Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Póráz nélkül sétáltatott...

Póráz nélkül sétáltatott kutyákkal (és tulajdonosaikkal) mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Rendszeresen találkozok az utcán szabadon sétáltatott kutyákkal, és nagyon elegem van, hogy rendszeresen odajönnek össze-vissza szaladgálnak körülöttem, megugatnak, megnyalják!! a lábamat, elkezdenek bökdösmi a mancsukkal stb. Itt a gyakorin valahogy minden kutyatulajdonosnak behívható kutyája van aki szófogadóan sétál póráz nélkül, de sajnos ez max. 10 % a gyakorlatban amelyik tényelg ilyen. Nem lenne baj ha elmegy mellette mkultúráltan egy póráz nélküli kutya, csak ne érjen hozzám. Ráadsáu allergiás is vagyok a szőrre, így ha hozzám "dörgölőzik" valamelyik akkkor utána órákig kiütéses leszek.


Mit csináljak, hívjak rendőrt? Gondolom főleg a mostan helyzetben nem foglalkoznának ilyennel. Jegyzőnél már lett jelentve hogy ez rendszeres az utcában, de érdemi intézkedés nem történt.


2021. ápr. 5. 02:19
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
28%

Érdekes, én pont azért sétáltatom pórázon a kutyámat, hogy ne fogdossák mindenféle gyökér emberek. :D


Ha rendszeresen odamegy a kutya, akkor menj másik úton, mint bárki tenné, ha zavarná valami egy útvonalon.

Ha szerinted körülötted forog a világ, értesítsd a közterületeseket, hogy ilyen borzalom zajlik nálatok.

2021. ápr. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
71%

Én is szeretem kutyákat, volt is nem is egy. De mikor az öreg begyöpösödött vénasszony sétáltatja póráz és szájkosár nélkül a két vizsláját. A nő elöl a jét kutya meg ott ugat/ugrál meg még bele is kap a bokámba. Na ott elgurult a gyógyszerem. Leordítottam a vén idiótát. Mondom póráz meg szájkosár nem ártana!! Erre hozzám vágta, hogy : Igen? Mit képzelek.

Na tessék. Itt tartunk kérem. A kutyának ténykeg több joga van már lassan mint az embernek. Nem vagyok állatkínzó és szeretem az állatokat. De ez azért sok már szerintem. Lehet lepontozni 3..2..1...

2021. ápr. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
82%
A normális emberek is az ilyen idióták miatt utálják meg a kutyákat...szrnak rá, hogy törődnek az állataikkal, majd körbeugrálja őket a világ, mi?
2021. ápr. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
20%
2021. ápr. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
85%

Sose értettem, hogy utcán mi a bánatos lópikuláért kell póráz nélkül sétáltatni a kutyát, lassan már csak abból tanulnak ha elüti egy autó stb. Engedje el olyan helyen ahol nincsenek emberek, de utcán legyen rajta.

Mikor pórázon sétáltatom a kutyámat nagyon utálom, mikor oda rohan a kis tacsi hozzánk, alig bírom elzavarni, mert a gazdi méterekkel arrébb sétálgat és fel van háborodva ha említeni merem, hogy tegyen pórázt a kutyájára,mert ráakar mászni az enyémre.

Hiába szófogadó egy kutya, de ennyit bekéne tartani.

2021. ápr. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
30%
Jegyzőnél tehetsz bejelentést, de sajnos valószínűleg pont tojni fognak rá. Rendőr max kinevetne.
2021. ápr. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
50%

21

"Érdekes, én pont azért sétáltatom pórázon a kutyámat, hogy ne fogdossák mindenféle gyökér emberek. :D"


Haha, de vicces. És mondd már, mivel szokták a gyökér emberek bántani a kicsi kutyukádat? Csak nem nyalogatják?


"Ha rendszeresen odamegy a kutya, akkor menj másik úton, mint bárki tenné, ha zavarná valami egy útvonalon."


A kérdező feltehetően arra gondolt, hogy többször is előfordul. Am. menjen másik útvonalon az, akinek két anyja van.


Felfogható, hogy NEM LEGÁLIS utcán kutyát póráz nélkül sétáltatni?

2021. ápr. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
70%

Pár nappal ezelött,Bóltba indultam és menet közben annyit,vettem észre hogy egy nagyobb fajta pitbull,van a hátam mögött,nagyon meg iedtem,el kezdett szaglászni,nem mertem meg moccani,a gazda meg csak röhögött magában,És nagy mosoly közepette,hozzá tette hogy nem bánt a kutya.(én pedig ha meg moccanjak nem írnák hozzá szollást most.


Elő kaptam a telót,Le fényképezten és egyenesen a rendörségre.

2021. ápr. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
36%
És mit mondtak a rendőrségen??
2021. ápr. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
71%
Az ugye megvan kedves kutyások, hogy közterületen kötelező a póráz?? De a kicsi kutyuka jogai jajj...Még mindig emberközpontű társadalomban élünk, nekem meg jogom van nyugodtan végigsétálni az utcán. 2-es sok ember nem szereti a kutyákat, itt a kutyásoknak kell alkalmazkodni, különben meg ne csodálkozzanak, ha felrúgják őket a dögeikkel együtt.
2021. ápr. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!