Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A nagytestű kutyákat nem...

A nagytestű kutyákat nem lehet magas fehérjetartalmú táppal etetni kölyökként (pl. Orijen), akkor BARF modell szerint miért lehet, amikor a nyershúsban magasabb a mennyiségi fehérje?

Figyelt kérdés

Annyi hogy nincs kivonva belőle a nedvesség nagy része mint a száraztápból, tehát százalékosan kevesebb benne a fehérje.


És én tudok több bejegyzett tenyésztőről, akik BARF szerint etetnek, onnantól kezdve hogy a kicsik nem szopnak...


Ezzel amúgy nincs problémám, csak kiváncsi vagyok, hogyha ezzel nincsen gondja kb. senkinek, és nem mondják hogy baja lesz tőle a kutyának a növekedése során, akkor pl. egy Orijenre vagy N&D-re miért mondják...

Hiszen mindent egybevetve ezekben van a kevesebb fehérje.



2021. márc. 29. 13:44
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
19%

Máshogy fogalmazok:


Orijennel etetni pénzkidobás, és nem egészséges.


Ha azzal etetsz, a te dolgod. Ha azért dolgozol, hogy napi 2-4 ezret megetess a kutyával, miközben én ugyanazt kihozom 300-ból, az az én dolgom.

2021. márc. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 A kérdező kommentje:

Ha 100 grammal számolunk, akkor 100 gramm bárányhúsban van 19.7g fehérje.


100 gramm Orijenben 38g a fehérje.


240-330 gramm tápot kell adni egy 30 kilós kutyának ahhoz, hogy meg legyen a napi adagja, ezt aktivitástól függően.

Ha 300 grammal számolunk az napi 114g fehérje.



Egy szintén kicsit aktívabb kutyának, ilyen húsból (jó nyílván nem nagyon lehet egyféle hússal etetni, de a példa kedvéért) 900 grammra van szüksége egy napra, ami 177+g fehérje.

2021. márc. 29. 20:25
 23/47 A kérdező kommentje:
Vagy nem bárányhús, hanem sovány juhhús, kicsit eltérnek az értékek, de majdnem ugyanaz...
2021. márc. 29. 20:26
 24/47 A kérdező kommentje:
És a sima csirkének például jelentősen magasabb a fehérjetartalma, direkt azért nem azzal számoltam, hanem olyan hússal aminek közepes...
2021. márc. 29. 20:34
 25/47 anonim ***** válasza:
0%

Számolhatsz csirkével, kacsával is, farháttal számolj, mert barfnak is fele csontos hús, nálam reggel délben farhát a menü és valami hihetetlenül meg vannak őrülve érte, azért csökkentettem le a táp mennyiségét



Az nem létezik, hogy egy 30 kg-os 4 hónapos dán dogot 240-330 grammal te jóllakass. Egyszerűen csak a mesében.


Hiába van az ráírva a tasakra. Előző oldalon már írtam, hogy nem kell elhinni sem a pásztorkodást, amit a csomagolásra írnak, mert kb. mára alig létezik, sem a 240 g etetést, de ezen most kicsit felkacagtam, de nem rajtad nevetek.



Minden baja lesz szerencsétlennek.


Nem addig kell etetni, ami a dobozra van írva, hanem addig, hogy lássad, érezd ha megfogod a hasát hogy van benne és lakjon jól



mi van ha a dándog 3 falatból elnyeli a 240 grammot még reggel?



most komolyan, te ezt kipróbáltad már élőben?


az én 4 hónaposom még nincs 30 kg, mert nem dándog, de 60ra meg fog nőni...


és ha nem akarod nagyon nyomni nagyon fehérjével, akkor kell a 200 ft-os/kg táp, és hozzá kell keverni a közepes táphoz, a brit prémium juniorhoz



ez az orijen sehogy sem jó



én a helyedben ha csak táppal etetnék, akkor brit prémium + 200 ft-os táp, hogy jóllakjon, de ne nyomjam túl fehérjével



a farhátat meg adhatod, azzal kapcsolatban nem érdekel semmilyen tudományos cikk, mert azt úgy csinálják a nagy állománnyal rendelkező tenyész ismerőseim, és az úgy jól működik, azt is alkalmazhatod

2021. márc. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
0%

azért a sovány juhhús fehérjetartalmát ne a színhús csirkéhez hasonlítsd, hanem a farháthoz kérlek


a farháton minden van, csont, zsír, bőr, porcogó, nyakrész stb. nem csak hús


a farhát az eléggé príma kaja... na nem mindegyik, mert farhát és farhát között elég nagy a szórás, de én mindegyikkel etetem, mikor melyiket kapom

2021. márc. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
0%

Most csúnyát fogok mondani, szentségtörést:


Nem lepődnék meg, ha a 180 ft-os farhát, egy jó rendes farhát, odaverné a 2000 ft/kg-os tápokat.


Lehet 1-2 vitamin hiányzik a farhátból, ami benne van már közepes tápban és kell hosszútávon.

De többségében nem lepődnék meg, ha veri, én látom amit látok és tapasztalok


De ez egyéni preferencia

2021. márc. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
0%

Bocsánatot kérek, amiért általános iskolásnak hívtalak


"És miért nem reklámozzák azt is azzal, hogy szabadtartású állatokkal dolgoznak?


Hát azért mert, akkor rohadtul megbüntetnék Őket!


"



Ja! Az kb annyira büntetik meg őket, mint a fejfájáscsillapító reklámban, hogy úgy csinál, hogy fáj a feje!

Vagy hogy úgy csinál a csokis kakaóra, hogy finom, miközben egy kalap kaki.

Vagy hogy azt mondja az autó kereskedő, hogy jó kocsi, miközben holnap már be sem indul és a rozsda fél autót megette! (na jó, ez már kicsit extrém példa, a lényeg hogy nem büntetik meg)

2021. márc. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:

A világ egyik legnagyobb balgasaga egy tápot meg a nyersetetést így összehasonlitani.


Amit tápon látsz fehérjetartalmat az az összfehérjetartalom. Tehát ebben benne van az állati és növényi eredetű fehérje is.


Igen ha a nyers hús szárazanyag tartalmát nézed magas a fehérje, viszont baromi magas nedvességtartalommal bír, és így jön létre az egyensúly.


Minél magasabb egy fehérje biológiai értéke, annál kevesebb terhet rak a vesére.


Plusz te tényleg azt hiszed hogy a tonnányi kutyatápot szabadtartású boldog állatokból állítják elő?

2021. márc. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
0%

Ja, nem hitte el nekem, hogy már nem a cowboyok terelik a marhacsordákat és itt a pusztaságban sem sűrűn látni már birkapásztorokat, kihaló mesterség az egész világon...


Az így megtermelt húst (a legdrágább pásztorkodással előállítani) mérget vehetsz rá, hogy nem szar kutyatápban végzi, hanem a csorda tulaja saját célra szánja, illetve eladja méregdrágán "bio" húsként

2021. márc. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!