Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktátok jutalmazni a...

Hogyan szoktátok jutalmazni a kutyát gyakorlás közben? Hogyan lehet hosszútávon pontos és pörgős munkát építeni?

Figyelt kérdés

Adott egy viszonylag lusta és kajával nehezen motiválható kutya. Első kutyám, szóval több hiba van a képzésében, mint amennyit el tudtok képzelni, de az alapvető gond a motiválatlanság, semmi nem érdekli annyira, hogy úgy igazán szívvel-lélekkel dolgozzon érte.

Labdás, de a labda sem elég izgalmas, gyorsítja valamennyire, de nem hozza nagyon lázba, ha kicsit meghúzom már oda is adja, ha próbálom vele "heccelni" pár pillanat múlva már fel is adja, nem próbálja meg megszerezni tőlem.


Szóval maradt a kaja, mint motiváció, csak feladatért kap enni és ez viszonylag be is vált, azért hajlandó dolgozni érte.

Az utóbbi időben elkezdtem azt csinálni, hogy már nem falatokat adok neki kézből egy-egy feladat után, hanem kirakom a táljába a kaját és végigcsinálunk egy hosszabb pályamunkát, kb. 25 lépés szabadon követés fordulatokkal, néhány menet közben ültetés, fektetés, olyan feladatok, amiket amúgy már megvezetés nélkül is tud, tehát nem most tanulja, csak eddig minden feladatot külön-külön lejutalmaztam és végig nálam volt a kaja.

Ezzel az új "módszerrel" magához képest elképesztően gyors lett, pörög, toporzékol, akciózik, kicsit még hisztizik is, nagyon lelkes és ez borzasztóan tetszik is, hogy végre rá tud pörögni a munkára, viszont sokkal pontatlanabb is, mint ha nálam van a kaja és sűrűben van jutalmazva, ami meg nyilván nem tetszik.


Tehát az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehetne ezt a pörgést úgy fenntartani, hogy közben a pontosság se menjen el? Ha nálam van a kaja, akkor pontos, viszont lassú, ha ki van rakva tálba, akkor gyors, de pontatlan. Ti hogyan csinálnátok ezt egy teljesen hétköznapi, inkább lusta kutyával? Nagyon szeretném, ha szép, pörgős munkája lenne, de tudom, hogy a pontosság fontosabb. Hosszútávon mi a jobb, ha esetleg később vizsgázni, versenyezni is szeretnék még vele?


Előre is köszi a válaszokat, tippeket, minden hasznos tanácsért megy a zöld mancs :)



2021. márc. 22. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
ha jól csinál valamit akkor nem ütöm
2021. márc. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Hogyan szoktátok jutalmazni a kutyát gyakorlás közben?


Baratsagosan megpaskolom a fejet es megdicserem :)

2021. márc. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

A kutya az az elotte valo pillanatra erti a dicseretet. Azaz muszaj lepesenkent dicserned falattal. Tessek ovtaskba tenni a kajajat es ugy jutalmazni. (En nyershussal meg hallal nyomtam vegig ezeket. )


Esetleg 1-2 mozzanatot jutalmazhatsz szoval/mosoyal stb. De olyan sok mozzanatot nem hagyhatsz jutalomfalat nelkul.


A kutyad tokeletes munkakutya a leiras aapjan. Elismer falkavezernek es alacsony energiaszintu,azaz nem porog ugy,de emiatt szofogado.


Turelem ,rozsad terem. Ez itt is igaz!!

2021. márc. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jutalmat akkor lehet így kivenni és késleltetni, ha jól megalapozottak a feladatok. Ha pontatlan, akkor még nem érti eléggé az elvárásokat. Mépj vissza és tanítsd meg a pontos munkára.

Arra is figyelj, hogy az szuper, hogy találtál hozzá kulcsot, de hirtelen ne növelj nagy energiaszintet és ösztönállapotot a munkában. Ezt fokozatosabban kell bevezetni.

2021. márc. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én agilityzek a kutyáimmal és azt vettem észre, hogy, ha véletlen van egy kis szünet, utánna sokkal jobban motivált a kutyám. Pl úgy alakul, hogy két hétig nem kérek tőlük semmit, csak sétálunk, utánna sokkal motiváltabbak lesznek edzésen.


Ha bármi agilityvel kapcsolatos dolgot csinálok, én magam is úgy teszek, mint aki nagyon lelkesedik iránta, ez húzza a kutyát is.


Figyelem a kutyát, tudom, mikor fárad el és még előtte egy jól elvégzett feladattal hagyom abba a gyakorlást.


Naponta többször pár percet gyakorlok, de van, hogy csak épp az udvaron vagyok és átküldöm a szlalomon, majd nagyon megdícsérem, de kizárólag "magammal"(dögönyözöm, örülök neki, de nem kap kaját vagy játékot ez csak az utóbbira igaz)


Ha megfelelő az időjárás és a talaj, biciklizünk, földúton, minél gyorsabban, 4-5 km-t, akár minden nap, de nyílván fokozatosan szoktattam hozzá. Előtte egy edzés végére már elfáradt, most meg menne tovább, ahogy nőtt az állóképessége, annál könnyebb neki a terhelés és annál több energiája van, amit le akar mozogni.


Több kutyám van, "versenyeztetem" őket, ha nem úgy teljesít az egyik, pár percet a másikkal gyakorlok, nagyon nagyon dícsérem, ezt végig kell néznie, majd újra jöhet, ha nagyon nincs jó napja, egy könnyű valamit szépen megcsinál és szintén nagyon dícsérem, majd befejezem a gyakorlást, ha úgy gondolom, hogy bírja akkor az elrontott kombit kérem újra.


Változatos helyekre viszem őket és mindenhol kérek tőlük feladatokat.


Ezt a kajástálas dolgot én is próbáltam, az én kutyáim is pontatlanok tőle, leginkább a félkész dolgokban, ezért csak ritkán veszem elő.

2021. márc. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a minden feladat utáni jutalmazás is beválik,de az a pörgés amit írsz,akkor a legjobb,ha minden 3.4.feladatnál kapja el a jutalom falatot. Ekkor a legmotiváltabb,de végig a kezemben a falat,hogy lássa,érezze.
2021. márc. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Jutalomfalattal lekenyerezes es a figyelem kialakitasa miatti etetes csak egeszen kis korban jatszik ... erett kutyanal at kellene terni a kedvenc jatek jutalmazasra.


Komoly kepzesben mar nincs jutifalat!

2021. márc. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!