Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Barátnőm 3-4 naponta cseppent...

Barátnőm 3-4 naponta cseppent a kutyájára 2-3 csepp illóolajat. Nem tesz ez rosszat a bőrének?

Figyelt kérdés
Nem mondom,tényleg sohasem büdös a kutya,de szerintem ez így gáz. Aztmondja,azért csinálja,hogy ne kelljen 2 hetente fürdetni,mert az rosszabb. Egyszer pont láttam,a nyakához 1 csepp,meg a gerince közepéhez,azt belesimogatta és ennyi.
2021. márc. 24. 08:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
41%

Az évi két fürdetést azért elég túlzásnak érzem... Még ha szobakutya akkor is. Azért 1-1,5 havonta meg lehet fürdetni őket.

Az én kutyámat volt, hogy egy héten többször is meg kellett mosni, mert imádott minden szarba belefetrengeni, és a fehér bundáján meglátszott minden kb. És büdös is volt.

2021. márc. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
69%
Illóolaj+víz keveréket én is használok élősködők távoltartására, kiegészítő védekezésként a Nexgard mellé. Van, aki közvetlenül a kutya bőrére cseppenti az illóolajat a gerinc mentén, ez nekem mondjuk nem vált be, de ha nem irritálja a kutya bőrét, akkor ez sem okoz semmi problémát.
2021. márc. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
91%
Nem szabad! Sosem cseppentünk direktbe se bőrre se kutyára, neki is ott a bőr a szőre alatt. Ki is marhatja. Ennyi ésszel...maximum ha nagyom meghigítod. Arról nem beszélve, hogy a kutya mennyivel érzékenyebb a szagokra.
2021. márc. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!