Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A puli kutyákat nem zavarja,ho...

A puli kutyákat nem zavarja,hogy állandóan a szemük előtt lóg a szűrők?

Figyelt kérdés
Vagy ez ilyen fajta?Nem sajnálják a gazdáik a kutyákat?

2021. ápr. 20. 22:17
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Zavarja őket. Normális gazda azért rendben tartja a puli szőrét is, legalább a szeménél levágja, hogy kilásson.
2021. ápr. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Dehogynem. Soknak az állandó irritációról begyullad. De előfordul, hogy meg is vakul a kutya az odalógó tincstől.


Ezért kell levágni a szeme előtti szőrt.


Régen jobban ápolták a pulikat, a juhász minden évben levágta a szőrét. Csak manapság terjedt el ez a hülyeség, hogy hosszúra kell hagyni.

Juhot nem így terelt!

2021. ápr. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
Nem tudom mennyire relevans, en kiskoromban mindig azt hallottam hogy pont az rossz nekik ha levagjak a szort, mert megvakulhatnak mert nem ehhez szokott a szemuk. Akkor ez butasag?
2021. ápr. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%

3 én is ezt hallottam, még a 90-es években is. Mindig azt mondták, hogy nem szabad levágni.


+1 Slashnek sem gyulladt be soha. 😁

2021. ápr. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

3as és 4es! Ez tévhit!


Van juhász rokonom, 2500 juhuk van és 10+ kutya. Pulik is. Mindig levágták a juhászok a puli szőrét!

2021. ápr. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
90%

Ez csak a szépségversenyek idején terjedt el, hogy nem szabad levágni. Mert a standard kinézet a zsinóros szőr lett.


De az nem praktikus, állandó, krónikus szemgyulladást okozhat!

2021. ápr. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!