Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A humán zöldkagyló miért...

A humán zöldkagyló miért olcsóbb sokkal, mint az állatnak való?

Figyelt kérdés

A kutyámmal mindketten térdizületi problémákkal küzdünk (Tükör-módszer haha). Most vettem magamnak zöldkagylót, amiből nekem 60 darab kell egy hónapra, és ez kerül kb. 300 Ft-ba. Neki meg a luposan porból a 600 g-s elég két hónapra, és az 7 ezer körül van - eddig oké, mert arányaiban ugyanannyi a havi költségünk, viszont én több mint kétszer nehezebb vagyok nála!

Tehát ha az emberi kapszulát nyitnám szét, és azt adnám neki (1db-ot) akkor elvileg fele annyiból megúsznám. Elvileg ugyanaz mindkettő, nem?


2011. okt. 21. 15:47
 1/8 Akiteki ***** válasza:

Nézd meg az összetételét. Lehet, hogy ugyanaz.

A kutyasampon is drágább, mint az emberi. Abban sincs semmi plusz. A kutyások hülyék és megvesznek minden drága marhaságot. :)))

2011. okt. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ugyanaz az újzélandi zöldkagyló kivonat van benne, ugyanúgy büdös, ugyanúgy por. az adagolás viszont kicsit más, ezt furcsállom. Miért kell a 30 kilós kutyámnak kétszer annyi belőle, mint nekem, aki 80 kiló vagyok?
2011. okt. 21. 16:08
 3/8 anonim ***** válasza:

Milyen porcépítőt adnak 300 ft-ért?


Nálun én is meg a kutya is Seatone Restartot szedünk ... az 7500 Ft.

2011. okt. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Bocs, lemaradt egy nulla! Természetesen 3000-t akartam írni. Akciósan a Béres zöldkagylója is ennyi, de van egy másik ugyanolyan hatóanyag tartalommal, abból is ennyibe kerül a 60 db-os. Én azt szoktam venni (magamnak)
2011. okt. 21. 17:21
 5/8 anonim ***** válasza:

Nyugodtan adhatod azt a kutyának.


2.

2011. okt. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Eredetileg a kutyáknál kezdték el használni a zöldkagylót. Amikor a humán piacon is megjelent, megfigyeltem, kevesebb hatóanyagot ajánlottak a napi adagra embernél. Fene tudja, mi van a háttérben, hogy a kisebb dózist preferálják. Túladagolni csak orbitális mennyiséggel lehet.

Azért a humán szerek legtöbbje sokféle kisérő anyaggal van kombinálva.A kutyáké pedig lényegesen kevesebbel.

Talán a Seaton az, amelynél nincs különbség emberi és kutya adagolásnál.

2011. okt. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ma 18:53-as vagyok még.

Az állatoknak való szereknél annyit kérnek, amennyit nem szégyellnek, vagy úgy gondolják, odáig mennek az árral, ameddig talán megfizetik az emberek.

2011. okt. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem ide tartozik, de ha már az elején valaki felhozta a kutyasampon témát, annyit hozzáfűzök, hogy nem ugyanaz, a kutyák bőrének más a PH értéke, mint az embernek. A szőrminőség sem ugyanolyan, mint a haj. És egy fontos dolog: kutyára sampont mindenképp csak hígítva szabad ráönteni, még a kutyasampont is, sajnos sok gyártó 'elfelejti' ráírni, had fogyjon legalább hamarabb kell újat venni címszó alatt.. Ha mindenképp embereknek szánt készítményt szeretne valaki használni a kutyájára, akkor ajánlom a Baba (mint márka) szappant. Olcsó és nem teszi tönkre a kutya bőrét.
2014. ápr. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!