Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szökik el a kutyám, mit...

Miért szökik el a kutyám, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy lassan 3 éves border collie kan kutyám. Ma kiszökött, szerencsére megtaláltuk. Minden nap játszunk, tanítom, szoktunk menni sétálni, szeretjük is. Miért szökhet el?
2021. ápr. 1. 16:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
78%

Azért szökik el mert a kerítés nem alkalmas hogy bent tartsa, továbbá mégsem olyan szófogadó hogy ha rászólsz akkor visszajöjjön.

Sajnos nem minden kutya elégszik meg a sétával és a saját udvarával, még magánakciókat is szeretne vállalni. A ti dolgotok hogy ezt megakadályozzátok. Amellett hogy baleset érheti, kárt okozhat másnál vagy feljelenthetnek hogy rendszeresen szabadon van a kutyád.

2021. ápr. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

A biciklizés jó ötlet, de én azért még megerősíteném azt a kerítést, ha mással nem, egy villanypásztorral.

+ivartalanítás

2021. ápr. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Úgy szökött ki, hogy anyukám kiment és nem csukta be a kaput rendesen. Szóval részben az ő hibája is. (nem rosszból) De hiába hívom, nem jön vissza magától, utána kell menni. De nem igazán szokott kimenni. Lehet amikor hozták a jégkrémet hangos volt az autó. De nem szeretném hogy elüsse motor autó, nekimenjen egy kutya... Vagy találkozzon egy tüzelő szukaval... De sajnos anya úgy áll hozzá, hogy majd visszajön. De ha pl. meglát és macskát, utána fut... És elmegy jó messze.
2021. ápr. 1. 21:14
 14/16 A kérdező kommentje:
És az ivartalanítás, az kimaradt. Én mindenképp szeretném, csak a szüleim nem értik meg, hogy minek... +van még más, de azt én se nagyon tudom felfogni... :/
2021. ápr. 1. 21:16
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

1.Ivaros,kan kutya.Tavasz van,tüzelési időszak.

2.Nem biztonságos a kerítés.Ne hagyj felügyelet nélkül kutyát nem biztonságos helyen.

3.Nincs rendesen megnevelve.Ha szólsz vissza kell,hogy jöjjön.Foglalkozz vele többet.

4.Nem elég a mozgás.A border az egyik legaktívabb MUNKAKUTYA.mindne nap kell vele mozognod legalább egy órát,feladatokat kell,hogy végezzen.Aki munka kutyát akar annak meg kell dolgoztatnia fizikailag és mentálisan is.


Ha megfelelő körülményeket fogsz teremteni és fajtának & igényének megfelelően fogsz vele foglalkozni nem lesz problémád.

Ameddig van egy "de" a mondandódban mindig is lesz gondod vele.

2021. ápr. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

A borderral futni kell jarnid.


A szokes a tuzelo kutyak miatt van. Anyadek csinaltassak meg a keritest... magasabbra

2021. ápr. 2. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!