Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Bemennétek megfázva dolgozni,...

Bemennétek megfázva dolgozni, ha még csak 1 hónapja dolgoztok ott? Egyedül még nem dolgozom, még csak a betanulás van egy másik kollégával.

Figyelt kérdés
Január 8-án kezdtem az új munkahelyemen. Sajnos gyenge az immunrendszerem, hiába szedem a vitaminokat és sportolok meg egészségesen is táplálkozom. Decemberben egész hónapban beteg voltam, még állásinterjúra is betegen mentem, most meg újra elkaptam. Szerintem a munkahelyemen, mert mindenki betegen jár dolgozni. Tegnap bejött a beteg kollégám (aki engem is batanít) dolgozni, ott köhögött mellettem, meg fújta az orrát, tegnapelőtt meg a másik kollégám beteg, lázas gyereke jött el az anyjáért, mert hogy együtt mennek haza (az a kollégám is betanít) - úgyhogy igazi vírusközegben voltam ezen a héten. Ott prüszkölt meg köhögött az a kollégám is meg a gyereke is irodában, amíg az anyját várta. Ha mindenki betegen megy munkába, nekem is ezt kéne tennem? Nem akarok még jobban megbetegedni, de a munkámat sem szeretném elveszíteni (holnap telik ld a próbaidő, de még határozott a szerződésem fél évig, utána kapnék határozatlant) és azt sem akarom, hogy a kollégáim azt higyjék, hogy minden szarsággal kiirattatom magamat. Lázam még nincs szerencsére, de köhögök megállás nélkül és sokszor elmegy a hangom a felgyülemlett nyálkától, amit meg nem tudok kiköhögni. Emberekkel dolgozom, számokat húznak és én pedig fogadom őket ha sorra kerülnek. Szóval kiirattatnátok magatokat két napra (max. két napra gondoltam) vagy mennétek azt remélve, hogy nem kapjátok el még jobban? Mert ha még jobban elkapom, akkor biztos, hogy nem két napra, de valószínűleg egy hétre lennék kiirattatva.

2020. febr. 6. 12:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem vagyok lázas, nem vagyok rosszul, akkor mennék.
2020. febr. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha nagyon rossz a közérzetem, és ez kihat a munkavégzésére, akkor nem mennek dolgozni.
2020. febr. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
munkát szxrnám le, nem én vagyok a menedzser, hogy megoldjam a gordulekeny munkavegzest. masokat megfertozni viszont gaz, szerintem egyertelmuen dogveszterjeszto az a munkaltato, aki az ilyemsit erenynek tunteti fel, es az a munkavallalo is, aki ilyesmivel hoskodik. anyam meselte, hogy a nyolcvanas evekben bejott a munkahose kommunistaszombatos buzgomocsing kollegano rozsahimlovel, es a terhes csaj a szomszed asztalnal elvetelt. Mekkora szxrhalom mar az ilyen...
2020. febr. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!