Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Póráz nélkül sétáltatott...

Póráz nélkül sétáltatott kutyákkal (és tulajdonosaikkal) mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Rendszeresen találkozok az utcán szabadon sétáltatott kutyákkal, és nagyon elegem van, hogy rendszeresen odajönnek össze-vissza szaladgálnak körülöttem, megugatnak, megnyalják!! a lábamat, elkezdenek bökdösmi a mancsukkal stb. Itt a gyakorin valahogy minden kutyatulajdonosnak behívható kutyája van aki szófogadóan sétál póráz nélkül, de sajnos ez max. 10 % a gyakorlatban amelyik tényelg ilyen. Nem lenne baj ha elmegy mellette mkultúráltan egy póráz nélküli kutya, csak ne érjen hozzám. Ráadsáu allergiás is vagyok a szőrre, így ha hozzám "dörgölőzik" valamelyik akkkor utána órákig kiütéses leszek.


Mit csináljak, hívjak rendőrt? Gondolom főleg a mostan helyzetben nem foglalkoznának ilyennel. Jegyzőnél már lett jelentve hogy ez rendszeres az utcában, de érdemi intézkedés nem történt.


2021. ápr. 5. 02:19
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
73%
Ja ,amikor a házam előtt nyírom a füvet és repked mindenfelé a kutyasz@r,mert egyesek szerint létezik "önsétáltató" kutya ami azt jelenti h kiengedi reggel kóborolni az utcára aztán meg ha éhes lesz hazamegy...
2021. ápr. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim válasza:
74%
Vannak kutyáknak kijelölt helyek, én sem értem, miért nem elég az. Én nem vagyok allergiás rájuk, nem is félek tőlük, cukinak is tartom őket, de nem egyszer volt már, hogy a szabadon engedett kutyus puszta barátkozásból összekente a ruhámat. Azért lássuk be, baromira nem fair, hogy a gazdik minden jarókelőtől elvárják, hogy potenciális játszótársként viselkedjen, és totál leszarják, hogy a másik ember miattuk mehet reggel mancsnyomos, sáros (jobb esetben) ruhában a munkahelyére.
2021. ápr. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
64%

Es ha valaki lakhelyánél nincs futtató akkor hol a retekben engedje szabadon egy kicsit a kutyát? Mert annyi ember van már a földön, hogy soha sehol nem vagy egyedül. Nálunk pl nincs futi, lakásban van kutya. Félre értés ne essék, a fenti helyzet valóban pofátlanság, de most minden kutyás szívjon egy ilyen gazdi miatt? Az én kutyám sosem rohant oda senkihez, ha járdán megyünk akkor láb mellett jön. Igyekszem nem zavarni az embereket, mert nekik is joguk van a rettegésmentes élethez, de uram bocsá' a parkban vagy a mezőn el fogom engedni, ha van elég hely, mert nem megy senkihez oda, viszont neki is jár néha pár perc vagy pár óra szabadság, mert a flexi vagy a 10-20 méteres póráz akármilyen messzire is engedi menni, az nem ugyan az.


A kérdezőnek azt ajánlom, hogy ha láthatáron belül van a gazda akkor szóljon neki, hogy allergiás és fogja meg a kutyát. Ha nem tudja vagy nem akarja, akkor viszont ráordítanék a kutyára hogy "vissza" vagy "elinnen" közben felé lépnék párat és mutatnék a gazda felé. Ha ez nem hatja meg akkor felé is rugnék, bár ezzel óvatosan.

2021. ápr. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
58%
13-as: Nem tudom kényszerített valaki, hogy kutyát tarts? Akkor meg ne vinnyogj itt, hogy nem tudod elengedni sehol. Oldd meg vagy akkor ne tarts kutyát! Nem bonyolult képlet. Nem egy olyat láttam már, hogy "persze, én visszahívom a kutyát, rám hallgat", aztán meg magyarázkodik a bíróságon, hogy még "esküszöm, sose csinált ilyet a kutya".
2021. ápr. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
72%

De nem érted, hogy nem a kérdező feladata, hogy már előre monitorozza, hogy jön-e póráz nélküli kutya vagy sem. Hanem törvény kötelez arra, hogy kb. mindenhol (de az utcán aztán végképp) pórázon vidd a kutyádat. Ha ez nem megy, akkor a) ne tarts kutyát b) költözz olyan helyre, ahol nagy helye lehet, ott aztán szabadon élhet.

Milyen furcsa, hogy ha meztelenül énekelnék az utcán, rögtön jönne egy-két rendőrbácsi és elvinnének vhova. Pedig én csak törvényt szegtem, nagy ügy.

2021. ápr. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
65%
15-ös: Jaja, még a végén szegény törvénysértőket kell sajnálni lassan.
2021. ápr. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
81%
Én értem, hogy nem a kérdezőnek kellene strapálnia magát, de most azzal hogy fikázzuk itt egy sort a szar gazdákat, majd hirtelen eltűnnek? Nem. Addig is legalább tud valamit kezdeni a helyzettel.
2021. ápr. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
96%

Nem tudsz mit tenni . Nekem pl egy rossz körülmények közül mentett kutyám van,nem sikerült 100%ig szocializálni,idős kutya ,szóval már nem is fog. Simán ráengedi a paraszt az én pórázon sétáló kutyámra az övét "nem bánt" felkiáltással. Kedvencem amikor már messziről kiabálok neki,hogy hívja vissza a kutyáját,ne engedje ide,és visszaszól,hogy "DE NEM BÁNT" .. marha jó ,csak az enyém meg igen :D

Én volt már ,hogy emiatt rúgtam le kutyát az enyémről ,mert így jobban járt,mintha az én kutyám kapja el és belezi ki a patkány méretű yorkiját . Fogyatékosok az emberek .

2021. ápr. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
48%

"Addig is legalább tud valamit kezdeni a helyzettel."


Bővebben? :)


Egyébként tényleg kellene csinálni vmit, csak sajnos a magyar emberek (sajnálatos történelmi okokból) úgy gondolják, hogy "eh, ÚGYSEM történik semmi".


Amikor itt egyszer megkérdeztem, hogy történik-e majd vmi, mert beírtam a vásárlók könyvébe, elküldtek az anyámba, hogy nincs is már vásárlók könyve (de van) és nem lesz semmi belőle. De lett.

2021. ápr. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
78%

Fotó, videó, feljelentés, ultrahangos kutyariasztó, és kutyariasztó önvédelmi spray.

Engem kutyásként is zavar, és városban is gyakori az ilyen. Ha már messzebbről látom, hogy nem barátságos, vagy az én kutyámnak nem szimpatikus, kerülünk, erre igyekszem figyelni. Egyébként úgy vagyok vele, hogy egyszer majd elütik, vagy felzavarja a vadkant, lelövi egy vadász, feleszik patkánymérget, vagy más baj éri, talán megtanulja az érintett gazdi...

2021. ápr. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!