Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava melle csehszlovak...

Csivava melle csehszlovak farkaskutya?

Figyelt kérdés
sziasztok. parommal nemsokara veszunk hazat es osszekoltozunk, csak a problema az , hogy nekem van ket csivavam , egy fiu es egy lany (mind a ketten ivartalanitva vannak, sosem gondolkodtam szaporitason), ok hazban laknak de sokszor vannak az udvarban is illetve naponta setalunk. a parom nagyon szeretne egy csehszlovak kutyust, ha lehetseges akkor testverpart szeretne, hogy ne legyen egyedul akkor sem ha a kicsik a hazban vannak. na , a lenyeg az, hogy ha ugy neveljuk oket, hogy ne bantsak a ket csivavat ha egyutt vannak, akkor kesobb sem akarjak oket bantani? neten mar keresgeltunk, de ott azt irjak macska es kistestu allatok melle nem ajanlott mert kergetheti oket es banthatja oket. viszont ha mi ugy nevelnenk oket, hogy ne bantsak? a kesobbiekben , ha pl nagy lesz, akkor sem akarja majd bantani oket? lehet hulyenek tunok, de inkabb kerdezek, mint sem vegyunk egy/ketto olyan kutyat, amelyikrol nem vagyunk mindennel tisztaban. elore is koszonom a valaszokat
2021. ápr. 6. 20:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon nehezen nevelhető fajta, iskolapéldája ,,a vér nem válik vízzé" mondásnak, tapasztalt, erőskezű kutyatartót ígényel. Ha kölyökkorától kezdve hozzá van szoktatva a csivavához, talán összejöhet, bár én személy szerint nem kísérleteztek. Egyszer is elég rosszul belekapnia.

Ha mégis a fajta mellett döntötök, semmiképpen se kezdjétek rögtön kettővel. Egy is kemény meló lesz. Nagyon jól ellesz ő egyedül is, ha eleget foglalkoztok vele, ha pedig úgy látjátok, elbírnátok a feladattal, pár év múlva jöhet még egy.

2021. ápr. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
71%

Ha együtt nőnek fel nem fogja bántani őket.


De a csehszlovák nem teljesen kutya,hanem hibrid,eléggé kemény dió a nevelése, rögtön kettőt nem javaslok,normális tenyésztő nem is fog adni.

2021. ápr. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem bántanák őket.

Nagyon uralkodik bennük a farkas vér, És még a tapasztaltabb kutyatartók is nehezen birnak velük.

Szinte minden kisebb állatot a prédájának tartanak.

Ezeknek a kutyáknak nagyon nagy a mozgás igényük.

Oké hogy a két picit szoktad vinni sétálni, de ezek a kutyák sokkal több mozgásra vágynak. (Akár 40 km-t is szaladgálnak néha)

Könnyen pánikba esnek, elszöknek.

Eggyel is nagy gondok vannak, nem hogy kettővel.

Plusz a két kiskutya mellé.

Ahhh...Számomra elképzelhetetlen

2021. ápr. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%
Én határozottan nem ajánlom. Egy csehszlovák farkaskutyát egyszerűen nem lehet úgy nevelni mint egy kutyát. Ez a kombináció egyszerűen garantálja a katasztrófát.
2021. ápr. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
ertem, koszonom a valaszokat. mindenkeppen beszelni fogok a parommal akkor rola, szerintem igy o se vallalna be egyet sem ha van esely ra, hogy a piciket bantjak. valoszinuleg igy masik fajtara fog esni a valasztas. esetleg valaki tudna mondani par kutya fajtat akik annyira nem hajlamosak, hogy bantsak a kisebb allatokat? kozepes testmereture gondolok. elore is koszonom ☺️
2021. ápr. 6. 21:03
 6/23 anonim ***** válasza:
11%
Napi kamu.
2021. ápr. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
86%
Ha a férjednek tetszenek a csehszlovák farkaskutyák egy német juhásszal biztosan jól kijönne. Farkasos kinézetűek, nagy mozgásigényűek, kicsit makacsok és nagyon intelligensek.
2021. ápr. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
28%
Labrador német juhász golden
2021. ápr. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
89%
Csehszlovák farkaskutya nagyon kevés embernek való. Ha farkasszerű kutyát szeretne, akkor ott az ordas németjuhász. Jóval könnyebb eset.
2021. ápr. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
81%
Német juhászkutya, a silver színváltozat egész farkasos kinézetű.
2021. ápr. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!