Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta lenne számunkra...

Milyen fajta lenne számunkra megfelelő?

Figyelt kérdés
Tenyésztőtől szeretnénk kutyát a párommal együtt. De nem ilyen világ ritkája ebet. A napunk úgy nézne ki , hogy reggel lenne fél óra séta. Ez után délután 2 óra séta egyben. Majd este még fél óra. Hétvégén több. A páromnak már volt kutyája , bár ő nem nevelte , csak gondozta. Nekem nincs kutyás tapasztalatom. Egy nagyjából közepes kutyát akarunk (nekünk a beagle számít akkorának) , kis vakarcsot nem akarunk (csivava , yorki). Szeretjük a természetet járni , jó lenne ha a kutya nem makacskodna és nem űzné a vadakat. Nyomott orrút sem akarunk. Legyen barátságos.

2021. ápr. 14. 19:42
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
42%
Kérdező, ehhez mindenkinek köze van aki elengedi közterületen a kutyát! Vagy már a többi állat is le van szarva csak a saját nem, nem csak a másik ember? Te egyre betegebben állsz a dolgokhoz, inkább ne legyen kutyád!
2021. ápr. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 A kérdező kommentje:
Navazze hova jutottunk :D még kutyám sincs , de már egy mocskos felelőtlen állatkínzó vagyok. Nesze nekem kérdést feltenni , pedig csak egy megfelelő fajtát szerettem volna , de úgy látszik ilyen téren ez az oldal már teljesen hasznavehetetlen , mert az ilyen megmondóemberek szétcseszik a hasonló kérdéseket.
2021. ápr. 14. 22:37
 33/58 anonim ***** válasza:
34%
A válaszaidból nem az jön le hogy valami felelősség teljes gazdi lenne belőled, persze hogy így nem akarom hogy kutyád legyen, így is épp elég szenved a felelőtlen emberek miatt menhelyen, vagy még mindig a gazdájánál.
2021. ápr. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 A kérdező kommentje:
Még szerencse , hogy nem ismersz és nem te fogod eldönteni milyen ember vagyok és hogy lesz-e kutyám. Le lehet szállni rólam és a kérdésemről.
2021. ápr. 14. 22:41
 35/58 anonim ***** válasza:
70%
Kérdező, jobban jársz ha inkább azt az oldalt olvasod amit linkeltem, még akkor is ha Golden szerinted már nagytestű kategória. :D (amúgy szerintem is)
2021. ápr. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
41%

Ha nem bírod azt, hogy egy rossz döntésedre felhívja valaki a figyelmet, elmagyarázza miért nem, és te csakazértis, ne is haragudj de jogos az a felvetés, hogy vajon jó gazdi lesz-e belőled, ha nem fogadod meg a tanácsokat? (pont egy olyat amit mellesleg törvény is előír, tehát amúgy törvénysértés is, akár tetszik akár nem)

Legközelebb ha úgyis a saját fejed után mész, akkor ne ossz meg semmit, ne kérdezz semmit az interneten, mert bizony mindenki hozzászólhat.

2021. ápr. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 A kérdező kommentje:
#35 igazad lehet , megyek inkább olvasni :D
2021. ápr. 14. 22:48
 38/58 anonim ***** válasza:
47%

Szia! A közepes méretű kutyák nagy részével az a gond, hogy általában baromi hiperaktívak, mivel nagy részük juhászkutya/terelőkutya, kopó vagy terrier. :D Például a beagle is egy "őrült" hisz vadász kopó. De amúgy az a fajta is már egy jó irány, megpróbáltam neked keresni olyan közép méretű fajtákat, amik TALÁN nem annyira pörgősek (és nem nyomott orrúak), hogy én legalább a kérdésedre válaszoljak... :)

De én a helyetekben inkább nagyobb kutyát választanék, azok közül több a nyugodtabb vérmérsékletű fajta szerintem, főleg az őrző-védő vonalúak.


Pumi

Puli

Beagle

Középschnauzer

West Highland White Terrier

Német középspicc

Angol Cocker Spániel

Középuszkár

Törpeuszkár (nem a Toy!)

Tibeti terrier

Olasz agár

2021. ápr. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
51%
Kérdező, nincs 100%-osan behívható kutya. Bármikor jöhet olyan inger, amire nem vagytok felkészülve és megtörténik a baj. A póráz okkal kötelező mindenhol. Az, hogy egyes felelőtlen gazdik leszarják, más kérdés. Hivatásos vadászkutya is csak vadászat idejére lehet szabadon. Egy rakás neveletlen kutyába botlok bele kb. minden nap, akik szabadon vannak, és van, amelyikkel jártak vagy járnak kutyasuliba is. Van rövid póráz, futópóráz, flexi póráz (ami mellesleg szerintem nem jó, mert a többség nem tudja jól használni), 5-10-15-20 méteres hosszú pórázok... stb.
2021. ápr. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
72%
Én macskát szoktam sétáltatni, szeret sétálni, erdőben is, volt már párszor hogy "behívható kutyák" rátámadtak. Paprikaspray van nálam ilyen esetekre, természetesen a gazdák meg vannak sértődve, hogy lefújom a kutyájukat. Az én cicámnak és nekem is kijár a gondok nélküli sétálás, és a macskám (annak ellenére, hogy sokkal nehezebb pórázhoz szoktatni mint egy kutyát) szépen sétál pórázon, nem is értem, a kutyákat miért kell elengedni kutyafuttatókon kívül.
2021. ápr. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!