Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy pitbull típusú kiskutyát...

Egy pitbull típusú kiskutyát hogyan kell jól szocializálni?

Figyelt kérdés
2021. márc. 31. 18:01
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
típusú???
2021. márc. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%

Gondolom bull typera gondolt, igy szoktak oket hivni.


Ugyanugy szocializalod, mint minden masik kutyat. A problema csupan akkor all fent, ha a kutya idegrendszere gyenge, ami valoszinuleg fent all nalad is, mivel a “fajta” ossze-vissza lett mar szaporitva...


Kutyasuli. Expozicio a helyes kifejezes inkabb...A szocializacio pedig nem jelenti azt hogy minden kutyaval haverkodni kell. Semlegesseg legyen a cel!


En az engagement & disengagement modszert szeretem, nekem bevalt.


Oltasok utan bemutatok minel tobb dolgot a kutyamnak (pl. bolti kornyezet, lepcso, csatornafedel, uveg, magassag (fokozatosan), zajok) amiket kicsikent megismer es pozitiv asszociacioval kotom neki ossze, akkor rendben lesz kesobb is.


Csak olyan kutyaval engedd ossze, aki jol viselkedik.

Nem art ha van egy megbizhato felnott kutya, aki megtanítja neki a helyes viselkedest mas kutyakkal szemben.

2021. márc. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
14%
Kutyasuli
2021. márc. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem vagyok jártas a kutyatartásban, a kutya pontos fajtája számomra ismeretlen. Egy biztos, valami pitbull féle.

Olvasgatok a témában, kerestem kutyaiskoláktól videókat, de érdekel mindenféle tapasztalat. :)

2021. márc. 31. 19:22
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, de ez nálunk jelenleg szünetel, ezért nem áll fenn számomra a kutyaiskola, mint opció.

Gondolkoztam azon, hogy keresek valami trénert, de az ahogy olvastam, nem mindig sül el jól, ha valami magán trénert keresek.

2021. márc. 31. 19:24
 6/10 anonim ***** válasza:
11%

Sok kutyaoviba jart kutyagazdatol tudom,h antiszoc lett a kutyajuk .

A kutyasulisok is csak a kutyasulis kutyabaratokkal jatszanak. Masokkal ellensegesek!!


Laza faroktartasu kutyaval ismerkedjen. ( A felfele gorbulo farku kutyak felelmi agressziosok altalaban. )

2021. ápr. 1. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy, ahogy a többi másik fajtát. Kiskorától szoktatod mindenhez, viszed futtatóba, emberek közé, hozzászoktatod minden élethelyzethez.
2021. ápr. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az egészet ott kellene elkezdeni, hogy te magad tudod, hogy hogyan kell jól szocializálni egy ilyen kutyát.

Kezdőknek a leghatározottabban tilosnak kellene lennie bull típusú kutyát tartani! Mert ha nem értesz hozzá, egy időzített bombát fogsz nevelni!

2021. ápr. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

A magantrener a bull tipusu kutyam ellenem forditotta es agresszivve tette . 2 alkalom utan. 40 ezrem ment ra erre a ket alkalomra.


Egyszeruen vidd futiba meg kutyak koze naponta.

Tartsd be a sorrendisegi szabalyokat. Ezeket itt leszoljak,de etologian alapszik a modszer es mukodik....

2021. ápr. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Elég kemény kéz,határozott és következetes gazdi kell hozzá ami többnyire egy olyanra aki először tart kutyát ez nem jellemző.

Ezért sem első kutyás gazdáknak való.De,ha már meg van..

Nos mindenhez szoktatni kell,és csírájában elfojtani minden rossz viselkedést vagy dominancia gondot.Kis kutyákkal nem nagy ügy kezdeni valamit akkor is ha már felnőttek,de egy kontrollálatlan vagy rosszul nevelt nagy testűt nehéz korrigálni.Könnyebben kárt tesz másban vagy benned még akaratlanul is.Komolyan,ha nagyon csóválják a farkukat fáj még az is ahogy lábon csap.. :D


Kutyafuttató jó,de ha oda meg pont rosszul szocializált kutyákat visznek el is ronthatnak sok dolgot már korán a kutyában.

2021. ápr. 2. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!