Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Találtam egy kutyát 2 hónapja...

Találtam egy kutyát 2 hónapja és befogadtam. Köteles vagyok a gazdának vissza adni ha nincs a kutyában semmi amivel bizonyíthatná hogy az övé?

Figyelt kérdés

3 hónapja az utcánkban megjelent egy kisebb termetű nagyon elhanyagolt kutya. Minden nap vittem a kutyám sétálni és mindig a kapum előtt a fűben feküdt le és el se mozdult viszont mikor kimentem mindig megijedt a kutyámtól és elment. Később hozzá szokott ahhoz hogy csak a kapun megyünk ki és nem őt akarjuk bántani szóval ott maradt vagy néha ha volt kedve követett, de a végén vissza is jött a kapum elé. Tettem ki neki mindig kaját is. Most már befogadtam, elvittem orvoshoz,kapott oltást is. Ma sétáltam vele a falumban és egy férfi az egyik háznál megállított hogy adjam vissza a kutyáját mert megismeri. Mutatott képeket róla de nem adtam neki vissza. A kutyában chip sem volt plusz nem is kereste a kutyát semmilyen platformon. Láttam is hogy hamar túladott a kutyuson mivel pár hetes németjuhász szerű kölyökkutya futkosott nála az udvaron.

A kérdésem adott. Félek hogy valahogy vissza akarja majd szerezni, pedig már nagyon nagyok megszerettem.


2021. márc. 22. 23:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
76%
Nemrég a Facebookon az egyik állatmentő csapat oldalán láttam egy kutyáról bejegyzést. Egyértelműen rossz helye volt ott, ahonnan meglógott, de valaki írta is a bejegyzéshez, hogy azok is lopták valahonnan. Máris rengetegen jelentkeztek, hogy befogadnák szívesen, pedig valaki lehet, hogy keresi.
2021. márc. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
20%

Beszelj az allitolagos eredeti gazdaval (de a kutya ne legyen nalad) ... mond meg neki, hogy a kutya valasztott teged es te csak befogadtad. Mond meg neki, vagy inkabb kerd meg, hogy szeretned ha nalad maradhatna a kutya, mert mar nagyon megszeretted. Ennyi.


Valoszinu azt mondja, hogy rendben ... akkor koszond meg es a tema lezarva.

2021. márc. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

#10 : A kutya 3 hónapja kezdett el mászkálni az utcánkban. 1 hónapig hagytam aztán fogadtam be azaz 2 hónapja van tényleg velem. A régi gazda sehol sem hirdette meg azt hogy keresi a kutyát,pedog nagyon jól tudta hogy merre keresse. Többször is látta hogy utánam jön a kutyus és egyszer sem jött ki hogy bevigye magához.

A kutyát semmiképp nem adom vissza. Amíg le nem évül ez az ügy addig egy rokonnál helyeztem el ahol biztos nem keresik.

2021. márc. 23. 21:01
 14/14 anonim ***** válasza:
47%

A chip soha nem is igazolt tulajdonjogot ;)


De tudod ki adná vissza.

2021. márc. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!