Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanácsot kérnek a felnőtt...

Tanácsot kérnek a felnőtt kutya sétáltatásnál, bővebben lent?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 5 éves felnőtt kutyám, tud sétálni rendesen, de sajnos eddig sokszor csak kertben foglalkoztunk vele. Egyszer megtámadott egy agressziv kutya kölyökkorában, tehát tudjátok, olyan, hogy nem bízik az emberekben, és ezért kicsit féltem, hogy mi lesz a sétálás közben... Macskával, kutyával jól kijön.

Otthon tipikus házörzőként viselkedik, akkor ugat, ha megy az idegen ember, jármű, stb.

Nemrég vittem egy kicsit sétáltatni, ha valamit kiszimatol, akkor nagyon húzza. Ez normális? Hiába huztam vissza, nem akart nagyon engedelmeskedni :D

Ha mennek az emberek az utcán, akkor mellettem ül, nem ugat.

De mi lesz, ha jönnek a kóbor, szökött kutyák? Hogyan viselkedjek vele/velük? Azt se tudom, hogy a kutyám hogyan fog reagálni.

Sajnos kicsit ugrál is, nem tudtam leszoktatni (részben a szüleim is hibásak, mert hagyták így neveletlenül)...


Köszönöm a választ.


2021. ápr. 7. 02:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Vidd sétálni első körben a városon kívülre. Szántó földek, stb.
2021. ápr. 7. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Faluban lakok :), hát utcán bármikor osszefuthatok kobor/szokott kutyakkal.
2021. ápr. 7. 06:50
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A kóbórló kutya reakciójától függ, van, aki oda sem megy hozzátok, inkább elszalad, amint meglát, van, aki kedvesen barátkozik, van, aki már dominálni akarja a kutyádat és sajnos van olyan is, aki(k) szétt akarják tépni(leginkább a nyitott kapus kutyatartók, ahol a kutya úgy gondolja, hogy övé az egész utca. Amíg egy tacsi keverék legénykedik, addig nagy baj nincs, de ha 3 kuvasz/staff ront rátok, akkor már gáz van. Sajnos van évi pár eset még mindig, ahol ilyen kutyák pórázon sétáltatottat megöltek).


Viselkedj nyugodtan, természetesen, az utolsó eshetőségre meg legyen nálad valami önvédelmi cucc, járd be előzetesen a terepet, necces helyekre ne menjetek és talán tényleg az a legjobb, ha az erdőt, mezőt választjátok.


Idegenekre ne hagyd ugrálni, ha húz a számára érdekes dolog felé(0 tanítással), az normális, ha zavar, leszoktatható. Ilyenkor vagy sose engedd oda, állj meg vagy indulj az ellenkező irányba vagy szólj rá és ha nem reagál, rántsd meg a pórázt.

2021. ápr. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!