Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek egy őrült tenyésztő...

Mit tegyek egy őrült tenyésztővel?

Figyelt kérdés
Folyamatosan hívogat és ellenőrizget, ráadásul mindenbe beleköt. Olyanokba, hogy pl. ne hámmal sétáltatassam a kutyát, mert kikopik a szőre, ne ezt a kullancsriasztót használjam, ne az “ülj” parancsot tanítsam meg először, stb.
2021. ápr. 6. 15:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Tiltsd le, ne vedd fel neki a telefont, ne nyiss neki ajtót.
2021. ápr. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%

Ezt jogosan teheti, HA kezdő tenyésztő, érzékeny vagy makacs fajtáról van szó, vagy ha neki rossz tapasztalata van az adott dologgal, és nem szeretné ha ugyanaz történne veletek.

Ellenben szerintem egy kicsit túlzáaba viszi az óvatoskodást..

Milyen fajta? Melyik kennelből? Mennyi idős?

2021. ápr. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
56%
És mi van a szerződésben? Egyébként a hám nem minden kutyánál (főleg fiatal korban) célszerű, mert vannak példák amikor sérülést okozott kutyánál. És pl. egy kiállítási uszkárnál meg nagyon megtépázza a szép bundát.
2021. ápr. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Mudi. A kennel nevét nem szívesen írnám ki. 7 hónapos.


A szerződésben pedig az áll, hogy bármikor visszaveheti a kutyát.

2021. ápr. 6. 15:49
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
Miért írtad alá?
2021. ápr. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%

2 vagyok

Ismerek pár mudit, akiknek ennyi idős korukban érzékenyek/érzékenyek voltak a hámra, vagyis ugye még baba szőr, gyenge stb

Az adott kullancsriasztót lehet már kipróbálta a tenyésztő, és nincs vele jó emléke, ezzel meg szeretné szerintem előzni azt, hogy veletem is ez történjen

Illetve hogy miért ne az ültetést tanítsd meg először....hát ehhez nem tudok mit mondani. Az ültetés az alapok alapja. Ebből lehet felvenni a szemkontaktust, ami nagyon fontos

20 évvel ezelőtt nekem is volt dolgom egy ilyen féle tenyésztővel...még abba is belekötött, miért xy helyen alszik a kutya, és miért uw órakkor viszem sétálni...

2021. ápr. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%

Úgy érted, mindenféle indoklás nélkül?

Hát én biztos nem vennék úgy kutyát, ha 100%-ban a tenyésztő jóindulatára lenne bízva hogy visszaveszi-e, ha rájön, hogy épp nem kaptam neki zöldpacalt. Ennyire senkiben sem lehet megbízni. Szabja meg a feltételeket, írja le, tőlem a hámot is beleírhatja vagy amit akar. De így nem is a tiéd a kutya, hanem az övé, hiszen semmiben sem dönthetsz és bármikor elvehetik.

Megpróbálhatod vele megbeszélni, jobbat nem tehetsz. Ahogy idősödik a kutya, idővel biztosan enyhülni fog.

2021. ápr. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
39%

Mond meg neki, ha nem tetszik akkor visszaviszed, adja vissza a pénzt, és veszel egy másikat mástól.


Neked ne pattogjon.

2021. ápr. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

Mondd meg neki, hogy ne kötekedjen, különben nyilvánosságra hozod. Ezzel rossz hírét kelted a kennelnek, nem fog neki tetszeni :D


(Persze a tenyésztők nem tehetnek róla, hogy ekkora kereslet van szaporítókra... hogyne, íme az élőpélda)

2021. ápr. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
29%

Az en tenyesztom is kerte,h ne hamot adjak ra,mert elnyomja az izmat,nem engedi kifejlodni. Megnyomoritja a kutyat.


Kerlek hallgass ra!!



Az ul: beszelj vele bovebben,mi legyen a sorrend es hogyan.


Az ulest a diszplazias kutyak nem nagyon csinaljak meg,mert megterhelo nekik. Nagytestueknek is megterhelo. Csak nagyon indokolt esetben ultesd.


Sajnos vannak felelotlen gazdak,akiknek a kezeben egy nagyobb kutya veszelyesse valhat. A tenyeszto felti a jo hirnevet es a kutyat. Inkabb segit a nevelesben,minthogy baj tortenjen.

2021. ápr. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!