Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztő mennyire veszi...

Tenyésztő mennyire veszi figyelembe a vevő igényeit? Az árra illik rákérdezni? Melyik kennelek jók? Mikor vegyem fel vele a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Már régóta szeretnék egy Német dogot, és úgy érzem pár éven belül lesz rá lehetőségem, hogy tartással egy kutyát. Hobby célra szeretném, de csak kant szeretnék, ez lehetséges? Még a szín sem annyira lényeges, de a neme az nagyon fontos. Magyar kennelből szeretnék kutyát, de külföldön élek és nem tudom, hogy ad e tenyésztő külföldre is kutyát.

Az ár nálam nagyon sarkalatos pont, mert nem mernék rákérdezni, nehogy azt gondolja a tenyésztő, hogy nincs pénzem a kutyára, pedig csak azért szeretném tudni, hogy biztosan elég pénzt rakják össze



2021. márc. 28. 13:53
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
31%

Beszarok komolyan mondom, hogy itt minden ember a legdrágább tenyészetekből akar/javasol olyat, hogy a selejteset kell megvenni, szín harapás, rejtett here tököm tudja milyen hibákkal...


ennyi selejtes kutya a világon nincs, hogy mindenkinek csak selejteset lehessen adni

2021. márc. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Akárhonnan veszel, részletes, mindenre kiterjedő adásvételi szerződést írjatok. Amelyik "tenyésztő" erre húzza a száját, hagyd a fenébe, mert csak egy pénzlehúzó szaporító - akkor is, ha a vételár kedvezőbbnek tűnik, és akkor is, ha mérhetetlen magabiztossággal beszél lyukat a hasadba (pl. a szülőknek azért nincs diszpláziaszűrése, mert "az nem dogbetegség"..."nincs ezeknek semmi bajuk, nézd meg milyen egészségesen futkosnak" stb... a rengeteg kiállítási cím és az egészség sincs kapcsolatban egymással (sajnos még az sem, ami látszik: rengeteg szemproblémás dog tornyozza a serlegeket)

Itt találsz egy mintát, ezt gondold végig: [link]

2021. márc. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
51%

19#

"Én is ilyen pöcs voltam pár éve, mikor kennelt megnéztem személyesen akkor meg koppantam akkora árat mondott a köcsögje."

A "bájos stílusod" miatt én is hatszoros árat mondtam volna. Aztán mehetsz puffogni, ahova tetszik.

2021. márc. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

20#

Te meg nagyon intelligens valaki lehetsz ha egy kommentből ítélkezel más ember felett.Buta ember lehetsz.

2021. márc. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Előzőnek ment.
2021. márc. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!