Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám szökik folyamatosan,...

Kutyám szökik folyamatosan, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Amikor nyílik a kapu, a kutya azonnal szökik ki. Napközben általában be van csukva, néha előfordul, hogy a családból valaki elfelejti, de ez nagyon ritka. Mindennap sétáltatva van, vagy gyalog, vagy biciklivel megyek és fut mellettem. Hiába van séta, akkor is kiszökik. Mi lehet az oka? Régebben nem volt ilyen, meg állt a kapunál és nem ment ki, nem rég jött rá ez a "mánia".

2017. márc. 6. 15:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Ivartalanítva van?
2017. márc. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha ivaros, akkor lehet a párzási ösztönök hajtják.

Ez esetben célszerű ivartalanítani (meg egyébként is).

Másik: meg kell nevelni. Meg kell rá tanítani, hogy a kapun csak hívásra mehet ki, egyébként nem.

2017. márc. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Kanos a drága. Figyejetek rá mert egyszer így kiszökött az én kutyám és mikor szaladtam utánna ugy találtam meg hogy épp ütötte a fejét egy kedves kutyatartó mert megakarta mászni az ő szuka kutyáját. Zárjátok be ilyenkor.
2017. márc. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nincs ivartalanítva, a szökés probléma, mármint hogy menne ki folyamatosan, kb. 9 hónapja áll fent. Folyamatosan be van csukva, reggel ha megyünk el becsukjuk, és általában délután van kiengedve, este pedig sétáltatom. Hiába próbáltuk már neki mindenhogy magyarázni, hogy nem mehet ki, hiába. Az esetleg lehetséges, hogy nem érzi jól magát/ nem szeret velünk élni és azért szökne ki mindig? De ha ez a probléma, akkor azért nem értem a dolgot, mert mindig visszajön.
2017. márc. 6. 15:31
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha meglát az utcán, akkor pedig elmegy előlem.
2017. márc. 6. 15:37
 6/8 anonim ***** válasza:
Miért nem tiltod le erről? Miért nem hozol be egy kapuszabályt? Miért hagyod neki a szökést? Miért nem neveled, hogy a behívhatóság működjön?
2017. márc. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem magyarázni kell neki, hanem

- ivartalanítani

- nevelni (kapuszabály, behívás, fegyelmezés).

Ha nem, kutyaiskolában segítenek, de első az ivartalanítás legyen.

2017. márc. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az ivartalanítás is fontos és a nevelés is.Ha mindkettő meglesz, utána nem lesz gond.

Egy jól nevelt kutya akkor sem megy ki,ha egész nap lenne lehetősége kimenni a kapun(nyitvahagyják véletlenül).

Ha azonnal megy ki,az nagy baj.

De mondom, ivartalanítani is kéne,amiatt is hajthatja a vágy,hogy kimenjen.

2017. márc. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!