Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta lenne számunkra...

Milyen fajta lenne számunkra megfelelő?

Figyelt kérdés
Tenyésztőtől szeretnénk kutyát a párommal együtt. De nem ilyen világ ritkája ebet. A napunk úgy nézne ki , hogy reggel lenne fél óra séta. Ez után délután 2 óra séta egyben. Majd este még fél óra. Hétvégén több. A páromnak már volt kutyája , bár ő nem nevelte , csak gondozta. Nekem nincs kutyás tapasztalatom. Egy nagyjából közepes kutyát akarunk (nekünk a beagle számít akkorának) , kis vakarcsot nem akarunk (csivava , yorki). Szeretjük a természetet járni , jó lenne ha a kutya nem makacskodna és nem űzné a vadakat. Nyomott orrút sem akarunk. Legyen barátságos.

2021. ápr. 14. 19:42
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
83%

Amit leírtál az első sorban nem a kutya fajtájától függ, hanem a nevelésétől. Ehhez igazából kutyaiskola sem szükséges, bár ha nem volt még kutyád akkor lehet hogy szükségesed lesz rá.

De itt a segítség, ha sokszor tervezel erdei kirándulásokat, akkor ne vadászkutya fajtát válassz.

2021. ápr. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 A kérdező kommentje:
Azta , magamtól nem jutott volna eszembe , milyen szerencse hogy szóltál.
2021. ápr. 14. 22:12
 23/58 anonim ***** válasza:
42%
Úgy jött le, nem tetszett a flexi pórázos megoldás, és hivatkoztál is arra, hogy más is elengedi, és itt nincsenek vadállatok, ez minek tűnik, ha nem annak, hogy te el akarod engedni?
2021. ápr. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 A kérdező kommentje:
El is fogom engedni , amint behívható lesz , ahogy ezt mindenki más is teszi , hogy mozoghasson a kutya. De ez nem egyenlő azzal , hogy leveszem a pórázt és mehet amerre lát. Baromi nehéz lehet ezt felfogni.
2021. ápr. 14. 22:16
 25/58 anonim ***** válasza:
73%

Itt most a flexi vs behívás helyett mi lenne, ha szegény embernek segítenénk kutyát választani? :D

Nagyban függ, hogy neked mi tetszik. Nem olyan nagy ördöngősség a fajtaválasztás, a legtöbb dolog a nevelésen múlik. Van esetleg típus, ami tetszik? Pásztorkutyák, öv-k, retriverek, terrierek stb. Persze van, ami kiesik, a vadászkutyák mindenképp, ha tartasz az erdei sétáktól. Vagy milyen szőrhosszt szeretnél, fejformát? Ezekkel egyre jobban lehet szűkíteni a kört. Ha már lement pár fajtára a lista, akkor kell megnézni, hogy Te miket tudnál biztosítani a kutyának. Nekem pl. nagyon nagy szerelmem a csehszlovák farkaskutya, de nincs elég tapasztalatom, hogy normális nevelésben részesítsem, ezért döntöttem a németjuhász mellett, aminek egész farkasos a kinézete.

Nem kell rágörcsölni és mindenképpen olyan fajtát válassz, ami igazán tetszik :)

2021. ápr. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
48%
2021. ápr. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
63%

Remélem a jó nagy bírságot is majd ilyen büszkén vállalod :)

Mondjuk meg se lepődök hogy te is szarsz másokra, az ego korát éljük, nem csoda végülis. Egyébként majd amikor egy újszülött kisgidát, vagy vadnyulat, vagy bármilyen másik állatot, akinek az otthonában te szabadon ereszted a kutyád, és oda viszi éled a véres tetemet, vagy lovas embereket ijeszt még a kutyád, ezzel balesetet okozva, azért mind te leszel a felelős, úgy ahogy azért is, ha a kutyát éri valami sérülés azért mert te elengedted rohangálni, mert "jajj hát behívható, de azt a csapdát ami rácsapodott a lábára nem vettem észre, és hogy mindenki egy utolsó senki aki oda tette azt a csapdát szegény buksi lába vajon meggyógyul". Minden felelősség téged terhel amit a kutyád okoz, és a kutya nem méri fel úgy a veszélyhelyzetet mint ahogy neked kéne. Felelősség teljesen kéne végre a kutyát tartani és sétáltatni

2021. ápr. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 A kérdező kommentje:

#26 Már láttam , és nekem ehhez most mi közöm van?


#25 köszönöm hogy a kérdésre koncentrálsz. Kinézetre nincs fajta ami konkrétan tetszene , mondjuk én a rövid szőrű kutyákat jobban preferálom. Annyi kikötésünk van hogy max 45cm marmagas legyen és ne legyen turcsi orra , az én részemről. A páromnak mind1 , de a turcsi orr és a nagyon vékony kutyák neki sem tetszenek.


Viselkedésre a golden retriever és a német juhász nagyon szimpatikus , de túl nagyok nekünk.

2021. ápr. 14. 22:30
 29/58 A kérdező kommentje:
Na még egy megmondóember , csak ez még írni sem tud.
2021. ápr. 14. 22:32
 30/58 anonim ***** válasza:
45%
Plüsskutyát javasolnék. A menhelyeken épp azért van ennyi kutya, mert sokan azt gondolják, milyen jó móka hogy kutyát sétáltathatok, kutyás gazdikkal találkozhatok. Mikor szembesülnek a kutyákkal járó nehézségekkel, beadják a menhelyre öket.
2021. ápr. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!