Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1,5 eves kutyam utobbi idokben...

1,5 eves kutyam utobbi idokben sokat ugat, raszolok, abba hagyja, de megint hall valamit megint elkezdni. Mitol alakult ez ki?

Figyelt kérdés

Kolyok koraban volt egy idoszak nyilvan mikor minden uj volt. De aztan szepen leszokott rola.


Utobbi 2 hetben azt vettem eszre, hogy tulsagosan eber lett. Es kb minden zajra ugat, pl november ota a szomszed gyerek uvolt es uvolt,ugral duborog 2 oran keresztul. Eddig nem zavarta. Most meg ahanyszor hangoskodik a gyerek ugat.


Lakasban lakunk elegge nagy hangja van 20kg. Es ejszaka elkezd ugatni akkor tuti mindenki hallja a tombben.


Eddig nem ugatott ennyi mindent.


Le van mozgatva farasztva, tegnap egy kirandulas utan is uvoltve pattant fel almabol mikor hallott valamit.


Tudom, hogy kutya. De azert az alapzajokra ennyire nem ugatott mint mostanaban :/


Nyilvan raszolok, de ha ujra hall valamit ujra ugat.


Megis mi valthatta ki?



Van meg egy kutyam 10 eves o csak akkor ugat ha pl a lepcsohazban van valami nagxobb zaj, esetleg az utcan uvoltenek. Tehat alap zajokra nem. Es orultem neki, mert ahogy latta a fiatal hogy az idosebb nem reagal dolgokra annyiban hagyta de mostanban mar az sem erdekli, higy az idosebb csondben van.


2021. ápr. 19. 23:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Tanítsd meg ugatni - aztán tanítsd meg csendben lenni.

Utána már tudod “parancsba adni” - mert az látszik, h a házőrzés izgisebb, minthogy rászólsz. :)

2021. ápr. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem is elkezdett nagyon ugatni minden sz*rra.Olyan a bejárati ajtóm amin (igaz,hogy csak homályosan,de alakok kivehetőek) ki lehet látni,ha meglát valakit arra menni vagy vissza tükröződöm belőle azonnal ugatni kezd.

Házhoz hívtam egy kutyatrénert,és kiderült,hogy nem nevelési probléma hanem szeparációs szorongás "mellékterméke".

Mostanra már sajnos addig fajult a dolog,hogy ha kimegyek ameddig vissza nem jövök folyamatosan ugat vagy vonyít nem csak minden kis hangra az ajtó előtt közlekedőkre ugat.


Egyebet nem tudok tenni mint újra hozzászoktatni,hogy lesz amikor itthon kell hagyjam,de vissza fogok jönni és nem is esik bajom.


De ez home office nellett nehéz.

Persze lehet hogy nálad nem ez a baj,de érdemes felkutatni a dolog kiinduló pontját,hogy lehessen rá megoldást találni.:)

2021. ápr. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A mozgatás, fárasztás önmagában nem elég, a szabályokkal is meg kell ismertetni, hogy úgy viselkedjen, ahogy szeretnéd.


Mikor látod, hogy már megint kezdené, szólj rá, nem kell feltétlen megvárni az ugatást. Ha nagyon nem megy, ugatásgátló nyakörv még segíthet.

2021. ápr. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!