Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok erről, szerintet...

Mit gondoltok erről, szerintetek is kinzás egy állatnak igy leélni az életét?

2010. aug. 21. 13:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
csak akkor ha sajnálod, akkor átveszi a depressziót. így viszont tök boldogok
2010. aug. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én végig sem nézem, sajnos nálunk felmerült a kérdés és nem vállaltuk be, pedig lehet hogy sikerült volna.

A kutyámnak a gerince sérült, lebénult a hátsófele, és a műtétek, kezelések ellenére nem tudott lábra állni. De ami még rosszabb volt hogy a vizeletet és székletet sem tudta tartani, folyamatosan folyt belőle minden szó szerint. Na meg lépcsővel teli házban lakunk, így nehezített pálya is lett volna. Hosszas vívódás után beláttuk hogy ez nem kutyához méltó élet, ő ennél többet érdemel. így elengedtük. Talán nem lett volna más esélye, talán igen....ezt már sosem tudjuk meg...

2010. aug. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én nagyon sajnálom őket,de így is tudnak boldog életet élni.Nem láttál még egylábú embert?Nehéz így az életük,de például mikor megyünk síelni,egy csomószor látunk egylábú embereket,akik gyorsabban síelnek nálam!Elképesztő,mire képes a kitartás,akaraterő:)

Szóval ha az emberek tudnak egy lábbal élni,akkor a kutyák is tudnak 2-3 lábbal.Persze így nehezebb nekik,de szerintem ez egyáltalán nem kínzás.

2010. aug. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül.Ez olyan mint az embernél a tolószék.( Nem részletezem,azt hiszem mindenki tudja milyen is az.;) )
2010. aug. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Azért ez más mint az embernél. Egy embernek elmagyarázod hogy ez meg ez történt, mostantól így lesz stbstb... Eltudod neki mondani, ő megtudja érteni. De egy kutya ösztön állat, nem tudod neki elmondani hogy mostantól mért nem szaladhat, mért nem ugrálhat, mért nem használhatja a lépcsőt...
2010. aug. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem állatkínzás. Egy nagyon fontos dologban, minden egyes élőlény egyforma. És ez az élni akarás.

Látszana egy kutyán ha "depressziós" lenne emiatt. Én is ismerek egy ilyen dalmatát, ő 3 lábon közlekedik. Úgy rohan a labda után mint a nyúl.

Csak mi sajnáljuk őket, ők sem sajnálják egymást, egész egyszerűen élni akarnak.

2010. aug. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

én sem mondanám kínzásnak, és helyzete - kutyája válogatja, ha boldog, vidám a kutyus, szereti a környezete, és fájdalmai sincsenek, nem szenved akkor okés..

viszont olyat láttam, hogy elgázolta egy kocsi, ripityára törte a medencéjét, nem is forrt össze rendesen, húzta-vonszolta magát, jobb hogy végül elaltatták..

szvsz

2010. aug. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Örülök,hogy igy gondoljátok csak nagyon sokan elitélik és kinzásnak tartják még akkor is ha azt látják,hogy a kutya nagyon is boldog.
2010. aug. 21. 14:12
 9/11 Suhanc72 ***** válasza:
Szerintem sem kínzás, legalábbis a videón szereplő kutyák esetében. Amennyiben azonban fájdalmai vannak az állatnak, semmiképp sem szabad szenvedni hagyni. Ugyanakkor az is felmerült bennem, hogy a magam részéről bevállalnám-e egy ilyen állat tartását és be kell valljam, elég gyarló ember benyomását keltem magam számára, de 1; soha nem fogadnék örökbe egy ilyen állatot, 2; nem tudom, hogy saját kedvencemet hagynám-e így élni. Az biztos, hogy felnézek azokra, akik ezt bevállalják, de aki nem meri, azt sem tudom elítélni...
2010. aug. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Én ugy gondolom,hogy az állatok sokkal hamarabb és könnyebben alkalmazkodnak ehez a helyzethez mint az emberek.Egy percig sem gondolkoznak,hogy éljenek igy tovább megprobálják feltalálni magukat.

Sajnos az a gond,hogy Magyarországon nagyon kevesen kezelik igy a kutyákikat.Egyszerübb a könnyebb megoldást választani,én nem itélem ez el azokat az embereket,mert nem mindenki tudja bevállalni sem időben sem anyagilag.De ha valaki ugy dönt,hogy végig csinálja akkor nem értem mért kell lenézni vagy beszologatni.

2010. aug. 21. 17:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!