Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez tényleg akkora tragédia,...

Ez tényleg akkora tragédia, hogy azt mondja, "szerencsétlen kutyák"? Miért én vagyok ezért a hibás? L

Figyelt kérdés

Tegnap később vittem le a kutyáimat sétálni, hogy ma tovább aludhassak (amióta kutyáim vannak, legkésőbb 9-ig alszom). Hát most az egyszer, valamivel tovább, mint 10-ig aludtam, és 11 körül értünk vissza.


A kérdés lényege most jön. Apámat megkértem, intézze ő a délutáni sétát. Belement. Ennek tudatában, miután elintéztem a postát, feladtam a csekket, hazaérve elmentem fürdeni, utána kabátot venni jövő télre. Megjöttem 17:29-kor, néhány percre rá ébresztgetem apámat, aki még nem volt lent velük. Kiugrott az ágyból azzal, hogy "szerencsétlen kutyák", és elkezdett engem hibáztatni, hogy miért nem rugdostam fel, hogy vigyem le őket. Most lent van velük, de mielőtt elment, teljesen flegma volt, hogy "minek így kutyát tartani", ha ennyire xarok az egészre.


Most ezért tényleg én vagyok a hibás? Miért?


Általában úgy néz ki egy nap, amióta távoktatás van, hogy 9 körül leviszem őket, lent vagyunk 20 perctől kezdve akár egy órán át is. Délutáni séta, szintén 20 perctől egy óra. Az esti meg csak 10-15 perces pisi. De ha a délutáni lenne 10 perces, akkor az esti lesz hosszabb. Mindezt úgy, hogy az egyik kutya mozgatva van, labdázok vele a parkban (másiknak nincs játékra igénye, de nem is lehet pórázról elengedni).


Ezek fényében, ez tényleg ekkora tragédia, hogy már megint valmiért én vagyok le**eszve?


2021. ápr. 9. 18:03
 1/8 anonim válasza:
88%
Nem, csak nem képes elfogadni, hogy hibázott, és inkább ahelyett, hogy azt mondaná, hogy "ne haragudj, hibáztam", téged okol/próbál benned bűntudatot kelteni, hogy jobban érezze magát/te ne tudj belekötni (talán az egója miatt).
2021. ápr. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Elfelejtette és elaludt. Nem ismerem, de van olyan típusú ember aki ébredés után egyből nem a legkedvesebb. :D Lehet ez volt, persze nem te vagy a hibás ettől függetlenül, de ezen ne veszekedjetek. A kutyáknak sem hiszem, hogy baja lett volna, ettől az egy alkalomtól, hogy elcsúszott a séta idejük.
2021. ápr. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Andizsuzsi ***** válasza:
25%
Nem fogsz szeretni, de igaza van. Ha a kutyák a tieid, és te az online oktatás miatt egész nap otthon vagy (ráadásul ha jól látom ma nem is volt órád), akkor meg tudod oldani a kutyák sétáltatását.
2021. ápr. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Ahogy az apja is meg tudta volna oldani, ha már ELVÁLLALTA.
2021. ápr. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

#4. Igazad lenne, de előre megbeszélték, hogy a kérdező apukája leviszi őket.

Gondolom ha azt mondja nem megy velük sétálni, máshogy alakítja a kérdező a napját.

2021. ápr. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%
Ő felejtette el, bíztál benne, hibázott, nem téged kellett volna okolnia, de lehet, hogy ő ilyen lobbanékony, ezt te tudod, te ismered. A kutyáknak meg egy alkalomtól semmi bajuk nem lesz, úgyhogy nagy baj nem történt.
2021. ápr. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

3-as hsz: Az első kutyáért miattam mentünk, mert kutyát szerettem volna. Aztán elhoztuk menhelyről, de nekem nem volt a szívem csücske. Apám azt mondta, ha máshol más kutyát hozunk el, érte akkor is visszamegy, mert az a kutya az ő szívszerelme. Ergo, mindegy, hogy az ő kutyája, mindegy lett volna, ha nem szeretem meg, akkor is én viszem sétálni, ő meg időnként a szabadnapjain, heti 1x vagy 2x. Persze azóta már én is nagyon szeretem, de az a kutya elsősorban apáménak mondható. A második kutya, aki véletlen csapódott hozzánk, ő az én szívszerelmem.



Természetesen máshogy csinálom a napomat, ha nem vállalja el. Akkor előbb kutya séta, utána jöhet minden más.


Amúgy hónapok óta a kutyáimmal vagyok összezárva. Imádom őket, de időnként elegem lesz, hogy 0-24-ben kutya, kutya, kutya. Kivétel amikor csekket megyek feladni, mert egyébként még az utcán is csak a kutyák miatt vagyok. Szóval nem a lustaság miatt nem akarom időnként vinni őket, egyszerűen szeretnék 30 percet-1 órát, amikor apám elviszi őket, apám sincs itthon, és nyugiban lehetek. Merthogy a személyisége általánosan se kisangyal, imád nekem magyarázni, minden apró hibáért hegyibeszédet tartani, mindegy, hogy egy bögre tört össze vagy olyan tollat adtam neki kölcsön, ami nem fog.

2021. ápr. 9. 19:27
 8/8 anonim ***** válasza:
10%

"Most lent van velük, de mielőtt elment, teljesen flegma volt, hogy "minek így kutyát tartani", ha ennyire xarok az egészre."


Tehát ha jól értem, amíg apukád sétáltatja a kutyáidat, te kiírsz egy sértődött kérdést. A gyakori kérdésezés helyett, és ahelyett, hogy azt várod, hogy idegen emberek hibáztassák az apukádat és ajnározzanak téged, te is levihetted volna a saját kutyáidat.

2021. ápr. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!