Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatorvosnak szokás borravaló...

Állatorvosnak szokás borravalót adni? Ha igen kb. mennyit?

Figyelt kérdés
Pl. ha oltásra viszem a kutyám és az állatorvos végez még egy általános vizsgálatot, esetleg kérdezek tőle néhány dolgot vagy csak úgy általánosságban.
2010. aug. 21. 15:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

ma 12:42 vagyok.

Tényleg több ilyen orvos kellene. Nagyon rendes, és mindig normálisan elmondja, h mi van, vagy, akármit kérdezek tőle elmondja. Pedig tudok hülyeségeket kérdezni, de, hát féltem a kutyámat. :)

Nekem ő hozott vitamint, fültisztítót a kutyámnak, azt mondta ne vegyek, mert drágábban roszabbat kapok, ő jót hoz, olcsóbban. :D Aki nálunk van állatorvos, vele összevesztem, rángatja a kutyát a fülénél fogva (spánielem van), és szóltam, még ő volt megsértve. A mostani képes egy fél órát játszani még a kutyával, ha beoltotta, v megvizsgálta.

2010. aug. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Az én állatorvosom is nagyon rendes, igaz a borravalót mindig elfogadja, bármenniyt. De ezen én nem vagyok kiakadva, ő is pénzből él.

Azért nem hasonlítanám egy bolti eladóhoz vagy autószerelőhöz, mert a kocsim nekem nem ér annyit mint a kutyám és az állatorvosra lehet szükségem váratlanul is, míg a kocsim ha ünnepnapon bedöglik nem nagy dolog, mert lehet pótolni.

Én ezrest szoktam adni általában. De ha nagyon hülye időben kell nekem az orvos és akkor is kijön akkor adok akár többet is.

2010. aug. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Akiteki ***** válasza:
Nekem meg árengedményt ad az orvos, mert idén pl. már több mint 200 ezret hagytam nála. És akkor is felhív, ha rég látott, meg lefényképezi a kutyáimat és mindegyikkel játszik.
2010. aug. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Fölösleges hálapénzt, borravalót adni az orvosnak. Én azt is baromságnak tartom ha valaki humán orvosnak hálapénzt kap. Mindenki megkapja a maga fizetését.

Én nem szoktam adni a magánállatorvosunknak külön hálapénzt. Annyit kér el, amennyibe a kezelés kerül és kész. Kérjen az orvos annyit amennyit kell kérnie. Fölösleges még az állatorvosokat is elkényeztetni. Neki ez a hivatása, hogy gyógyítson, aztán kap érte annyi pénzt amennyibe kerül a beavatkozás.

Ez a hálapénzes, borravalós dolog tipikus magyar betegség. Én Ausztiában élek, néhány éve költöztem ki, mert sz@r itt Magyarországon. Van egy tk-s collie kutyám. Sokkal jobb itt kint az állítorvosi ellátás is. Az állatorvosok sokkal figyelmesebbek, lelkiismeretesebbek, jobban is dolgoznak Ausztriában. Fényévekkel jobb az állategészségügyi ellátórendszer, kisállatbiztosítási rendszer. Ja és az állatvédelmi törvények is sokkal szigorúbbak. A szabájokat is erősen betartatják. Az állatorvosokat szigorúan ellenőrzik.

Minden állatorvos számlát köteles adni, és ad is. Ausztriában szigorúan bünteti a törvény ha valaki hálapénzt ad állatorvosnak, vagy humán orvosnak. Ezért ott nem ismerik a hálapénz fogalmát. Az ilyen dolgokat elitélik itt kint. Pedig Ausztriában sokkal többet keresnek az emberek megtehetnék, hogy hálapénzeket fizetnek, de mégis tiltva van. A beavatkozások költségei sem magasak, némelyek alacsonyabbak mint M.o.-n. Az állatorvosi rendelők és korházak is sokkal felszereltebbek és modernebbek. Magyarország e szempontból is a béka feneke alatt van.

2010. aug. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!