Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Emeletes házban lakó kutyatart...

Emeletes házban lakó kutyatartók: Ha reggel mentek és este jöttök, hogyan oldjátok meg, hogy kutyátok napközben is el tudja végezni a dolgát? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nagyon-nagyon szeretnék kutyát már régóta, de úgy élek, mint oly sokan: Ingázom. Ha mondjuk reggel 7-kor elmegyek és este 7-re érek csak haza, az 12 óra és addig visszatartani szegénynek a pisilést szerintem szenvedés. És nem is futhat. Akik így éltek, hogyan van oldjátok meg, hogy a kutyátok el tudja végezni a dolgát napközben is? Valami „kutya wc-t” építetek otthon és megtanítjátok, hogy oda mehet? Vagy hogy? Nincs mindenhol hivatásos kutyasétáltató és ha találnék is, az egy vagyon szerintem napi rendszerességgel.

Egyedül élek, nem tudok megkérni mást a sétáltatásra, tehát ez nem opció.

Köszönöm előre is!



2021. ápr. 14. 16:15
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem ertem miert pontoznak le.. (2es vagyok)

Csivi tartok kozul kevesen vannak akik nem használnak pelust.. Nem egy csoportban vagyok benne.

2021. ápr. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Azért, kedves 2. (és 11.), mert az okoskodó, jóindulatot színlelő, de másoknak keményen beszólogató emberek kommenteltek itt leginkább. Én zöld kezecskét küldtem neked, köszönöm! :)

Te legalább próbáltál segíteni.

2021. ápr. 14. 16:53
 13/27 anonim ***** válasza:
84%

Nekünk ezért van macskánk egyébként.

Régen volt kutyám is, még édesanyámmal éltem, ketten megoldottuk, mert nem egy munkarendben dolgoztunk (ő de/du random, én irodai rendben).

Később a párommal... ő folyamatos munkarendben váltott műszakban 12 órázott (+ kb 2,5 óra utazás od-vissza össz...), én akkoriban médiában szintén folyamatos munkarendben dolgoztam 6-8-10-12 órát, szóval teljesen random. Mindketten hétvégén is. Kiszámíthatatlan életvitel volt.

A kutya érdekében úgy döntöttünk, édesanyámnál marad, de ő is napi tíz órát volt távol, így a kutya sokat volt egyedül. Hazajártam hozzá besegíteni, amikor tudtam, de az említett káoszos munkarend miatt ez nem volt fix napirend.

Nagyon sajnáltam néha a kutyát, hogy ennyire magányos, hiába szerettük, foglalkoztunk vele, a hétvége nem pótolja az egész hetet.

Öregen ment el, azóta is hiányzik, de nem tennék ki még egyszer ennek állatot. Anyámnak azóta sincs más állata, nekünk párommal cicánk lett, ők jobban viselik az egyedüllétet. Azóta eltelt pár év, most már normális munkarendünk van, de közben elcicásodtunk teljesen, már ketten vannak. :) És melléjük így már nem vállalnék be kutyát.


Szóval egyedül nagyon nehéz, 12 órában szerintem lehetetlen. Írtam, hogy folyamatosban dolgoztam előtte, vannak volt kollegáim, akiknek onnan lett kutyájuk, de mindenhol van család, aki besegít, ha épp nagyon gáz a beosztás.

2021. ápr. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen 13!

Érdekes, hogy említed a macskát is, mert én világ életemben kutyás voltam, de épp mostanság gondolkodtam el egy majdani macska lehetőségén. 😊 De mit néztem ki? A sziámi cicát. És milyen infót látok róla kb. mindenhol? Hol társasági cica és rossz neki tartósan egyedül. 😊 Bengáli macska is tetszik még, de róla pedig azt olvastam, hogy extra mozgásigényű. 😊 Szóval kicsit meg vagyok lőve. Mindegy, még úgysem holnapután veszek macskát, ha veszek.

Amúgy korábban nekem is volt kutyám, még régen, amikor még a szüleimnél éltem, de akkor ugye az egész család levihette, ha épp nem voltam otthon.

Annyira emberi sorokat írtál! Felüdülés volt olvasni néhány előző komment után.

2021. ápr. 14. 17:26
 15/27 anonim ***** válasza:
74%

Hozzám eljöhetsz kutyázni, játszhatsz a kutyákkal, most van 2 aranyos kiskutyus.

Így nálad semmi felelősség nincs.

2021. ápr. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
6%

Nagytestu ivaros kutya kibirja. 35 kg folott. Roti meretre gondolj.


Ivartalanitott kutya mindig inkontinens.


Amugy meg a szonyeget most dobd ki. Szobatiszta kutya esetrn is.


Ha egyszer is ideges leszel,hogy odapisil vagy kakil,nem valo neked kutya. A kutyahoz turelem kell es nagyvonalusag. Jozan belatas.


Elo fog fordulni,h a padlora pisil es nem szolhatsz soha 12 ora utan. A szemed se rebbenhet,ha nem birja ki.

2021. ápr. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
66%

A sziámi macskabőrbe bújt ember, igazi bölcs. :) A mienk mentettek, de egyikükben van sziámi vér, imádom.

Ha egyszer úgy alakul, kezdd egy cicával, aztán a többi úgyis alakul, hogy inkább gazdis típus, vagy úgy látod, hogy hiányzik neki a cicatárs. De egyébként két cica nem jelent sokkal több gondot, mint egy. :)

2021. ápr. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Mentett felnőtt kutyát fogadtam örökbe, ivartalanítva került hozzám. Szobatiszta, de van kutya WC, ami gyakorlatilag egy keret, benne pelenka. Ha akarja, tudja használni. 12 órát ritkán van egyedül, de örökbefogadási szerződésben ennyit kötnek ki, amennyit maximálisan egyedül lehet. Egyébként amikor nem vagyok itthon, többnyire pihen, alszik.
2021. ápr. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
50%
Én úgy oldom meg, ha be kell mennem dolgozni (heti 1 vagy 2 nap), hogy napközibe adom. Napi 4000 ft, az nem olyan sok, ha belegondolsz, hogy tök jól érzi magát, vigyáznak rá, egész nap haverokkal van. :)
2021. ápr. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
16%
Te írtál ki kérdést, aztán meg sír a szád. A szíved mélyén te is tudod, hogy nem lenne jó így a kutyának.
2021. ápr. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!