Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát választaná...

Milyen fajta kutyát választanátok második kutyának ilyen környezetbe?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy shiba inu kutyánk van, akivel kutyasulit is megjártunk. Rendszeresen visszük kirándulni túrázni, plusz ugye minden nap 2x más kutyikkal is bandázik, tanítjuk. Nincs gyerek, nincs is tervben. Második állatkának egy könnyebben kezelhető, családcentrikusabb kutyit szeretnénk választani, akinek nem extrán magas az energia igénye (a shiba is alszik kb egész nap ennyi mozgástól). Nekem a német juhász a szerelemkutyám, de a whippet is tetszik. Megfelelőek lennének? Vagy más ajánlat?

Köszönöm


2021. ápr. 9. 18:53
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, kis olasz agár, nem whippet :D
2021. ápr. 9. 18:55
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Hát a német juhásznak bőven több foglalkozás kell mint a shibának. És amíg a shiba nem olyan feladatigényes, csak mozgatni kell, addig a német juhászt ennyi mozgás mellett még agyilag is fárasztani kell elég sokat. Esetleg egy fajtajellegű kutyi jó lehet, amiben nincs olyan erősen jelen a német juhász. Könyebb alacsonyabb aktivitású kutyát találni mint fajtatisztából.
2021. ápr. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És ha nem német juhász, akkor valamilyen más opciót tudnál javasolni?
2021. ápr. 9. 18:58
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom milyen kinézetű kutyát preferálsz, szerintem egy golden retriever helyt tudna állni nálatok.
2021. ápr. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem a jelenlegi kutyadhoz habitusban passzolo fajtat valassz es csak masod sorban lenyeges, hogy mennyire tetszetos,
2021. ápr. 10. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A mostani kutyám órákig képes kémlelni az utcát :D Ha valamit hall, már megy is fontoskodni :D szerencsére ő nagyon jól idomult hozzánk, napi 2 óra intenzív törődéssel (séta, játék, többi kutyi akármi) simán megvan. Alszik egész nap, lakás egyik végéből a másikba vándorol. Viszont ha visszük kirándulni, vagy más kutya hosszútávon vele van, akkor tényleg pihen 10 percet, és folytatja. Nagyon hamar megszokta, ha nem vagyunk vele, nem különösebben rázta meg a dolog sosem. Irtó cuki és barátságos más kutyákkal, általában meg is lepődnek rajta, mert nem erről híres :D családtagokkal, barátokkal, de még ismeretlenekkel is kedves, bár a random emberek simogatását mindig elkerüli. A nyöszörgetést annyira nem preferálja, bár már edződött, de mindig a nyomunkban van a lakásban, szeret a kanapén mellettünk szunyálni. Ő egyébként futtatóban van csak megszelesedve főként, amúgy egészen jól kordában tartható, belvárosban nem, de egyébként simán el merjük engedni. Viszont nagyon féltékeny, amikor simizünk egy másik kutyát már jön is oda, próbálja távol tartani, belecsíp. Igazából csak emiatt tartok egy másik kutyitól, mert amúgy a makacsságán kívül nagyon jófej. Viszont egy simulékonyabb, kevésbé önfejű társat szeretnénk neki. Ezért kérdeztem, hogy alapvetően milyen fajta kutyák között nézelődjünk.
2021. ápr. 10. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!