Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava melle csehszlovak...

Csivava melle csehszlovak farkaskutya?

Figyelt kérdés
sziasztok. parommal nemsokara veszunk hazat es osszekoltozunk, csak a problema az , hogy nekem van ket csivavam , egy fiu es egy lany (mind a ketten ivartalanitva vannak, sosem gondolkodtam szaporitason), ok hazban laknak de sokszor vannak az udvarban is illetve naponta setalunk. a parom nagyon szeretne egy csehszlovak kutyust, ha lehetseges akkor testverpart szeretne, hogy ne legyen egyedul akkor sem ha a kicsik a hazban vannak. na , a lenyeg az, hogy ha ugy neveljuk oket, hogy ne bantsak a ket csivavat ha egyutt vannak, akkor kesobb sem akarjak oket bantani? neten mar keresgeltunk, de ott azt irjak macska es kistestu allatok melle nem ajanlott mert kergetheti oket es banthatja oket. viszont ha mi ugy nevelnenk oket, hogy ne bantsak? a kesobbiekben , ha pl nagy lesz, akkor sem akarja majd bantani oket? lehet hulyenek tunok, de inkabb kerdezek, mint sem vegyunk egy/ketto olyan kutyat, amelyikrol nem vagyunk mindennel tisztaban. elore is koszonom a valaszokat
2021. ápr. 6. 20:37
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
95%

Ezt a videót nagyon ajánlom:

[link]


Én a helyetekben beszélnék egy-két tenyésztővel, de ahogy a videóban is elhangzik, veszélyes lehet kisebb állatokra, volt olyan, hogy kiskora óta ismert macska látta a kárát egy csehszlováknak. Nagyon kevés embernek való.


Én is ordas németjuhászt ajánlanék, és tudom ajánlani a német juhász fajtamentest vagy a cnj-t (Civilek a német juhászokért). Utóbbinál ideiglenes befogadónál vannak a kutyák, családi környezetben, szocializáltabbak, jobban ismerik őket.

2021. ápr. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
76%

Inkább közülük válasszatok:

[link]

[link]

[link]

[link]

2021. ápr. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
4%

Megoldhato, de a kezdetektol ovatos es szep szocializaciot igenyel. :)


En a yorkiemat szoktattam ossze a malinoisommal. Megoldhato, de tudni kell hogy mit csinalsz.

2021. ápr. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
6%
(Azert irtam a sajat peldamat, mert a malit is nehezen szocializalhato fajtakent emlegetik - ami igaz is)
2021. ápr. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
65%
Malit ne keverjük ide az nem farkashibrid.
2021. ápr. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
7%

Nem bantana a kicsiket ha egyutt nevelkednenek, biztos vagyok benne. De a kornyezetukben sem banthatnak senkit, kulonben elaltatjak oket hivatalbol.


Szoval szerintem alapvetoen az itt a kerdes, hogy feltudsz-e egyaltalan nevelni egy talan problemasabb kutyat? Ez sem lehetetlen, de inkabb szakemberrel kellene beszelned mint itt informalodni, amikor kozulunk valoszinu csak kevesen lattak eloben ilyen kutyat, hogy lehetne elfogadhato velemenyunk rola!?

2021. ápr. 7. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem nyugodtan keresd meg a veresegyhazi medvepark farkasos csapatat es kerd ki a velemenyuket


[link]

2021. ápr. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
nagyon szepen koszonom mindenkinek a valaszat, ment a zold kez. illetve beszeltem a parommal, es feltett nekem egy kerdest. ha igy sem lehetseges, akkor lemond errol a kutyafajtarol. a kerdes pedig az volt : ha kutyasuliba vinnenk oket, mar pici koruktol kezdve, akkor megoldhato lenne e az osszeszoktatas a picikkel, es kesobbiekben sem lenne vele gond, mint pl 1 eves koraban gondol egyet, es nekimegy a ket kicsinek,stb?
2021. ápr. 7. 08:48
 19/23 anonim ***** válasza:
92%

A kutyaiskola majdnem mindegy, mivel nem poénból farkaskutya a neve, hanem ez a fajta egy farkas hibrid. Ezt pedig a sarki "Tökéletes Ebet varázsolunk" kutyasuliban nem fogjak tudni kezelni, mert valszeg sose láttak ilyen kutyát, és módszerük se nagyon van hozzá, mivel nem teljesen úgy kell nevelni, mint akármelyik másik kutyát.

Elhiszem hogy nagyon tetszik,meg divatos lenne egy ilyen állatot beszerezni,de ez a kutya szegről-végről farkas, egy vadállat, akinek sose lesz olyan megbízható a viselkedése mint egy kutyának. Nagyon kevesen vannak akik tudnak is bánni vele, ők valszeg e Trónokharcás farkaskultuszos divathóbort előtt is vágták milyen fajta ez.


Inkább keress egy másik fajtát.

2021. ápr. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
93%

Aludtam rá egyet, nem bírom ki, hogy ne pofázzak bele, bocsi.


"ha lehetseges akkor testverpart szeretne, hogy ne legyen egyedul"

EZ, ez az egyetlen mondat mutatja, hogy a drága párod olyan sötét a kutyatartáshoz, mint a vakond belsőzsebe. Gondolom neked sem a fán nőttek készen a csivijeid, hanem te is pontosan tudod, hogy mennyi időt, energiát igényel egyetlen kutya nevelése, és hogy 2-3 éves korára érik be a nevelés gyümölcse, némi kamaszkori lázadás, határfeszegetés, idegeken xilofonozás után.

Azt is biztos te tudod, hogy egyszerre két kölyökkel iszonyatosan nehéz. Meg kell tanítani őket egymástól külön is létezni, illetve arra is, hogy amikor együtt vannak, akkor is koncentráljanak, hallgassanak rátok, ne csak egymásra figyeljenek. Ez alsó hangon 3x több idő, energia, mint egy kölyöknél.

És akkor még csak egy ALAP modellről beszéltünk, nem egy farkashibridről. Szóval amíg ennyire nincs tisztában a kutyatartás alapjaival sem, részemről plüsskutyát ajánlanék neki meg szakkönyveket, élőállatot NEM.


"ha kutyasuliba vinnenk oket, mar pici koruktol kezdve"

Ez úgy hangzik, mintha valami extra dolog lenne, pedig ennél a fajtánál ALAP. És ahogy pl. egy pulinál lehet beszélni terelőösztönről, úgy ennél a fajtánál lehet beszélni vadászösztönről. Ez nem olyan dolog, amit ki lehet nevelni belőlük.


Összegezve: A párod előbb képezze magát. Aztán válasszon másik fajtát. Majd miután a csivavák hosszú és tartalmas élettel a hátuk mögött hajlott öregkorukban jobblétre szenderülnek, akkor el lehet gondolkozni csehszlovák farkasban.

2021. ápr. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!