Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ez a FELIR dolog?

Mi ez a FELIR dolog?

Figyelt kérdés
Kutyát szeretnénk nemsokára, külföldre vinnénk az otthonunkba. Nem megélhetési szapotól lenne, hanem vagy ajándékba elvihető növendék kutyát keresnénk, vagy gyepiset. Mire számítsunk?
2021. ápr. 2. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt tudod elolvasni, miről is szól:


[link]


Egyébként véleményem szerint ez nem fog sokat változtatni a dolgokon. Vagy inkább úgy mondanám, hogy akik külföldre adják el a kicsiket, azoknak ezzel meggyűlik a baja, de akik csak itthon árulják/ajándékozzák el a kiskutyákat, azokra ez nem lesz hatással, de majd tőlem okosabbak hátha jobban értenek hozzá és biztosabban segítenek neked :)

2021. ápr. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt már olvastam, de nekem valahogy nem túl érthető. Nem mellesleg olvastam egy ilyen megosztott cikk alatt egy ügyvédtől, hogy ez a szapikat nem fogja érinteni semmilyen szinten, csakis a tenyésztőket. De ebben sem vagyok biztos.
2021. ápr. 2. 19:16
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Szerintem akik tényleges tenyésztők, azoknak nem fog gondot jelenteni. Az ügyvéd max arra gondolhatott, hogy azért nem fogja érinteni a szaporítókat, mert feketén adják a kutyákat, így nyilván nem lenne gondjuk ezzel. Azonban úgy gondolom, hogy élő állat szállítása nem olyan egyszerű, biztos jobban figyelni fognak a hatóságok, aztán ha nem lesz egy szaporítónak felir száma, akkor egyből olyan büntetést kap, hogy lehet nem kockáztat többet. Bár ez csak saját véleményem.

2021. ápr. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi
2021. ápr. 2. 19:26
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha tied a kutya, van chipje és oltásai, akkor kaphat útlevelet és viheted akár törzskönyves akár nem. Egyes menhelyek ezen problémázhatnak, érdemes előre tisztázni hogy hogyan viszonyulnak hozzá. Nekem van ismerősöm aki rendszeresen gazdásít külföldre nála ideiglenesben levő menhelyes kutyikat, jogilag teljesen rendben van.
2021. ápr. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Még nincs kutyám, később lesz és én magam hozom ki. Nem menhelyről fogom hozni, de ezt leírtam. Köszi a válaszokat.
2021. ápr. 2. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!