válasza:
100%
Ha nem akarod menhelyre vinni akkor is beszélni kell velük és van valamennyi idő ameddig jelentkezhet érte a gazdája. Addig is lehet nálad mint ideiglenes gazdánál. Ha letelt az idő hivatalosan is lehetsz a gazdája. (ha hülyeséget írtam javítsatok ki,ismerősnél így volt)
2021. márc. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
A kutya kb. 15 éves lehetett, a teste több részét megtámadta a rák, köztük a szemét, nemiszervét is, így kénytelenek voltunk elaltatni. Chip nem volt benne.
2021. márc. 17. 13:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!