Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek egy őrült tenyésztő...

Mit tegyek egy őrült tenyésztővel?

Figyelt kérdés
Folyamatosan hívogat és ellenőrizget, ráadásul mindenbe beleköt. Olyanokba, hogy pl. ne hámmal sétáltatassam a kutyát, mert kikopik a szőre, ne ezt a kullancsriasztót használjam, ne az “ülj” parancsot tanítsam meg először, stb.
2021. ápr. 6. 15:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
17%

"Mond meg neki, ha nem tetszik akkor visszaviszed, adja vissza a pénzt, és veszel egy másikat mástól."

Azért ez nem ilyen egyszerű. Aki tenyésztőtől veszi a kutyát, az azért teszi, mert szereti őket, és ha egy ilyen embernél nagyjából 5 hónapja ott van a kutya, az akarva, akaratlanul is megszereti.

Persze akinél fogyóeszköz a kutya, és magasról tesz rá, hogy mi lesz vele, mert "majd lesz másik", az ezt nem érti, de aki tényleg szereti az állatokat, az tudni fogja miről beszélek.


Egyébként ez nehéz eset. Persze a tenyésztő gondolom nem rosszból mondja neked a dolgokat, hanem azért, mert jót akar a kutyának. Lehet, hogy van tapasztalata a kullancsriasztóddal, amit használsz, és neki nem vált be, vagy esetleg a hámmal is vannak negatív tapasztalatai. Ezt még elhiszem. De az, hogy még abba is beleköt, hogy az ül parancsot tanítod legelőször, ami az egyik legalapabb, az az én szememben is már inkább kötözködés.

Egyébként a folyamatos hívogatás is relatív. Milyen gyakran hívogat? Próbáltad vele megbeszélni, hogy rendszeres időközönként küldesz neki képet, írsz pár mondatot a kutyáról? Sok helyen így oldják meg, bár szerintem néha ott is felhívnak. A lényeg egy tenyésztőnek a kapcsolattartás, hiszen egy jó tenyésztő nem azért tenyészt, hogy pénze legyen, hanem azért mert szereti a kutyákat. Persze úgy tűnik, hogy egyszerre sok pénzt kap, de ha összeszámoljuk a kiadásokat, akkor éves szinten sokan örülnek, ha 0-ra kijönnek.


Itt most az a legnagyobb probléma, hogy a szerződés szerint bármikor visszaveheti. De nekem ez is furcsa. Nincsenek feltételek, hogy ez milyen esetben történhet meg? Mert én még nem találkoztam olyannal, aki azt írta volna bele a szerződésbe, hogy csakúgy bármikor elveheti a kutyád.

2021. ápr. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
40%

Nagyon egyszerű: igen azt a kullancsiroasztót használom, amit mondtál. Az hogy mit tanítasz neki először nem kell tudnia.


A hámmal kapcsolatban meg igaza van.

2021. ápr. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
65%
Hagyjuk már ezt, kifizettél egy súlyos, valószínűleg hatszamjegyu összeget, gondolom már a vásárlás előtt is körbe kellett udvarolni a tenyésztőt, a kutyát átvetted, innentől kezdve hacsak nem okozol az állatnak komoly kárt, az égvilágon semmi köze nincs ahhoz, hogy hogy sétáltatod, milyen ellátásban részesíted, stb. Sajnos ezt még az elején kell letisztázni, mert vannak ilyenek, akik indokolatlanul is a vásárlóik fejére nőnek... de utólag is leépítheted, először szépen, aztán csúnyán. Aztán ha berág, bizonyítsa be, hogy rosszul tartod az állatot, úgyse lesz igaza.
2021. ápr. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
42%
Hű, sajnálom, hogy ilyen szar ügy van nálatok :D
2021. ápr. 7. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
77%

Az ültetést valószínű azért mondja, mert kiàllítási kutya. Sok tenyésztő lusta rendesen képezni a kutyáit, így annak érdekében, hogy ne csapja le automatikusan a fenekét, ha falatot lát, egyszerűen nem tanítják meg ülni. Nálunk is van ilyen a suliban, hogy a tenyésztő megtiltotta az ültetés tanítását, csak állhat vagy fekhet a kutya. Ez hülyeség szerintem, de hát ez van.


A hámot nem értem, a kullancsirtót se. Milyet használsz? Lehet, rossz tapasztalata van vele.

2021. ápr. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!