Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Póráz nélkül sétáltatott...

Póráz nélkül sétáltatott kutyákkal (és tulajdonosaikkal) mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Rendszeresen találkozok az utcán szabadon sétáltatott kutyákkal, és nagyon elegem van, hogy rendszeresen odajönnek össze-vissza szaladgálnak körülöttem, megugatnak, megnyalják!! a lábamat, elkezdenek bökdösmi a mancsukkal stb. Itt a gyakorin valahogy minden kutyatulajdonosnak behívható kutyája van aki szófogadóan sétál póráz nélkül, de sajnos ez max. 10 % a gyakorlatban amelyik tényelg ilyen. Nem lenne baj ha elmegy mellette mkultúráltan egy póráz nélküli kutya, csak ne érjen hozzám. Ráadsáu allergiás is vagyok a szőrre, így ha hozzám "dörgölőzik" valamelyik akkkor utána órákig kiütéses leszek.


Mit csináljak, hívjak rendőrt? Gondolom főleg a mostan helyzetben nem foglalkoznának ilyennel. Jegyzőnél már lett jelentve hogy ez rendszeres az utcában, de érdemi intézkedés nem történt.


2021. ápr. 5. 02:19
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
63%

na a kutyás szekta nem elégszik meg a lepontozással, most már cenzúráznak is.

Ez is pont olyan tisztességes, mint póráz nélkül kutyát sétáltatni.

2021. ápr. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
91%
Kutyás vagyok, de tiszteletben tartok másokat, és használok pórázt, ha parkban vagyunk, akkor meg ráteszem a hosszú pórázt, és van nagyobb tere, csak zárt futiban van szabadon, de ha éppen nem viselkedik, ott is ráteszem a pórázt, és akkor nincs játék, futunk, túrázunk, le tudom fárasztani így. Mindig ez az indok, hogy pórázon nem tudják lefárasztani. Ahol lakom, rendszeresen látok egy bringás idősebb, de amúgy fitt férfit, aki mellett ott fut a bringa mellett erre alkalmas pórázon, távtartóval a border collieja, nyugodt, más kutyákra semleges kutya, és érdekes, neki is megy pórázon a fárasztás.
2021. ápr. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
10%

30

"itt a kutyásoknak kell alkalmazkodni, különben meg ne csodálkozzanak, ha felrúgják őket a dögeikkel együtt."


Hát ez az. Nyilván senki nem fog felrúgni senkit, mert egy kutyával nem jó ötlet ujjat húzni, a gazdájával sem, mert ott a kutya... Am. sem vagyok az erőszak híve. (Még.)

2021. ápr. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
47%
Jaj 33as majd mindenki hasra vágja magát előtted, jaj de megijedtünk :D Néha nem is sejtheted, kinek mi lapul a zsebében. Akkor se úszíthatod ra masra közterületen te követsz el szabálysertest, ha a dögöd meg rátamad valakire jól el is altatják, vagy helyben agyonverik szóval sztem jól gondold ezt meg. Nehogy azt hidd, hogy neked így több jogod lett, mint másoknak...
2021. ápr. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
80%
Mellesleg vagy 15 éve az egyik szerelő akivel egy emeleten laktam folyton belefutott ilyen póráznélküli kutyába ami még kicsit hamis is volt,szólt a gazdájának h csináljon már vele valamit mert munka után hazafelé mindig attól félt h megharapja,a gazdája meg csak vigyorgott.egyszer hazafelé elkapta a kutya a bokáját erre fogta a csőkulcsot és úgy fejbevágta a kutyát h megkampelt.Kihívták a rendőrt ,első kérdés nyakörv póráz?miért van szabadon?
2021. ápr. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
32%

34

Szövegértés: egyes.

Értelmi képességek: zéró.

Ülj le, maradj csendben.

2021. ápr. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
53%

#35: igen, csak sajnos nem mindig ilyen szerencsés a kimenetel.

Mert azért ha nem teljesen gyogyós a kutya, nem egy 90 kilós ferfinek fog nekimenni, hanem egy kisebb nőnek, vagy gyereknek.

Ha rám támadna egy ilyen, én is gondolkodás nélkül agyonverném.

2021. ápr. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
26%
A 33 talán tényleg félreérthető. Én pont azt próbáltam mondani, hogy nem jó ötlet bárkit felrúgni, mert a) ha a kutya erősebb, ő fog elintézni engem, a gazdáját pedig meg fogja védeni b) ha a kutya gyengébb (mondjuk egy kistestű öleb) akkor sajnálnám. Ezért írtam, hogy nem vagyok az erőszak híve.
2021. ápr. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:

"Az én kutyám sosem rohant oda senkihez, ha járdán megyünk akkor láb mellett jön. Igyekszem nem zavarni az embereket, mert nekik is joguk van a rettegésmentes élethez, de uram bocsá' a parkban vagy a mezőn el fogom engedni, ha van elég hely, mert nem megy senkihez oda, viszont neki is jár néha pár perc vagy pár óra szabadság, mert a flexi vagy a 10-20 méteres póráz akármilyen messzire is engedi menni, az nem ugyan az."


Azzal nekem nem lenne bajon, ha az erdőben van szabadon egy kutya (nyilván ha tud viselkedni). Ott még az sem annyira zavarna ha esetleg összesároz a mancsával, mert az erdőbe úgy készül ez ember hogy koszos lesz. (az allergia most más kérdés)

De a ház előtt az utcán is ez megy. És nem kifogás az hogy nincs hova menni, mert ez egy vidéki kisváros, a város bármelyik pontjáról nagyon maximum 15 perc séta a "határba" kijutni.

2021. ápr. 5. 13:31
 40/43 anonim ***** válasza:
65%

Ezt kaptam privátba:


"S. Nikolas Nick

Fogd be az azt az ólajtó szádadat dörzsi! Neked annyi közöd nincsen a kutya tartóházhoz hogy még van eszed se múlik rajta gondolkodni mi lehet a jó benne póráz nélkül is lehet! Kelj föl a fotelből és takarózz innen haza a hazádba ne itt szemetelj a kommentáló válaszokkal tele ezt az oldalt!"


Csak úgy sugárzik belőle az értelem...

2021. ápr. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!