Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet olcsóbban golden kutyát...

Lehet olcsóbban golden kutyát venni, ami egészséges?

Figyelt kérdés
Mert tenyésztőnél nekem túl drága.(csak hobby célra)Szaporítótnál is lehet egészséges kutyát kapni,mert már hallottam ilyenről.Arról mi a véleményetek?Nemakarok 80ezreket kidobni egy kutyáért(mert nem is vinném versenyre)Szóval szaporítónál8vagy szaporító jellegünél)vegyek goldent?(persze ha megvannak az oltásai stb.)Ja és még egy kérdés,lehet az szaporító akinek a felnőtt kutyái(a kölykök szülei)törzskönyvesek,és a kölykök is törzskönyvesek?
2010. aug. 20. 11:56
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A kutya ára szerintem nem kidobott pénz. Kapsz érte 10-15 év szeretetet, boldogságot. A kutya nem kenyér, hogy megvegyük a hozzánk legközelebb található ABC-ben, mert még este el fog fogyni. A kutya a társed lesz élete végéig ami 15 év is lehet. Nem a vételára kerül sokba, hanem utána a tartása. Kötelező és ajánlott oltások, állatorvos,iskola, felszerelések és ami a legdrágább az a kaja. Hidd el ezekhez képest a kutya akár 80ezer forintos vételára is csak aprópénz.


Én nem tanácsolom sem a menhelyet sem a fajtamentőket. Azt ajánlom, hogy spórolj a kutyára, mert ki tudja lehet, hogy két év múlva kiállításra szeretnéd nevezni. De ez csak egy gondolat.


Megéri megvenni álmaid kutyáját.



Valaki azt írta, hogy a szaporító nem ad törzskönyvet, mert nem MEOE tag, erről csak annyit, hogy nagyon sok ad törzskönyvet és MEOE tag. Nem a tk adástól, vagy annak hiányától lesz valaki felelősségteljes tenyésztő, vagy szaporító!!!

2010. aug. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Nem muszály ám hozzászólást irni.Képzeljétek szeretnék kutyát,csak leis irtam hogy nem versenyre akarom vinni hanem csak simán családi kedvencnek.Ezért meg nemkell 100ezrekért kutya szerintem.Különben meg minek szólsz hozzá ha nincs értelmes válaszod?!(tisztelet a kivételnek!)Különben meg köszönöm az értelmes válaszokat.És a fajtamentést is néztem,meg menhelyeket is nézek.Már találtam is aranyos kutyát egy nem éppen közeli(sajnos)menhelynél.A fajtamentésnél meg a legtöbb labrador,ami nem is baj.
2010. aug. 20. 16:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!