Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki kint tartja a kutyáját,...

Aki kint tartja a kutyáját, miért?

Figyelt kérdés
Olyanok válasza érdekel, akik kint tartják (tehát nem a többieké): miért, milyen fajta, milyen élete van? (Kiviszed-e sétálni a kertből, töltötök-e együtt időt, egyéb ktivitás)

2021. márc. 28. 12:45
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
54%

#6:

Szóval úgy bánsz a blökiddel, mintha ember lenne. Ez komoly mentális probléma.

2021. márc. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
39%

11!


Tevedni emberi dolog ... mondta a sundiszno es lemaszott a surolokeferol :)


Nem tartom embernek es nem is banok vele emberkent, tehat ha igaz a mondas miszerint mindenki magabol indul ki, akkor szerintem neked lehetnek mentalis problemaid.


Igaz, kutyaul sem banok az allatommal ... sokkal inkabb bartatkent es tarskent foglalkozom vele, egy kis felelosegtudattal megspekelve hiszen nem o akart a kutyam lenni, en vallaltam a feladatot.


Vegul azert azt bevallom nem is tudnam lealacsonyitani emberre, mert ezerszer kulonb mint barmelyik hulye ember ... szoval maradjon csak meg az en igaz baratomnak es jobb sora lesz mint egy atlagos embernek :)))

2021. márc. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Senkit nem pontoztam :D. Mindenkinek köszi, de igazából nem vitat akartam, hogy kint vagy bent, hanem a kinti kutyasok válasza érdekelne. 🙂
2021. márc. 28. 13:46
 14/23 anonim ***** válasza:
89%

Egy német juhászom és egy kisebb drótszőrű keverékem van. Kínzás lenne nekik a bent lét, hatalmas a mozgásigényük. Nagy a kert, fél hektár, elférnek bőven. Ha nem vagyok otthon és este, a kennelükben vannak, olyan 6 négyzetméter, de épül a nagyobb.

Naponta olyan 4-5 alkalommal megyek ki hozzájuk, játszunk, tanulunk, labdázunk olyankor. A séták nagyon változóak. Van, hogy mindennap megyünk 2 órát, van, hogy kimarad egy hét. Függ, hogy mennyi időm van. Ha elmegyünk egy nagyobb, 4-5 órás túrára, utána napokig menekül a póráz láttán a német juhász, borzalmasan tunya :D

Nem éreznék jól magukat a házban, nincs időm napi 3-4 óra sétára, másképp meg mindent rombolnának. Illetve a bent tartott jószágaimnak se lenne a legjobb a lelkiállapota tőlük :D

Tökéletesen boldogok, egyáltalán nem vágynak bentre. Nem értem azokat, akik szerint kínzás az udvaron tartani a kutyát, hiszen eredetileg is erre lettek kitalálva.

2021. márc. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Utolsó, na igen, tengerimalacaim vannak, ki szoktam tenni őket a kertbe, első alkalommal megpróbálta kibontani őket a ketrecbol.

Ha behoznám, akkor a malacoknak kellene új hely.

2021. márc. 28. 14:10
 16/23 anonim ***** válasza:
47%
Gyerek koromban kint volt a kutyám, mert a szüleim szerint ott a helye, bent összeszőröz mindent, sokat kell utána takarítani. Aztán szép lassan megenyhűltek(mikor látták, hogy a hidegbe szerencsétlenkedem a kutyával), de sok ismerősömnél ez az indok... bár ott ilyen furcsa a felfogás, hogy legyen kutya, ugasson, ha jön valaki, de azért ne olyan sokat, foglalkozás 0 és örüljön, hogy élhet, meg néha megsimogatják...
2021. márc. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
85%

14-eshez csatlakozva, nálunk is hasonlóan vannak.

Két keverék van: egy hosszabb szőrű, amolyan zömmel golden retriever, és egy kisebb drótszőrű keverék. Korábban meg óangol juhászkutyánk volt.

Egyrészt kint nagyobb a helyük, mint itt bent. A kertben bárhová mehetnek és nagy kert van. Másrészt bent unatkoznának és rombolnának: akármennyire is szeretjük emberként kezelni a kutyákat, de neki nem feltétlenül egy élmény a gazdival a kanapén tv-t nézni. Más ingerekre vágyik. Kint vannak járókelők, más állatok, szagok. Nem csak fekszenek kint, persze azt is. Egymással elvannak, 'járőröznek". Illetve akinek van kertje az tudja, hogy mindig van kint meló, akkor is, ha nincs kutya. Nincsenek kizárva az életünkből, mert sokat vagyunk kint.

2021. márc. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
61%

Kint tartom a kutyát, nem szoktuk beengedni a házba, csak szilveszteri petárdas időszakban az előszobába, elkerítve. Kint vannak játékai meg kutyaháza, és rendelkezésére áll az egész udvar, a gyerekek szoktak játszani vele.

Szeretjük őt, de háziállatként van tartva, nem tartjuk őt a gyerekünknek meg családtagnak, egyszóval a helyén van kezelve a dolog.

2021. márc. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

3 kutyám van, ebből ketten (agár-juhász keverék és nagyobb testű spitz keverék) kint laknak az udvaron. Én próbáltam behozni őket, de félnek, nem mernek/akarnak bejönni, viszont a szüleim sem díjaznának 3 kutyát bent, úgyhogy nem lett eröltetve a dolog. A 3. idős kutyám benti, de ő nem is bánja, hogy nem jön be a másik kettő, nyugodtan tud bent pihenni.


Egyébként szerintem jó életük van, igyekszem mindent megadni nekik. Saját készítésű, fűthető házuk van, nagy az udvar, ott labdázunk, gyakorolunk, de minden nap sétálunk is, hétvégente pedig túrázunk (10-15 km), bandázunk más kutyásokkal, az egyikkel kutyasulizunk is.

2021. márc. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem a nagyobbacska kutyákat és 40 m2-re nem lenne szívem bezárni. Ezért úgy választottunk, hogy bírja a kinti tartást. Az ősei tanyákat őriztek, annyira nem idegen tőle a kinti lét. A benti annál inkább. Betegség, szilveszter stb. esetén beengedjük, de nincs oda a bezártságért, amint lehet, megy is ki.

Naponta sétál, ideális esetben tanítás és játék is van, hétvégén kirándulás, jó darabig kutyaiskolába is jártunk, ha olyan kutyával akadunk össze, játszanak is. Ha nem foglalkoznánk vele, szökne és szétszedné a kertet.

2021. márc. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!