Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen lelki okai vannak az...

Milyen lelki okai vannak az ürülékevésnek?

Figyelt kérdés
Tudtok erről valamit, esetleg link?
2010. aug. 20. 14:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
34%

Én ezeket találtam:


Az ürülékevés az emésztéséhez is kell - a kiskutya a saját bélflórájának kialakításához szokott ilyet csinálni, de mondjuk 4 hósan inkább már rossz szokásnak mondanám.


Az ürüléket minden kutya megeszi pici kölyökkorban, ez náluk normális, még ha nekünk gusztustalan is.


Ha egy kutya a saját kakiját eszi meg, az azért van, mert fél, hogy büntetést kap érte. /elsősorban lakában tartott kutyáknál fordul elő, ha még nem szoba tiszta, vagy "véletlenül bemegy" neki/.

2010. aug. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ez a kutya felnőtt és nem kell szobatisztának lennie és még sosem csinált ilyet tehát büntetést sem kapott érte amiért félhet.
2010. aug. 20. 15:02
 3/16 A kérdező kommentje:
Ja és a sajátját vagy a társai ürüléket ette, nem tudom melyiket, több kutya van.
2010. aug. 20. 15:03
 4/16 anonim ***** válasza:
69%

Akkor még másolok be olyanokat, amiket találtam.


Az ürülékevés sajnos gyakori probléma. Ha jó minőségű tápot kap a kutya,akkor biztosan nem lehet szó vitaminhiányról,sokkal inkább rossz szokásról.Rendszeresen féregtelenítse állatait. Egyéb következménytől nem kell tartania.


Akkor itt egy link, ami szép hosszan leírja:

[link]

2010. aug. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Brit tápot eszik.
2010. aug. 20. 15:07
 6/16 A kérdező kommentje:
Rossz szokás az lehet de mégis mi ütött belé hogy egyszer csak ilyet csinál?
2010. aug. 20. 15:08
 7/16 A kérdező kommentje:
Valami miatt csak elkezdődik. Ez egy olyan alázatos kutya, nem merne rosszat csinálni.
2010. aug. 20. 15:09
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha ez nem segít, akkor semmi, ez a Wikipédiáról van:


Kutyák esetében gyakran figyelhető meg koprofág viselkedés. Ennek alapos kikutatása még várat magára. Egyelőre annyi sejthető, hogy több ok is lehet, melyek közül egyelőre az alábbi motivációkat sejthetjük:


* Egyszerű éhség is lehet a legjellemzőbb ok.

* A gazdi figyelme felkeltésének szándéka.

* Aggodalom, stressz, vagy rossz magaviselet miatti büntetés miatt.

* Korábban ürítés miatt büntetést kaptak, az ismételt büntetéstől való félelem miatt kísérelnek meg "feltakarítani".

* Unalomból.

* Szűk helyen: feltakarítás céljából.

* A gazdi utánzása: látta, hogy ő is mindig felveszi az ürülékét (mármint a kutyáét).

* Kiskutyáknál azért, mert ők mindent megkóstolnak, és felfedezhetik, hogy a széklet ehető és néha még ízletes is lehet, különösen magas zsírtartalmú diéta után.

* Anyakutyák megehetik gyermekeik ürülékét abból a célból, hogy megelőzzék a rájuk leselkedő ragadozókat vonzó illatokat.

* Mivel a friss ürülék formája és hőmérséklete a visszaöklendezett táplálékhoz hasonló, ez egy mód az anyakutyák számára, hogy kicsinyeiknek szilárd táplálélot juttassanak.

* (Különösen a macskaszéklet) magas proteintartalma esetén, melynek oka túletetés is lehet, nagy koncentrációjú emésztetlen anyagot jelent a székletben.


Különböző egészségügyi problémák is állhatnak a háttérben, úgymint


* Pancreatitis

* bélfertőzések

* Emésztési zavarokhoz vezető ételallergiák


* Húsevők szokása, hogy megeszik vagy magukra kenik zsákmányaik ürülékét, hogy átvegyék illatukat és elrejtsék a sajátukat.


Néhány állatorvos olyan adalékanyagok táplálékba juttatását javasolja, amelyek az ürülék ízét rendkívül rosszá teszik a kutyák számára. Néhány kutyaeledel-gyártó eleve ilyen adalékokkal gyártja a termékét.


A kutyák székletükhöz fűződő vonzódásának köszönhető az a kínai mondás, hogy "a kutya sem tehet róla, hogy szereti az ürüléket", ami általában olyan rossz szokásokhoz kapcsolódik, amelyeken nehéz változtatni.

2010. aug. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

És ha még többet akarsz tudni, itt van még egy cikk:


[link]

2010. aug. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam hogy nem segített, köszi szépen, csak hangosan gondolkoztam! :)
2010. aug. 20. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!