Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztő mennyire veszi...

Tenyésztő mennyire veszi figyelembe a vevő igényeit? Az árra illik rákérdezni? Melyik kennelek jók? Mikor vegyem fel vele a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Már régóta szeretnék egy Német dogot, és úgy érzem pár éven belül lesz rá lehetőségem, hogy tartással egy kutyát. Hobby célra szeretném, de csak kant szeretnék, ez lehetséges? Még a szín sem annyira lényeges, de a neme az nagyon fontos. Magyar kennelből szeretnék kutyát, de külföldön élek és nem tudom, hogy ad e tenyésztő külföldre is kutyát.

Az ár nálam nagyon sarkalatos pont, mert nem mernék rákérdezni, nehogy azt gondolja a tenyésztő, hogy nincs pénzem a kutyára, pedig csak azért szeretném tudni, hogy biztosan elég pénzt rakják össze



2021. márc. 28. 13:53
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Leírod a körülményeket, amiket tervezel biztosítani neki, aztán leírod, hogy neked mik az igényeid, aztán megkérdezed, mikor várható olyan alom, amiből kaphatsz a feljebb említett leírás alapján kiskutyát és hogy mire számíthatsz ár tekintetében.
2021. márc. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha megbeszélitek, h kan kell, akkor kant kapsz, ha lesz, ha nem, akkor majd a kövi alomból. Árat is nyugodtan meg lehet kérdezni, legyél kedves, írd le, hogy tartanad és miért őket választottad.
2021. márc. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam hogy felhívom milyenek a kutyusok, mikor lehet megnézni őket aztán később smsben rákérdezek a matekra
2021. márc. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
A körülmények miatt aggódom, mert igaz van kert, de inkább benti kutyának szeretném, mert eddig is benti kutyaim voltak és jobban érzem magam, ha ott van a közelben.
2021. márc. 28. 15:50
 15/25 anonim ***** válasza:
97%
Az egyáltalán nem baj, sőt, a német dog kifejezetten benti kutya, egyrészt a pici bundája miatt, másrészt az embercentrikussága miatt.
2021. márc. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
A tenyésztő nem fog kikosarazni, mert családtagként szeretnéd a kutyát.
2021. márc. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
77%

Az en tenyesztom biztos nem adta volna oda a kozepazsiaimat ha tudja, hogy belvarosi szobakutya lesz :) De masod/harmad kezbol figyelemmel kiserte a kutya sorsat, egyszer meg a kutyaiskolaban is megjelent amikor oktatason voltunk.

Persze nem orult, hogy belvarosba kerult a kutya, de azota mar megbekelt mert latja, hogy mindent megteszek a kutyamert es kimondottan jo elete van :)

2021. márc. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
64%
Ha nem te vagy a billgec vagy kedves ferenc,akkor kenytelen leszel rakerdezni az arra. Mert ugye nem mindegy,h 200 ezer vagy 3 millio a kolyok ara....
2021. márc. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
24%

És kérdező mondd már meg miért nem kérdezhetek rá az árra? Talán ingyen adja?

Én is ilyen pöcs voltam pár éve, mikor kennelt megnéztem személyesen akkor meg koppantam akkora árat mondott a köcsögje.

2021. márc. 29. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
51%

- Jelen pillanatban valóban 5,5-6,5 év a várható átlagélettartam a középeurópai állományban. Ez ÁTLAG. Azaz olyan kennelből válassz, ahol vannak idős kutyák is (egy lelkiismeretes tenyésztő ugyanis nem passzolja le a tenyésztésből kiöregedett példányokat sem).

- Kizárólag olyan párosításból vásárolj, ahol mindkét szülőnél végeztek szívultrahangos vizsgálatot, és nem találtak rendellenességet. 4 dogból 1 szívbetegség áldozata. Sajnos az aktuálisan negatív szűrővizsgálata sem ad garanciát arra, hogy későbbi életkorban vagy a kölyköknél ne alakuljon ki pl. DCM, de az esélyt nagyban csökkenti.

- Menj el (ha már tartanak ismét) kutyakiállításokra, lehetőleg német dog klubkiállításra, illetve régebben klubnapok is voltak ott találkozhatsz egyszerre a legtöbb dogossal. Beszélgess, építs kapcsolatokat.

- A szimpatikus tenyésztőkhöz menj el látogatóba, még jóval az előtt, hogy kölyköt választanál. Ezt azért ajánlom, mert a kezdőket könnyen rabul ejtik a cukimuki kölykök, és nem fordít kellő figyelmet a tartási körülményekre (tisztaság, szabad mozgás, kutya-ember kapcsolat, egészségügyi hibák).

- Napi 2x1 óra nagyon aktív (azaz nem pórázon melletted poroszkálós!) mozgás mellett tökéletes lakáskutya a dog. Hatalmas kertünk, fűtött kutyaszobánk van - mégis mindegyik ott volt, ahol mi voltunk (éjszakai alvás idején az ágyunkban...).

- Természetesen rá lehet (sőt kell is) kérdezni az árra, de ne ezzel kezd.

Már csak azért sem, mert az árak gyakran "személyre szabódnak". Ha hobbira keresel kölyköt akkor se törzskönyv nélkülit keress (az amúgy is csak 6.000 Ft!), hanem egy jó tenyészetből szerezz be egy valamilyen hibával (pl. színhiba, harapáshiba, rejtett here, stb.) rendelkező kölyköt hobbi árfekvésben.

- Érdemes szétnézni a fajtamentőknél, kövesd az oldalukat, néha még kölykök is kerülnek be.

- Ne azonnal akarj kölyköt venni! VÁRJ!

2021. márc. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!