Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta lenne számunkra...

Milyen fajta lenne számunkra megfelelő?

Figyelt kérdés
Tenyésztőtől szeretnénk kutyát a párommal együtt. De nem ilyen világ ritkája ebet. A napunk úgy nézne ki , hogy reggel lenne fél óra séta. Ez után délután 2 óra séta egyben. Majd este még fél óra. Hétvégén több. A páromnak már volt kutyája , bár ő nem nevelte , csak gondozta. Nekem nincs kutyás tapasztalatom. Egy nagyjából közepes kutyát akarunk (nekünk a beagle számít akkorának) , kis vakarcsot nem akarunk (csivava , yorki). Szeretjük a természetet járni , jó lenne ha a kutya nem makacskodna és nem űzné a vadakat. Nyomott orrút sem akarunk. Legyen barátságos.

2021. ápr. 14. 19:42
1 2 3 4 5 6
 11/58 A kérdező kommentje:
hát egy golden már bőven nagytestű az én szememben. De köszi.
2021. ápr. 14. 20:20
 12/58 anonim ***** válasza:
16%

Bulterrier

Beagle

Pitbull

Tacskó

Amstaff

Ezek jutottak hirtelen eszembe, a tacskóról és a beagle-ről személyes tapasztalatokat is tudok írni.

2021. ápr. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 A kérdező kommentje:
A tacskók aranyosak, de úgy tudom bőven makacs kutyák, elég önfejűek.
2021. ápr. 14. 20:37
 14/58 anonim ***** válasza:
35%
2-es vagyok, igen, flexin sétáltasd ha futtatni akarod, vagy kutyafuttatóban engedd el. Máshol nem lehet, attól még mert más nem tartja ezt figyelembe. Élővilág mindenhol van, és lehet mást zavar ha a kutya szabadon rohangál, vagy lovasokat ijeszt meg, hiába csak "cukiskodni" megy oda. A behívás tök jó, de nem engedheted el a kutyád közterületen, bírság is jár érte.
2021. ápr. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
16%

Puli


ne ijesszen meg a rasztás szőre, egyre többen nyiratják, úgy kb olyan lesz, mint a közép uszkár(és amúgy jóval olcsóbb, 120 körül van tenyésztőtől).

Viszonylag könnyen kezelhető fajta, de azért kicsit tanítani kell, hogy erdőben ne fusson a vadak után, mint minden más kutyát is(egyébként sajnos kb minden vadászterület, ami nem belterület, még a kijelölt túraútvonalak is, mint a Normafa vagy Szépjuhászné környéke...)

2021. ápr. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
26%

Elég szomorú, hogy a kutyások senkire, semmire nincsenek tekintettel. Ahol lakom, sok a mezős, bokros terület. Kertes házak vannak a környéken, mégis szabadon engedik sokan kint a kutyájukat. 15 éve tele volt a terület vadnyulakkal, fácánokkal, róka ésborz családokkal, sünökkel. Jó móka volt a kutyásoknak, hogy kedvencük hajkurássza őket. Mára eltűnt a vadállomány. Persze, a gazdinak fárasztó sokat sétálni, szaladgáljon csak szabadon a kutyuska! Hollandiában a városi parkokban rengeteg állat él. Kacsák, libák sétálnak szabadon. Egyetlen kutya sincs póráz nélkül, mert leöldösnék őket. Mi mikor akarunk felnőni ahhoz, hogy az állatvédelem nem csak a házikedvencekre korlátozódik???

A kutyáknak mikor kértek már szavazati jogot is???

2021. ápr. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
67%
Nem muszáj leélnie az életét flexin. Kertes házban is lehetne gondolkodni!
2021. ápr. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 A kérdező kommentje:
Hát nem sikerült a kérdésemre válaszolni. De legalább jól odaszólhattál. Remélem most jobban érzed magad. Örülök ha szebbé tehettem az estédet. :)
2021. ápr. 14. 21:54
 19/58 anonim ***** válasza:
30%
Kérdező, miért hiszed azt, hogy ez személyed elleni támadás, odaszólás? Felelős kutyasétáltatásra próbáltuk felhívni a figyelmet, vagy így, hogy nem kéne egyszerűen csak elengedni, önsétáltató módon, így már nem is olyan vonzó a kutyatartás? A kutya is felelősséget jelent a gazda számára, és aki nem akar felelősséget vállalni a kutyája tetteiért, az jobb is, ha nem tart kutyát.
2021. ápr. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 A kérdező kommentje:
Nektek mi a fene bajotok van amúgy? Ti mentek rögtön torokra. Sehol nem írtam hogy szélnek ereszteném had menjen kedvére. Tanítva is lesz, de nem akarok makacs kutyát akivel álandóan küzdeni kell, hogy szótfogadjon, ahogy olyan kutyát sem szeretnék akinél még pórázon is folyton azt kell lesni mire fog legközelebb ugrani és közben kirántani a karom. Élvezni szeretném a sétát és a kutyázást, nem küzdeni a kutyával álandóan. Ennyi. De ennek továbbra sincs köze a kérdéshez, csak jófejtségből írtam le és remélem a többi észosztó békén hagy.
2021. ápr. 14. 22:05
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!