Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinn szoktad hagyni a kutyádat...

Kinn szoktad hagyni a kutyádat a bolt előtt, amíg vásárolsz?

Figyelt kérdés

Mostanában többször találkoztam egy közeli bevásárlóközpont teremgarázsában ugyanazzal az aranyos barna labradorral, akit a gazdi kikötve hagyott az ajtó mellett, amíg ő fent a boltban vásárol.


Ezen elgondolkozva, én félnék a helyében, hogy addig baja esik, vagy pl. valaki elviszi magával. Nem is merném kinn hagyni, pláne úgy, hogy mostanság megszaporodtak a kutyalopások a környéken.


Ti kint szoktátok hagyni a kutyátokat kikötve, ha be kell mennetek vásárolni egy boltba?



2021. ápr. 3. 12:52
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
46%

Mind kutyatartóként, mind emberi szemszögből: nem!

Sose hagynám ott, egyrészt mert ne már, hogy ennyire spórolni kelljen az ember idejével, hogy szerencsétlen kutya sétáltatási idejéből menjen le a bevásárlás! Másrészt bármi történhet, és nem csak a lopás. Konkrétan láttam olyat, hogy a kint megkötött kutyára pöckölgették az égő csikkeket a kisebbségiek a vasútállomásnál. Ahogy elkezdtünk feléjük menni meg szétrebbentek, meg jött a "mivan?mivan?". A gazda kilétéről nem tudtunk, ezalatt nem került elő.

Másrészt láttam olyat is, ahol valaki kikötötte a kutyát a biciklitárolóhoz, az meg rendre acsarkodott mindenkire, és volt, aki nem merte elhozni a biciklijét emiatt. Ez sem normális. És sok gazdi nem tudja, hogy milyen inger fogja kiváltani a kutyából ezt (egyébként azt vettem észre, hogy egy ilyen pöttöm kutyáknál gyakoribb, de láttam oylat, akinek egy ilyen kis izé tépte le a nadrágszárát, az se lehet öröm).

Szóval ha csak nem a kicsi faluban van a bolt, ahol mindenki ismer téged is meg a kutyádat is, akkor ne hagyd ott, magadért se, a kutyádért se, meg a többi emberért se!

2021. ápr. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
56%
Nyilván nem a nagybevásárlást intézi az ember a kutyával, de futtatásból, sétából hazafelé beugrani a sarki boltba egy üdítőért vagy valamiért, szerintem belefér, feltéve, hogy látom bentről a kutyát, és ki lehet úgy kötni, hogy másokat ne zavarjon.
2021. ápr. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
48%
22es. Attól függ hol élsz, milyen kutyád van. Divatkutya a 8.kerben nem sokáig lesz a bolt előtt, ha rálátsz, ha nem. Főleg ha barátságos.
2021. ápr. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
49%

Én nem hagyom kikötve bolt előtt semmiképp.

Viszont kocsiban, mikor nincs kánikula akkor 10-15 percet elvan.

2021. ápr. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
91%

20 - igen, csak bent ures volt az egesz, kint meg sor allt.

Szerencsere nem lett baj, de tanulopenz volt :D legkozelebb viszek szendot magamnak :)

2021. ápr. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
60%
Ha olyan helyre megyek, ahova a kutya nem jöhet, akkor otthon hagyom a kutyát. Ha kirándulásnál, utazásnál nem jöhet be velem WC-re, akkor vagy megkérek valakit, hogy vigyázzon rá, vagy ha nincs senki ilyen, akkor inkább keresek másik WC-t. Nem hagyom kikötve sehol felügyelet nélkül.
2021. ápr. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
75%
Soha. Az en kutyám husky, ráadásul barátságos, mindenkit kapasbol imád, szóval bárkivel elmenne aki vinni akarja.
2021. ápr. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
81%

Természetesen :) (tény, nem otthon élek, és otthon kizárt)


Itt minden bolt előtt a bringatartó mellett ott van a "kutyatartó" hely is + kamera! Kikötöd, bevásárolsz, addig a kutyus kinn vár tető alatt!.


Oké, itt nem lopják el, nem bántják és hozzá sem nyúlnak, mert már a gyerekeket is úgy nevelik, hogy bármilyen állathoz csak akkor nyúl, ha a gazdája engedélyt adott rá. :)

2021. ápr. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
79%
Kutyával csak olyan boltba megyek, ahova ő is bejöhet. Nem hagynám kint.
2021. ápr. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
0%

Csak halkan kérdem, én vagyok az egyetlen, aki hallott a lopásgátló pórázról?

Igaz, nekem szakmámba vág, csak azt hittem, hogy idehaza is elterjedt.


Egy senki

2021. ápr. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!