Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik jobb a Vectra 3D vagy...

Melyik jobb a Vectra 3D vagy az Advantix?

Figyelt kérdés

Kutyusomra itthon advantixot hasznalok, de a nyarat a tengernel toltom vele a nagymamamnal (2honap kb). Azon a reszen sok a lepkeszunyog es nem szeretnem ha megbetegedne. Idaig advantixot hasznaltam 4 hetente. A kulfoldi allatorvos a nagyimnak azt mondta, hogy jo lesz az advantix nyaron (tengernel ahol sok a lepkeszunyog), de 2 hetente kell neki majd adnom, mert a lepkeszunyogra csak 2 hetig hat. Illetve azt tanacsolta, probaljul meg a Vectra 3D-t, mert az 4 hetig komplett fed.


Van valakinek tapasztalata?



#Advantix #Lepkeszunyog
2021. márc. 18. 05:27
 1/10 A kérdező kommentje:

A leischmaniozus betegseg miatt irom (elfelejtettem odairni). Arrol a szunyogrol van szo, ami ezt a betegseget terjeszti. Remelem jol irtam, hogy ez a lepkeszunyog.


A masik problema az, hogy kutyusom este kint alszik nyaron a nagyinal, es ezek a szunyogok napfelkeltenel es napnyugtanal csipnek, tehat nagyon fontos a vedettseg!!

2021. márc. 18. 05:33
 2/10 anonim ***** válasza:

Sajnos az ilyen szerekben nem vagyok otthon. Nekem is nagy fejtörést okoz most, hogy belsőleges tablettával kezdjük el a védekezést (pl.Nexquard) vagy valamelyik spottal, mert olvasni negatívumot mindkét verzióról...

Viszont, olyan ötletem támadt a kommented alapján, hogy a szer mellé beszerezhetnél a kutyusodnak szúnyoghálós fekhelyet kintre! Vagy valami baldachin szerű eszközzel körbevédeni azt a helyet ahol kint fogja tölteni az éjszakákat. Home made megoldást is lehet kint csinálnod. Ha kennelben lesz, akár az egész kennelt is bevonnám oldalt és fölül is szúnyoghálóval.

2021. márc. 18. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen a kutyusnak kint van kisebb garazs fabol. Ilyen kerti fahaz. Nagyim szerencsere imadja ot, kiuriti es komplett neki adja nyarra:)) az ajtajat nyitva hagyjuk, es van rajta ilyen magnetikus magatol bezarodo szunyoghalo, azon ki be jarkal (habar tavaly megragta, de veszunk ujat, nem kerul sokba). Elvileg van egy nagy haza. A problema az, hogy nyaron annyira meleg van, hogy inkabb a nedves fuvon vagy betonon alszik. Labrador kutyus.
2021. márc. 18. 07:09
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem tudok konkrét választ adni mert soha nem lesz megegyezés a kutyások között hogy melyik a legjobb, de ez egy érdekes cikk.

[link]

2021. márc. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk a spot on vàlt be. Mellette kapja a milprazont a szúnyogok miatt .
2021. márc. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%

A spoton azért jobb, mert az repellens, azaz távol tartja a parazitákat, a tabletták ellenben csak akkor ölnek, ha már megcsípte a kutyát, tehát ott az esély a megfertőzésre.

Én spot mellé tavasztól őszig használok még pluszban olyan nyakörvet, ami természetes illóolajokkal tartja távol a vérszívókat. Más, gyógyszeres nyakörvet nem szabad spottal keverni, meg két különböző hatóanyagú spotot vagy nyakörvet sem, de gyógyszer nélkülivel lehet kombinálni.

2021. márc. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen en is advantixot adok, de az ottani doki azt mondta, hogy az advantix habar 4 hetig jo kullancsra, bolhara, de arra a szunyogra ami a leischmaniozust terjeszti (es ez ott egy fertozo zona) az advantix csak 2 hetre ad fedettseget. Ezert a vectra 3d-t javasolja, ami 4 hetig teljesen fed.

A masik az lenne,hogy ott napi szinten viszem a kutyust a tengerre koran reggel furdozni, ezutan a so miatt otthon meg le kell slagoznom tiszta vizzel, es nem tudom, hogy igy meg kevesebb ideig tart e hatasa.

Allitolag van leischmaniozus elleni oltas is, talan 1 evre jo ha jol tudom. Tudom Magyarorszagon ezzel nimcs nagy baj, mert foleg "mediterran" betegseg, foleg tengernel, de ha valaki tudna esetleg tippeket adni.

2021. márc. 18. 10:48
 8/10 anonim ***** válasza:

Amennyire utána olvastam úgy tudom ezeket a spotokat ha érte eső, az után is érdemes újra csepegtetni, hát akkor a konkrét fürdés esetén biztosan!

5 milyen spot vált be, mióta, és mellé Milprazon? Nekem is megfordult a fejemben, hogy végülis miért kell szúnyogok ellen is védekezni ha íratok fel Milbemaxot vagy Milprazont? Mert olyan ritkák azok a szerek amik szúnyog ellen védenek és belsőleges szert az esetleges szövődmények miatt pedig nem is nagyon szeretnék.2.

2021. márc. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A spotnak nem árt a víz, csak az első 2-3 napban !

Mert a spot folyadék a bőr legfelső rétege alá szívódik be !

A nyakörv az, ami kívül, a bundán terjed szét, azt tudja csak lemosni az erősen szakadó eső vagy a slag !

2021. márc. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nexgard spectra ... belsoleg ... havonta


vagy


Bravecto ... belsoleg ... 3 havonta


Nexgard a szivfereg ellen is ved ... de mivel havonta kell adni, sokkal dragabb mint a Bravecto.


Mivel a szivferget a szunyogok terjesztik es telen nincs szunyog ... ugyan akkor erdemes az ilyen szereket valtogatni idonkent ... ezert en telen Bravectot hasznalok ... nyaron viszon atterek a Nexgardra.


Eddig bejott.

2021. márc. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!