Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baja a németjuhászu...

Mi lehet a baja a németjuhászunknak?

Figyelt kérdés

Van egy rajzos németjuhászunk, de már elég öreg, 10 éves. Világ életében kinti kutya volt, de gondoskodtunk róla. Eddig nem volt ennyire úgymond rossz a lába, de ez a tél egy kicsit betette neki a kaput. Nem sántít, viszont, ha lefekszik akkor nehezen kel fel és mostmár nem lehet elmenni mellette úgy, hogy gyorsan, hanem óvatosan és megvárva míg arrébb megy vagy felkel mert különben morog és megkap. Soha nem bántott és nem is bántana nagyon szeretjük és nagyon szeret ő is minket. Ha leülök kint a kanapéra képes belefeküdi az ölembe. A múltkor történt egy olyan, hogy amikor mentem ki (ez este volt) aludt az ajtóba. De elfértem mellette és úgy gondoltam hogy nem keltem fel elmegyek mellette. És akkor megkapott. Valószínű megijedt. Eddig engedte megfogni a lábát de mostmár nem, mert akkor is megkap. Most mentem volna ki felkelt megsimogattam és mikor indultam volna kifele fújtatott morgásra készület. Szerintem a mancsa feletti izület fáj neki. Beszélni fogok állatorvossal is, de valami ötlet miért ilyen agresszív? Van mellette egy törpe tacsi. Vele egész nap harcolnak.

Viszont ha mondom neki hogy ül (ekkor szorosan a lábam mellé ül) és oda tartom a kezem a lábához ad egy pacsit és nekidönti a fejét a kezemnek.


Kicsit aggódom érte, mert nem volt ilyen. Régen nagyon sokat harcoltunk, lábánál felemeltem nem bánta akár mit csináltam vele. Persze sajnálom is mert valószínű valami baj van. Nem volt ilyen. Sokszor félek tőle mert nem tudom mi lesz a reakciója egyes mozdulatomra. Esetleg nem lát jól és nem tudja kit akarok??


Kérlek segítsetek!



2021. ápr. 11. 20:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

"5 éves kutyát már ne is haragudj de nem tudom megtanítani ilyen dolgokra főleg úgy hogy nem is próbáltam mert ilyenre nem volt szükség mióta itt van."

Ez, fiam, a te hiányosságod, felkészületlenséged. Az enyém 10 éves korában került hozzám, megtanítottam neki ezeket az alapokat. Autónk sincs, mégis tud viselkedni, mert BÁRMIKOR szükség lehet arra, hogy autóba pakoljam.

Egyébként most sem késő, az idős kutyák mentális állapotára kifejezetten jó hatással van, ha dolgoztatják az agyukat, lehet az akár trükktanulásról, kajaszerzésről (marhacsont rágcsálás, kajával töltött játékok stb.), csak amíg ilyen szar a lába, nem kéne ezzel szívatni. Illetve valószínűleg sokkal kisebb részekre kell bontani a feladat és sokkal nagyobb türelmet igényel, mint gondolád (az It's me or the the dognak tuti van ilyen videója youtube-on). Meg egy rámpát.


Ha diszpláziagyanús, akkor röntgen kell neki. Erre nem jó a kijárós állatorvos, lehet, hogy még a szokásos dokitok sem, ha nem tart a rendelőjében röntgent. Ha ki is jön a doki (nálunk simán kimennek), akkor úgy beszéljétek meg, lehet hogy be kell vinnie és lehet szükséges neki valami nyugtató, bódító az útra. Ha telefonáltok a dokinak, erről mindenképp legyen szó!


"Eddig engedte megfogni a lábát de mostmár nem, mert akkor is megkap." És erről is. Ha nektek nincs kéznél szájkosaratok, a dokiknak szokott lenni, csak tudjon arról, hogy erre is készülnie kell.


Ja és azért vannak ennyire a torkodnak ugorva a népek, mert "Eddig nem volt ennyire úgymond rossz a lába". Tehát a probléma nem egy hete áll fenn, csak egy hete vált fenntarthatatlanná a helyzet.


A morgásra visszatérve, egy 10 éves kutyának már lehet, hogy a látása, hallása sem az igazi. Úgy, hogy rohadtul fájnak a lábai, fokozottan védtelennek érzi magát. Megijedhet hirtelen mozdulattól is, de az is lehet, hogy időbe telik, mire felismeri a gazdikat. Lehet már attól jobb lenne a helyzet, ha SZÓLNÁL neki, mielőtt odalépsz, esetleg vagy ha a hallása sem jó, akkor dobbantanál a lábaddal, hátha a rezgéseket érzékeli.

Amúgy a szemére is ránézhetne a doki. Meg 10 éves korára úgy összességében megérdemelne egy teljes vérképet.


Demencia ennyi idő alatt nem fejlődik ki, ahhoz túl logikus a viselkedése illetve egyéb tünetet (céltalan mászkálás, ismételt mozdulatsorok, nem talál ki a sarokból, az ajtó rossz feléhez áll stb) nem említettél.

2021. ápr. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Demenciára és diszpláziára utalójelek nincsenek. Ki fog jönni az állatorvos, megnézi és amennyiben ő is úgygondolja be fogjuk vinni az állatklinikára. Van itt a közelben egy nagyon jó klinika. Rötgen is van stb. Több kutyánk is volt már ott. Rosszul fogalmaztam. Eddig nem vettünk észre rajta fájdalomra utaló jelekt. Köszönöm a normális válaszokat. Nem egy Németjuhászunk járt már így. Az előzőnek a gerince ment tropára. Végül el kellett altatni, mert akkora fájdalmai voltak, pedig időben látta orvos. Nem tudtak vele mit csnálni. Mondjuk ő már 13 éves volt.
2021. ápr. 12. 09:36
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Az nj-k kb 10-12 évre vannak kódolva. Persze, sok megéri a 14-15-16 évet. De 10 év után elkezdenek az ízületek kopni, a gerinc meszesedni. Látás.hallás romlani.

Az emberek között is alig találni olyan 70-80 évest, akinek ne volna rossz a szeme, ne fájna a gerince, térde a kopás miatt.Vannak gyógyszerek embernek-kutyának, amelyekkel lehet a gyulladást csökkenteni, és némileg a fájdalmat is .

2021. ápr. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező, attól, hogy buta vagy, még nem kell ezt hirdetned. Tacskó régen is volt, igen, a vadászok és nemesek tartották. Bent a házban! Ahogy az agarakat, vizslákat és egyéb vadászkutyákat is!

De ha csak egyszer az életben elmennél egy múzeumba, máris látnád ennek a bizonyítékait. Persze ehhez kell némi igényesség, úgyhogy az is elegendő lenne, ha csak megnéznél pár kosztümös, korhű filmet. Olyat már nem is merek írni, hogy a fajta történelmének nézz utána. Az túl sok olvasás lenne. Csak a múlt rendszerben lett az népszerű az egyszerű, paraszti világban, hogy minden kutyát a kert végében kell tartani, mert "ott a helye"! Ezek szerint téged is ilyen felfogású, képzettségű, értelmiségű emberek neveltek.

2021. ápr. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!