Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen módszert próbáljak meg...

Milyen módszert próbáljak meg még?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy 1 éves akita büszke (és néhol kevésbé büszke) tulajdonosa vagyok. A kutyám rengeteg figyelmet kap, naponta vannak séta-játék, séta-futtató és egyéb alternatívák beütemezve annak érdekében, hogy le legyen mozgatva. Az esetek 70%-ában nagyon ügyes, tud egy csomó mindent amit tanítottam neki.

DE: van 30% (amikor elmegyünk sétálni és kan kutya van a kerítés mögött vagy amikor kint vagyunk az udvaron, de nem 100%-ban csak rá figyelünk, hanem más kerti munkákat csinálunk), amikor bekattan nála valami. Ilyenkor egyértelműen próbál fölém (vagy bármelyik családtagom fölé) kerekedni és durvul. Ez az én esetemben nem annyira gáz, mert ignorálom, leáll, megunja. De a nagyszülőknél már okoz némi problémát, ugyani egy házban lakunk, közös udvarral.


A kérdésem tehát az, hogy van e bármi olyan, amit az ő érdekükben meg lehetne e csinálni még, mert ha azt mondom nekik, hogy 2-3 éves korára lenyugszik, az már kezd nem segítség lenni.



2021. márc. 17. 13:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nincs lemozgatva a kutya.. Tipikus jeleit mutatja!!egy akitanak a seta futtato edeskeves. Nem tudtad,h hasonlo mozgasigenye van,mint a huskynak?? Pl menj el vele bicajozni naponta.
2021. márc. 18. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nagy a mozgásigénye.

A séta alaphangon 2 óra vele, de inkább több.

A futtató, az fél óra, de amellett mindig van legalább 1 óra séta is (ha nincs annyi időm nyilván).

Ezen kívül városon kívül póráz nélkül is megy.

Nincs kizárva, hogy így sem tökéletes a lemozgatása, de az például egy jel, hogy 30 perc után már egyáltalán nem húz és jön mellettem normálisan, tehát feltételezem, hogy azért elfárad.

2021. márc. 18. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!