Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik dolgoztok és egyedül...

Akik dolgoztok és egyedül éltek, hogyan tartotok kutyát?

Figyelt kérdés

Vagy ha nem is feltétlenül egyedül éltek, hanem mondjuk a párotokkal...


Azért a legtöbb esetben az ember nagyjából egy időben dolgozik a párjával, különben egymást sem látnák soha.


Én az átlagosnál viszonylag nagyobb telekre szeretnék majd egy pásztorkutyát egyszer, de jelenleg esélytelen mert egyedül élek és havi 200-240 órát dolgozom, plusz havonta 25-30 órát csak az utazással...


És akkor a “szabadidőmben” kell mást is csinálni, nem áldozhatom 100%-ig egy kutyára.


Nyílván nem mindenki dolgozik ennyit, illetve valakinek 5 percre van csak a munkahelye, de 168 órával számolva sem jön ki nekem nagyon a matek...


Ti hogy oldjátok meg?


Vagy csak annak való kutya, aki mondjuk tervezőmérnök vagy programozó és heti 3* legalább képes homeofficeban is dolgozni?


Előre is köszi a válaszokat!



2021. márc. 17. 13:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
81%

Akármennyire meglepő, de fejlesztők sincsenek feltétlenül home officeban, ez a cégtől is függ, mennyire nyitottak erre. Én fejlesztő csapatban dolgozom, most pár hetet kaptunk, egyébként a cégvezetés egyáltalán nem nyitott otthoni munkavégzésre "békeidőben" (azaz a covid előtt, illetve covid alatt is eléggé vaskalaposan álltak hozzá eddig).

Most itthon vagyok, a kutya vagy a székem alatt vagy az ölemben alszik napközben, amikor éppen bejárok, akkor is napközben pihen.

Próbálok közelebbi munkahelyet találni, hogy legalább az utazási időt minimalizáljam, illetve ha találnék kutyabarát munkahelyet, még jobb lenne, de az Magyarországon még elég ritka.

Én mindig séta után adok enni a kutyának, így nincs olyan probléma, hogy evés után órákat kell várni a sétával. Az esti séta - ha az időjárás is engedi - hosszabb, és hétvégén van nagyobb mászkálás, akár egész nap. Az időjárást azért írom, mert az én kutyám bizonyos esetekben nem szeret kint lenni, hideg szél, szakadó eső, én meg nem erőltetem csak azért, hogy x órát sétáljunk. Így sem problémás, futok vele, meg teljesítménytúrázunk, séta közben is beiktatok agyi fárasztást, és vannak olyan feladatok, amikhez nem kell szabadban lenni, mert bent is gyakorolható. Nem egy lefáraszthatatlan kutya. Én olyat kerestem, aki beilleszthető az életmódomba.

Nekem mentett kutyám van, én úgy gondolom, ha a kutya el tudná mondani emberi szavakkal, nem azt mondaná, hogy szenved, örül, hogy van gazdija, kap enni, inni, nem kell kukáznia az utcán, kuckózhat a kanapén, és nem egy huzatos kennelben kell fagyoskodnia.

Aki túlvállalja magát kutya terén, ott nyilván akadnak problémák, én panelban élek, több kutya is van a lépcsőházban, de mind meg van nevelve megfelelően és mind megkapja a számára szükséges foglalkozást.

Nincs két egyforma kutya, szóval nem lehet egy sablont ráhúzni mindegyikre.

2021. márc. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Reggel-este 3-3 órát vagyok kint vele, görkorival futunk, nagyot sétálunk, nagyot játszik a kutyapajtikkal.

Neki ennyi elég.

Kiskorában sokat tanítottam, amíg nem szabadott túl sok mozgással megterhelni, akkor így fárasztottam, agyilag.

Mindent meg is tanult, amit akartam, de azóta inkább szaladgálni szeret, de szót is fogad, nekem ennél több nem kell és ő is elégedett.

9 órát vagyok távol és 7 órát alszom, marad 2 a napból, míg tusolok, reggeli-vacsi meg ilyesmi.

Heti 2 nap szabad, amellett, hogy +2 órát kutyázok, meg is főzök 2heti adagot magamnak, amit aztán fagyasztok adagokban, illetve takarítok, mosogatok, bevásárlok stb.

Tudom, durván igénytelen vagyok, hogy csak heti 1* csinálok házi munkát, de hát engem a kutya jobban érdekel, és hát ezért is élek egyedül 😂

De ha beleszámolod a napi takarítást, akkor is max 2 óra alatt megvan, szóval még így is marad napi 4 órád a kutyra.

2021. márc. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül vagyok. Eleve úgy választottam munkát, hogy tudjak mellette kutyát tartani, ennek az az ára, hogy a szakmámhoz képest majdnem feleannyit keresek, mint máshol és még szarok is a munkatársak, de legalább közel van a munkahely és csak 5x8 óra.


1300nm a kert, viszont mivel a környéken sok az idióta így bent vannak amíg dolgozom, meg éjjel is. 8 órát egy kutya, ha előtte foglalkozva van vele és le van fárasztva rendesen és ez egy ismétlődő rendszerbe van illesztve amit kutyák nagyon szeretnek ha valami fix és kiszámítható, akkor simán elvan, főleg ha ketten vannak.

Problémát a kölyök és az idős állat jelentheti, mert azok nem tudnak már 8 órát pisát visszatartani, nekik kutya WC-t kell csinálni akkor bent.

Vagy a másik megoldás amit én is csináltam két éve mikor elkezdtek öregedni, hogy a bejárati ajtó előtti kis rész le lett kerítve és egy kutyaajtó került az ajtóra. Így ki tudnak menni ha akarnak egy kis részre és mégis elég távol vannak a kaputól meg a szomszédoktól. Keveset mennek ki amúgy, szoktam nézni a kamerán őket.


Bevásárlást meg éjszaka szoktam, bár már egyre kevesebb bolt van nyitva éjjel... Megveszek sok mindent, egyedül is vagyok, szóval havi egyszer elég.

2021. márc. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Édesapámmal élek, de ő nem nagyon foglalkozik a kutyákkal.


Van kert, napközben ott vannak, ha itthon vagyok, bent, szerintem ez a max 8 óra egyedül csak akkor számít, ha a kutya be van zárva és tartogatnia kell a pisit/kakit. Reggel korán az udvaron vagy házon belül foglalkozom velük, délután séta vagy biciklizés és opcionálisan foglalkozás. Hétvégén verseny, túrázás, edzés.


Bár nem szeretnélek ráeröltetni a kutyatartásra, de az országban a kutyák többségét még heti 1x sem viszik sétálni(nyílván vidéken), a menhelyen, ahol segítek, sok kutyát adnak örökbe csak kertbe, úgy, hogy csak heti szinten viszik sétálni(vagy annyiszor se).

Még így is rengeteg kutya éli le az életét a menhelyen, egy pár m2-es kennelben, szerintem hatalmas előrelépés lenne nekik, ha egy füves udvarban szaladgálhatnának.

2021. márc. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
60%

Fajtafüggő is.

A mieink kertiek (elég nagy kert), munka után foglalkozunk velük utána etetés, illetve reggel munka előtt rövidebb játék (reggel 7-kor megyünk, este 6-ra érünk haza). Hétvégén ez jóval több: akkor jóformán egész nap kint vagyunk, pláne ha jó az idő.

De ha kölyköt szeretnél, akkor sokat kell vele az elején foglalkozni, mert a fejedre nő. Főleg a pásztorkutyáknál ez komoly gond lehet.

2021. márc. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
81%

Mi is a férjemmel távol vagyunk 10 órát minimum vagy többet. Napi 3 órát ingázunk és 8 órás a munka.

Teljesen jól tudunk kutyust tartani, mikor jött úgy időzitettük, hogy egy hetet itthon voltam szabadságon, és fokozatosan lett hozzászoktatva az egyedülléthez. Amíg munkában vagyunk lenn van a kertben, alszik főleg, házat őriz, elvan. Hazaérés után tavasztól télig séta de nagy, kinn a mezőn, labdázás, játék és lakásban van velünk reggel-este amíg otthon vagyunk, hogy addig se egyedül legyen. Hétvégén napi séta, kirándulás, nagy túrák meg kutyasuliba is járunk és hétvégén azért szinte végig velünk van, sokat utazunk mert szeretünk túrázni, ő is mindig jön. Télen mikor tök sötét mire hazaérünk nem szoktuk sétáltatni, nem is nagyon igényli ilyenkor ő sem, örül hogy bejöhet a melegbe. Nagyon boldog kiegyensúlyozott kutyus, egyáltalán nincs elhanyagolva szerintem. Sokat foglalkozom vele egyébként ha itthon vagyok, tanítom, trükköket, meg nevelem, rengeteg mindent tud ez agyilag is szuperül lefárasztja. Az első egy évben viszont tényleg nagyon korán keltem minden reggel, este tanulás, foglalkozás és rengeteg energia volt. Most hogy már 3 éves azért ő is nyugisabb már kicsit, alkalmazkodik. :) Mindig rendesen le volt fárasztva reggel kölyökként, soha az életben nem szedett szét semmit kertben amíg egyedül volt, nem kapart, nem szökött, semmi gondunk vele. Egyébként hajlamos hisztizni ha elmegyek és itthon hagyom pl. boltba, vagy edzésre vagy bármi, de reggel a munka miatt soha :D Kiskorától megszokta hogy reggel elmegyünk, este hazajövünk.

2021. márc. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!