Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Emeletes házban lakó kutyatart...

Emeletes házban lakó kutyatartók: Ha reggel mentek és este jöttök, hogyan oldjátok meg, hogy kutyátok napközben is el tudja végezni a dolgát? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nagyon-nagyon szeretnék kutyát már régóta, de úgy élek, mint oly sokan: Ingázom. Ha mondjuk reggel 7-kor elmegyek és este 7-re érek csak haza, az 12 óra és addig visszatartani szegénynek a pisilést szerintem szenvedés. És nem is futhat. Akik így éltek, hogyan van oldjátok meg, hogy a kutyátok el tudja végezni a dolgát napközben is? Valami „kutya wc-t” építetek otthon és megtanítjátok, hogy oda mehet? Vagy hogy? Nincs mindenhol hivatásos kutyasétáltató és ha találnék is, az egy vagyon szerintem napi rendszerességgel.

Egyedül élek, nem tudok megkérni mást a sétáltatásra, tehát ez nem opció.

Köszönöm előre is!



2021. ápr. 14. 16:15
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
49%
Szia, szerintem inkabb most meg ne vallalj kutyust. Ha lenne kerted vagy udvarod, akkor ott lehetne ennyi oran keresztul de igy bent a lakasban nem a legjobb otlet. Kitudja mit hoz a sorsz, lehet meg kertes hazad, vagy lesz lakotarsad(csalad, gyerek, barat/no stb) aki segitene ebben. Esetleg jobb munkabeosztasod, tobb szabadidod. Es akkor lehetne egy kutyusod. Esetleg nem gondoltal arra, hogy kutyasetaltatasra bejelentkezel menhelyre? Ok is sok szeretetet adnak es mehetnel pl hetvegen, vagy amikor szabadod van.
2021. ápr. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

20. válaszoló! Több intelligenciát kívánok neked és némi stílust is. Elképesztő, hogy milyen mennyiségű troll van itt, aki csak beszólogatni szeret és/vagy negatívan minősíteni kb. mindenki mást magán kívül. Ja, igen, a segítség, az nekik nem megy. Szomorú életetek lehet.

15.: Köszönöm, aranyos vagy! 😊

16.: Köszönöm! Természetesen jogom sem lenne szólni sem ennyi idő után, ha nem bírja szegény. Amikor az előző kutyám idős volt (akkoriban többen laktunk együtt és levittük, mielőtt valaki ezért is beszólna…), volt olyan, hogy az éjszakát nem bírta már ki és bepisilt. Sosem szidtuk le ezért.

17 (és 13): Köszönöm szépen! Ezt a linket ma láttam egy különleges cicáról:

https://www.youtube.com/watch?v=OuKCl-gjwJc

Hú, annyi kérdésem lenne még macskák kapcsán! 😊 Párat feltennék majd, ha nem gond.

18: Köszönöm szépen!! A sima pelenkára még meg is gondoltam. De egyszerű és ötletes. Köszönöm!

19: Köszönöm szépen! Ha minden egyes nap szükséges, akkor nagyon drága a 4000 forint havi szinten. De köszönöm! Heti 1-2 nap, az még vállalható.

21: Köszönöm szépen! De, gondoltam már rá! Egy volt kolléganőm is ezt csinálja hétvégenként rendszeresen. Én csak attól félnék, hogy az összes kutyust haza akarnám vinni. 😊 Igen, a kertes ház nagyon-nagyon jó lenne! Nekem is és akkor tarthatnék végre kutyát! Ha lesz párom, akkor lehet, hogy összejön, egyedül viszont az itthoni helyzetet elnézve biztos, hogy nem.

2021. ápr. 15. 11:22
 23/27 anonim ***** válasza:

21 vagyok, en is legszivesebben az osszes kutyat befogadnam es lenne legalabb 100 labradorom:)

De sajnos nem lehet...

Szerintem majd ez is osszejon neked, hogy lesz ra lehetoseged.

Szerintem most inkabb ne legyen meg kutyusod, lehet a lakast is szetszedne egyedul egesz nap+szenvedne. Majd ha eljon az ideje,es ha nagyon akarod akkor ugyis lesz majd kutyusod:)

2021. ápr. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
53%
Én vagyok a cicás, kérdezz nyugodtan, ha úgy van. :)
2021. ápr. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen 23. és 24!

24.: Köszönöm a lehetőséget! :)Akkor lenne néhány kérdésem. :)

A macskák tényleg mindig a maguk feje után mennek és szinte alig taníthatóak?

Kismacskák esetében vajon a lakás teljes szétszedésére számíthatok? Csak mert korábban volt tacskóm és magyar vizslám. A tacskó a teljes lakást szétszedte, beleértve a tapéta leszedését is. A vizslámnak szerencsére nem voltak ilyen hobbijai.

Fontos nekem, hogy barátságos cicám legyen, aki azért időnként hagyja, hogy megsimogassam. Volt egy ismerősömnek házimacskája, aki gyakorlatilag kölyök kora óta „idegbeteg” volt. Kb, csak karmolni és harapni tudott, hozzá nem lehetett érni. Pedig az ismerősömnél volt pici kora óta és tudom, hogy nem bántotta. Ez mitől függ vajon? Simán ennyire más természet lehet egyetlen macska fajtán belül is? Csak mert ismerek barátságosabb házimacskákat is. Egy „idegbeteget" sajnos nem tudnám, hogyan kezeljek.

Igaz, hogy a macskák inkább éjjel aktívak, azaz nem igazán tudsz aludni tőlük?

2021. ápr. 17. 18:39
 26/27 anonim ***** válasza:
67%
Én továbbra is biztosítom a lehetőséget, hogy nálam lehet kutyázni, persze miután beszéltünk, és nem nézel ki hasfelmetszőnek vagy kutyatolvajnak vagy ilyesmi :D
2021. ápr. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem inkabb kutyat valassz:)
2021. ápr. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!