Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyavásárlással kapcsolatban...

Kutyavásárlással kapcsolatban néhány kérdés, segítenél?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sokan előítéletetek van a yorkshire terrierrel kapcsolatban, de mivel lakásban élek nem tudok nagy termetű kutyát venni. Átolvastam már minden kérdést a gyk-n, ezért tenném fel a sajátomat. Szeretném ha olyanok írnának akik yorkie tulajdonosok vagy értenek a fajtához! Mennyibe kerül a kutya élelmezése? Milyen táppal etetitek a yorkietokat? Voltam már kiállításon, ki is néztem egy tenyésztőt. Aki az of New Deal-től vett kutyust, mennyit fizetett érte? Nem szeretnék úgy odamenni hogy nem vagyok tisztába az árakkal. Köszönöm előre is a válaszokat!
2010. aug. 21. 13:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nekem nincs yorkim de azért szeretném mondani hogy a kutya mozgásigénye nem egyenlő a méretével. Illetve nem csak yorki van kis méretben. De ha neked ő tetszik akkor nincs baj. Rendes kutyatartó leszel, látszik rajtad.

Egy yorkinak szerintem minőségi táp (Acana, Orijen, Royal canin, Hills, Iams, Eukauba, Pro plan stb) kell és nem kerül sokba az élelmezése ugyanis kicsi, nagyon keveset eszik egy 10-15 ezer Ft-os 15 kg-os zsák szerintem hónapokig elég. És biztos hogy 100 ezer fölörr van de lehet 200 is egy ilyen kutya...

2010. aug. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Sajnos ha ilyen drága a kutya nem tudom megvenni. :S Nem kiállításra venném, csak házikedvencnek, úgy nem lenne olcsóbb?
2010. aug. 21. 13:56
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

1. Ne érdekeljen, hogy mit modnanak mások.

2. A kaját gondolom azért kérdezed, mert nem ilyen Darlinggal, Chappi-vel, stb vackokkal akarod etetni, hanem hajlandó vagy több pénzt rááldozni. Akkor viszont ajánlanám tápok közül elsősorban az Acanát, a Hill's-t, és a Pro pac-t.

Konzervből szintén a Hill's és a Gran Carnot.

De mindenekelőtt a tenyésztőtől kell megkérdezni, hogy addig mit evett a kutyus, és először egy ideig azzal tovább etetni, s fokozatosan áttérni arra, amivel te szeretnéd etetni. Itt jegyezném meg, hogy egy jó tenyésztő alapból kezdőcsomaggal indít el.

A kutya élelmezése, ha minőségi kajával eteted jóval többe kerül, mintha gagyival etetnéd, viszont annyira nem drága, hiszen egy yorkshire nem eszik annyit mint egy bernáthegyi:)

Utolsó lérdés: nem tudom, mennyit fizetet az a bizonyos tulaj, és ajánlom, hogy ha felhívsz egy tenyésztőt, nehogy azzal kezdd, hogy "mennyibe kerül?", mert finoman elbúcsúzik tőled:)

Nem volt még ilyen kutyusom, de ha jó helyről veszel kutyát, annak bizony meg is van az ára. Semmiképp sem ajánlanám, hogy valami kutyagyáros "tenyésztőtől" vegyél kölyköt 20e-ért, mert azzal könnyen pórul járhatsz. Szerintem jó helyről lazán benne van az ára a 80-160e közötti intervallumban:S

2010. aug. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%

Yorkin kívül még sok más kistestű kutya van. Csak azért mondom mert nekem is yorkim van, és tapasztalt kutyásként még engem is zavarba tudott hozni, iszonyú hisztis és erőszakos tud lenni, nem kis idő és energia kellett hogy tisztázzuk a rangsort. És úgy látom te nem vagy tapasztalt kemény kezű kutyás, úgyhogy szerintem válassz más fajtát.

Az árról meg annyit hogy jó tenyésztőtől, egy fajtatiszta, egészséges, szép kutya 100.000ft felett van.

Nem eszik sokat de jó minőségű táp kell, mert érzékeny a gyomruk, én royal canninval etettem és kiegészítésnek házi finomságokkal. havi 3000 ft kb.

De számold bele a kozmetikust, a felszerelést, na meg az orvosi költségeket (és mivel érzékeny kutya gyakran megfordulhatsz a dokinál)

2010. aug. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
13:58-as vagyok. mi van, ha egy kicsi tagyobb mint a yorki? mondjuk olyan beagle méret. esetleg ha keveréket vennél? Nem azért, de gyönyörű keverékkutyákat lehet kifogni, és ezekkel általában - legalábbis egészségügyileg - jóval kevesebb baj van általában, mint egy fajtatisztával.
2010. aug. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
*nagyobb
2010. aug. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egy ismerősömtől azt hallottam ő onnan vett és 40e Ft volt. Ez reális ár?
2010. aug. 21. 14:03
 8/16 A kérdező kommentje:
Nagyon megtetszett a yorki, persze nem az a tásskábanhordós változat hanem az "igazi" kutya.
2010. aug. 21. 14:05
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha ez a fajta tetszik, tisztában vagy az igényeivel és úgy gondolod, hogy jó gazdája lennél egy ilyen kutyusnak, akkor nyugodtan vegyél yorkshire terriert.

Mindenképpen prémium táppal kell etetni, pár jó minőségű táp, amit nyugodt szívvel ajánlok: Acana, Orijen, Royal Canin, Eukanuba, Hill's, Pro Plan. Válaszd azt amelyik szimpatikus, ezek között már nincsenek olyan nagy minőségbeli különbségek. A Royal Caninból van kifejezetten yorkik számára kifejlesztett táp is, de bármelyik kistestű kutyáknak való táp megteszi az előbb felsoroltak közül.

Az of New Deal kennel az ország leghíresebb, legsikeresebb yorkshire kennele, szóval biztos, hogy 150 ezer alatt nem kapsz náluk hobbi kiskutyát se. Ha nem akarsz kiállítani és nem tudsz horribilis összegeket kifizetni a kiskutyáért, akkor szerintem nézegess meg más, kevésbé híres tenyésztőket is. Fontos, hogy olyat válassz, amelyik nagy hangsúlyt fektet a kutyái egészségére, családtagként tartja őket és maximum 4-5 kutyusa van, akiktől csak egy-két évente hoz le almot.

2010. aug. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
40 ezer? Figyelj, így látatlanban nem tudom megmodani. Menj el , nézd meg őket, meg a gazdájukat is, milyen ember. Végülis nekem is volt egy ismerősöm, akinek volt kétfajtiszta pincsije, kölykük lett, és eladták őket - persze ilyen 20-30e-ért. Ha jól tudom, máig nincs a kutyákkal semmi problém. Ilyen helyzet is lehet. Bízz az ösztöneidben;) 13:58
2010. aug. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!