Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A nagytestű kutyákat nem...

A nagytestű kutyákat nem lehet magas fehérjetartalmú táppal etetni kölyökként (pl. Orijen), akkor BARF modell szerint miért lehet, amikor a nyershúsban magasabb a mennyiségi fehérje?

Figyelt kérdés

Annyi hogy nincs kivonva belőle a nedvesség nagy része mint a száraztápból, tehát százalékosan kevesebb benne a fehérje.


És én tudok több bejegyzett tenyésztőről, akik BARF szerint etetnek, onnantól kezdve hogy a kicsik nem szopnak...


Ezzel amúgy nincs problémám, csak kiváncsi vagyok, hogyha ezzel nincsen gondja kb. senkinek, és nem mondják hogy baja lesz tőle a kutyának a növekedése során, akkor pl. egy Orijenre vagy N&D-re miért mondják...

Hiszen mindent egybevetve ezekben van a kevesebb fehérje.



2021. márc. 29. 13:44
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
19%

A brit prémium a legjobb ár-érték arányú táp, és jó táp.

Én ezzel etetek + farhát, kacsa és csirke, nagyon szépen nőnek a nagytestű kutyák és nagyon szépek, a szőrük is rendben van, és minden vitamint megkapnak, ami szükséges.



Attól nem lesz baja, ha húst eszik, ahogy az sem számít, hogy mindenféle antibiotikum van benne, mert emberek is azt eszik, egész életükben.



A nagyon magas fehérjetartalmú táp az nem jó, de ha csak hússal eteted, attól nem hinném hogy baja lesz, de azt nagyon nehéz és bonyolult jól beállítani, hogy az jó legyen, így én egy alap és jó tápot javaslok és kész.



etess brittel este, és adj reggel, délben farhátat



a legtöbb tenyészetben így csinálják, ennyit tudok mondani. egy 8-120 kutyás tenyészetben nem etetnek meg kutyánként 50 000 ft-ot havonta... sok tenyészetnél alacsony minőségű tápot kapnak a felnőttek, hoppá...

2021. márc. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
23%

vagy etess csak brit large juniorral, és kész


én biztos nem etetnék orijennel, az már nagyon a ló túlsó oldalára van átesve


de saját döntésed

2021. márc. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 A kérdező kommentje:

Például a sovány juhhús 70 százaléka víz, 19.7 százaléka fehérje... Ha beteszik a száraztápba, akkor kimegy belőle a nedvességnek körülbelül 90 százaléka. Vagyis kb. Olyan 56.7% lesz a fehérje.

Vagyis nincs több fehérje a tápban mint a nyershúsban, csak a nyershúsban van egy csomó víz...

2021. márc. 29. 19:44
 14/47 A kérdező kommentje:

Vagyis ha nem számítjuk a vízet, akkor a sovány (nyers) juhhúsban 56.7% fehérje van.


Az Orijenben ezzel szemben csak csak 38% a fehérje.


Persze azt még mindig nem tudom, hogy mondjuk a gége, fül hozzáadásával egy BARF menüben mennyivel csökken a fehérje...

2021. márc. 29. 19:48
 15/47 anonim ***** válasza:
16%

te nagyon kisgyerek lehetsz, valahogy érződik hogy nagyon el vagy kényeztetve, és apuka finanszírozza a 25 ezres / 10 kg táposdit a kicsi jánynak meg a dán dognak


gyakorold még a matekot arany bogaram... mert ha bevisz 70% vízt a húsból, attól tele lesz a gyomra...


száraz tápból a 38% fehérje rohadt sok, de húsból nem tud annyit bevinni

2021. márc. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
19%

#14

hogyne számítanád a vizet... hát javarésze víz, amit megeszik, tápnál meg 38%-al számolsz


omg.

te annyira buta vagy, hogy kérlek járd ki az általános iskolát, majd utána gyere vissza, addig apu állítsa be neked a matek tanárt is korrepetálásra

2021. márc. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 A kérdező kommentje:

Jajj, istenem! Ami adag nyers húsban 70% víz is van, és ami fehérje 19.7% az mennyiségileg ugyanaz a fehérje mint az 56.7%! Nem érted?

Pont azt mondom, hogy csak százalékokat torzítja el a víztartalom..

2021. márc. 29. 19:54
 18/47 A kérdező kommentje:

Ha van egy adag húsod, amiben 19.7 százalék a víz, és Te kivonod ennek a víznek a 90%-át (ahogy egy száraztápnál), akkor (kb.) 56.7% lesz a fehérje, de a mennyiség az nem lett sem több, sem kevesebb!!!


Érted már?!

2021. márc. 29. 19:56
 19/47 A kérdező kommentje:
Amúgy 23 éves vagyok, csak azért nem tudok helyesen írni, mert reggel 6:00-tól 16:00 óráig dolgoztam 2* 20 perc szünettel...
2021. márc. 29. 19:57
 20/47 anonim ***** válasza:
29%

Éppen ez az, hogy nyershúsban van egy csomó víz, és nem adagolod túl, míg a száraztápból kimegy a nedvesség tartalom, és be tud vinni hatalmas mennyiségű fehérjét, ami túlzott méretű növekedést eredményez


Húsból nem tud annyit megenni, hogy túladagolja.

Tápból be tud annyit vinni, mert nagyon tömény a fehérjetartalom, de ahhoz, hogy jól lakjon általában még többet megeszik, mint ami a tasakra fel van tüntetve

2021. márc. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!