Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A nagytestű kutyákat nem...

A nagytestű kutyákat nem lehet magas fehérjetartalmú táppal etetni kölyökként (pl. Orijen), akkor BARF modell szerint miért lehet, amikor a nyershúsban magasabb a mennyiségi fehérje?

Figyelt kérdés

Annyi hogy nincs kivonva belőle a nedvesség nagy része mint a száraztápból, tehát százalékosan kevesebb benne a fehérje.


És én tudok több bejegyzett tenyésztőről, akik BARF szerint etetnek, onnantól kezdve hogy a kicsik nem szopnak...


Ezzel amúgy nincs problémám, csak kiváncsi vagyok, hogyha ezzel nincsen gondja kb. senkinek, és nem mondják hogy baja lesz tőle a kutyának a növekedése során, akkor pl. egy Orijenre vagy N&D-re miért mondják...

Hiszen mindent egybevetve ezekben van a kevesebb fehérje.



2021. márc. 29. 13:44
1 2 3 4 5
 31/47 A kérdező kommentje:

Nem tudtok Ti semmit :)

A világ vezető egyetemein egyre nagyobb teret nyer magának a fenntartható gazdálkodás, a környezetvédelmi jog, stb.


Még 10-15 év és nem is lesz legális a mástípusú állattartás, egyáltalán.

2021. márc. 30. 14:16
 32/47 A kérdező kommentje:

Továbbra is várom a választ arra a kérdésre, hogy a pedigré miért vállalja fel a 8 százalék hús tartalmat, ha ráírhatná azt is, hogy 80%.


Illetve miért nem hirdetik azzal, hogy szabadtartású állatokkal dolgoznak, stb?


Az egyetlen magyarázat: Mert rohadtul nem tehetik meg ezt jogilag.

2021. márc. 30. 14:18
 33/47 A kérdező kommentje:

“Minél magasabb egy fehérje biológiai értéke, annál kevesebb terhet rak a vesére.”


És annál magasabb nem is nagyon lehet, mint amit egy szabadtartású, antibiotikumot sosem látott csirke tartalmaz pl.


Egyébént a egy hús leginkább akkor lehet antibiotikum mentes, ha szabadon volt tartva az állat.


Ugyanis az antibiotikumnak az iparban az a funkciója, hogy valahogy kibírják az állatok azokat a sérüléseket, melyeket a tömegben egymásnak okoznak és a sebeik ne fertőződjenek el (annyira).

2021. márc. 30. 14:22
 34/47 anonim ***** válasza:
0%

egyetemiek... jajj...


az egyetemnek max annyi lesz a beleszólása, ha a professzor kiáll terelni a birkákat,


a hústermelés 99%-a, multik, nagy maszek cégek, állam kezében van


https://www.youtube.com/watch?v=iO4Hj9ehvr0


tessék, itt egy magyar tényfeltáró riport, ez a VALÓSÁG!


emberi fogyasztásra! nem szar kutyatápba!



egyetemi professzorok... azok vágóhidat is max tankönyvben láttak


nyugodtan rákereshetsz a magyar vágóhidakra, de ugyanez megy hollandiában, ami nagy hústermelő és feldolgozó és konkrétan az egész EU-ban..


itt a környéken a vágóhídon is ez megy...


Abban sem vagyok biztos, hogy el tudod-e képzelni, hogy mi és hogyan történik ott...


Elmondom neked, hogy szép szarvasmarhát, emberi fogyasztásra sem vágnak, amit eladásra szánnak. SEHOL!


Csak az öreg és beteg példányokat vágják. Igen, azt eszed te is a pöriben.


Nyugodtan keress utána hogy milyen munka folyik egy vágóhídon.

Csak aztán el ne sírd magad.


És kérlek ne próbáld meg ezt beadni nekem, hogy majd valami egyetemecske meg professzorocska majd elmondja a profitorientált cégeknek, államnak hogy mi merre hány méter

2021. márc. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 A kérdező kommentje:

Te teljesen idióta vagy! Én pontosan tudom, hogy mi folyik az ipari húsfeldolgozásban! Szerinted miért kerülöm?!

De az hazugság, paranoid skizofréniás konteózás, hogy nincs alternatíva!

2021. márc. 30. 15:28
 36/47 anonim ***** válasza:

Mi az alternatíva?


Kérek linket.

2021. márc. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:

Nem baj ha valakinek nincs sok köze mondjuk az állattartáshoz, de akkor hülyeséget ne beszéljen.


Maradjunk a csirkénél. A szabadtartásos módszernek sokkal nagyobb az ökológiai lábnyoma mint a ketrecesnek. Szabadtartásban a csirkék többen esznek, ráadásul a nevelési idejük sokkal hosszabb, így megint kilyukadunk a több takarmányhoz.

2021. márc. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:

"De az hazugság, paranoid skizofréniás konteózás, hogy nincs alternatíva!"


Van alternatíva, úgy hívják, hogy vegetáriánus, de amiről te beszéltél eddig, az nem alternatíva.

2021. márc. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
Kutyátápsznobok...
2021. ápr. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
50%

Kedves Kérdező!

(kizárólag a kérdésre szeretnék válaszolni, a többibe nem folynék bele)

A 900grammos barfos menü nem kizárólag színhúsból áll. Egy barfos menüben minimum 10% a zöldség, kölyköknél ez akár 20-25% is lehet, 10% belsőség, aminek megint egészen más a fehérjetartalma, illetve kb. minimum 30% csontos hús (ez már tényleg a szinte teljesen lecsupaszított csont), szóval szerintem az erre a menüre számolt napi 177g fehérje nagyon túl van becsülve, szerintem a 100g-ot se éri el, de az igaz, hogy barf etetésnél nagyon nehéz pontos fehérjeszázalékot megállapítani. És ugye ehhez még hozzájön az, amit már a többiek is írtak, hogy a színhús adag, ami a teljes menü 40-50%-a, kölyköknél megint nem a legfehérjedúsabb húsokból áll, sokszor ennek a fele is gége, tüdő, aminek sokkal alacsonyabb a fehérjetartalma, így jön ki, hogy alacsonyabb a fehérjetartalma, mint egy nagyon megtolt tápnak.


A számolásodból ítélve feltételezem, hogy még nem olvastál utána alaposan a kölyök barfnak, pedig ez a kulcsa, egy alaposan és jól összeállított barf menüvel szerintem nehezebb kárt okozni, mint egy nagyon magas fehérjetartalmú táppal, vagy legalábbis én a környezetemben több barfon felnevelt egészséges kutyát ismerek, illetve több olyat, akinek a magas fehérjetartalmú táp ártott az ízületeinek. De ez nyilván megint nem egy releváns statisztika, sőt nem is statisztika, hallomásokból, egy-egy gazdi tapasztalatából sem lehet messzemenően általánosítani, inkább kifejezetten hiba.

Nekünk a tenyésztő annak idején azt mondta, hogy a választott táp nem haladhatja meg a 28%-os fehérjetartalmat 8 hónapos koráig, ami valóban eléggé lekorlátozta a lehetőségeket, mi végül platinummal etettük kölyökként, aminek 27% a fehérjetartalma, viszont kizárólag csirkés, én meg nem rajongtam a csak csirkés tápért. Nem bántam meg, szép lassan érte el a végleges magasságát, nincs ízületi problémája, viszont mióta átálltunk barfra szemmel látható a különbség, sokkal izmosabb lett, jobb a kiállása és a szőre is elképesztően fényes, puha.

Én a következő kutyámat biztosan pici korától barffal fogom etetni, mint írtam több pozitív példát is láttam rá, hogy milyen szép, egészséges felnőtt kutyák lettek azok, akik már kölyökként is barfoztak és ellenpéldával nem is találkoztam (nem állítom, hogy egyáltalán nincs, de szerintem nem kiemelkedően jellemző). A magas fehérjetartalmú tápoktól nem véletlenül intenek a tenyésztők, én bízom a hozzáértésükben, több kutyát neveltek már fel az adott fajtából, mint bármelyik állatorvos vagy kisállatdietetikus, ezért én ebben a kérdésben inkább adok az ő véleményükre (ami megint csak tudományosan nem tekinthető megalapozottnak, de néhány kivételes esetben a tapasztalat felülírhatja a tudományt). Én azt javaslom, hogy beszélj a tenyésztővel (ha egyáltalán éppen nagytestű kutya vásárlása előtt állsz és a kérdés nem csak elméleti jellegű) és első körben az ő tanácsait fogadd meg. Ha csak elméleti jellegű a kérdés, akkor meg szerintem az első bekezdésemben nagyjából válaszoltam a kérdésedre, persze utána lehet járni ennek tudományosabban is, de itt a gyk-n erre nem sok esélyt látok.

2021. ápr. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!