Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szüleim nem engedik hogy...

A szüleim nem engedik hogy kutyám legyen, sokmindent megpróbáltam, de nem egngedik. Mit tegyek hogy megengedjék?

Figyelt kérdés
Menhelyről is szivesen fogadnék örökbe,nem ezzel van a baj.Azért sem engedik,mert ismerősünk jártt úgy hogy megharapta már a kutya,meg már van állatom(egy macskám,1nyulam,és egy hörcsögöm)is.És azthiszik hogy 3nap után megunnám(pedig ez nem igaz!)Meg mindeg valami kifogást keresnek rá,miért nem lehet.Amikor pedig megkérdezem miért nem lehet.Aztválaszolják "CSAK"....
2010. aug. 22. 13:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kertes házba laktok vagy panelba?
2010. aug. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ennyi állat mellé minek kutyus?? szegénykével nem tudnál foglalkozni. azon kívül ezeket el is kell tartani, hörinek hörikaja, nyuszinak kaja, cicának kaja, és akkor még a kutyusnak is kaja. Ha még kutya is lenne...
2010. aug. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
miért akarsz még egy állatot, amikor van már egy csomód? Törődj inkább sokkal többet azokkal. Lehet hogy ha most lenne egy kutyád a többire nem is lenne időd... Elégedj meg velük.
2010. aug. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az csak ürügy, hogy megharapta már az ismerősötöket egy kutya! Egy állat gondozása PÉNZBE kerül!
2010. aug. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

kertes házban éltek vagy panel/ társasházban?

az anyagi helyzet miatt sem lehetne szerintem és ezt lehet nem is szeretnék szüleid közölni.

2010. aug. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha van három állatod, amelyek kisebbek mint a kutya, nem tudhatod mekkora felelősséggel jár a kutyatartás.Nem biztos, hogy a szüleid felvilágosítanak a költségvetésükről, és amíg velük élsz sajnos az van, amit ők szeretnének.3 állat mellett biztos nem unatkozol, és azok szintén ugyanolyan szerethető állatok.Ha megkapnád a kutyát, jövő hónapban elefántot szeretnél?

Meg persze:meg vannak a körülmények a kutyatartáshoz?Lakásban laksz?Mégis milyen kutyafajtát szeretnél?


A kutyával naponta 3-4x sétálni kell, és jön az iskola, neked erre biztos nem lenne időd.Nem akarlak elszomorítani, de én sem engedném hogy kutyát tarts, úgy hogy három másik állatod is van.

2010. aug. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

egy kutyát oltatni kell ami az jelenti hogy:6 hetes oltás:4500-6000ft

8 hetes oltás:4500-6000ft

10 hetes oltás:4500-6000 ft és így tovább egyészen fél éves kórig 2 hetente oltásra vinni ami azt jelenti összesítve hogy:legtöbb helyen 6000ft ugyhogy kb 30-35 ezer csak a kis kóri oltások és még a féregtelenitő sehol sincs mondjuk az nem sok kb 300-600ft de ezt kb 5-6 féregtelenitést igényel + fél évesen a veszetség elleni oltás kb 5000-6500ft+ minden évben a többi oltás és minden évben 5000-6500ft + féregtelenitő+ívartalanitás ami kanak kb 20.000ft körül van a szukának 26.000ft körül.ha angy kutya akkor 10kilogramm prémium táp pl:Hill's táp kb 7000-8000ft avgy 10.000ft körül mozog akkor még tál 2X(vízes+kajás)2000ft kb,poráz 2800.-tól 6000 ft ig kb+ nyakörv:1000-1300ft.tanitani kell,határozottság kell neki,fajtánál fogva más és más igényeik vanak és különféle szokásaik.sétálni kell vinni legaláb 3x egy fenöt kutyust a kis kölyök kutyust 6-7 x vagy többször amikor csak wc-nie kell(szobatisztaságra nevelés)jah és már a kutya chipp is kötelező ugyhogy egy kutya nagy felelöséggel jár.ha kicsi ha nagy.a kicsinek kevesebb eledel kell,a nagyobbnak nagyobb de ez egyértelmű+ akkor még van neked hörid,nyúlad,cicád na nekik semm olcsó múlatság az el látása és foglalkoztatása igy tömören összefoglalva sokba kerül és sok időbe,jah és még ott az iskola is és a kutyát rendszeresen időhőz kötve kell vinni.amugy milyen kutyát szeretnétek kicsit,nagyot vagy közepeset?DE szerintem nem tudnál eleget foglalkozni vele éás rendesen el látni meg h az anyud is aszt hiszi hogy 3 nap múlva meg unod akkor biztos nem foglalkozhatsz a többi állatodal semm!höri kaja+alom+zöldség:egy hónapban benne van 10 ezerben a nyúl is úgy színtén és a cica is úgy színtén,sőt...na akkor számolj csak egy hónapban a cica,höri,nyúl + ha lesdz még egy kutya:S menyibe fog kerülni?!SOK BA DE NAGYON kb 60.000-100.000ft-ba kb de lehet hogy több be is.a nyúszit is kell oltatni és a cicát is a hörit is aszem.szerintem szeresd ami van és ne ujat és ujat akarj,mert nem fogjátok birni a cicának az alom,kaja s még a höri,nyuszi kaja,alom,rágcsa.stb.stb...szerintem nem is fogják meg engedni ja és ne hisztiz nekik amíg nem te dőntesz és nincs saját lakásod!nekem csak egy kutyám van amit csak úgy engedett meg anyum hogy én felelöségem és nem,nem fog adni pénzt mert én válaltam.minden nap segitek a ház körül,porszivozok,seprek,felmosok,sétáltatok,etetek,tanitom,mosok,fözök,saját pénzből oltatom,etetem.(diák munkára járok)ki kefélem a bundáját stb.stb és kis kutyám van hosszúszörü keverék nem valami mokás felkelni fél 5kór és vinni sétálni,vagy északa is fel kelni és vinni,tanitgatni=rengeteg tűrelem ami nekem van és oda figyelés stb.ha ezeket tudjátok állni akor legyen vagy talán meg engedik de ha ezek nincsenek meg akkor nem fogják ugysemm meg engedni!jah és ha menhelyről felnötet hozol akkor csak a fél évesit kell ha fél éves vagy csak évente oltatni az kevesebb kiadás de több oda figyelés és türelem már egy felnött kutyához nem ugy kell álni,s meg is haraphat ha még nem ismer,de a kölyök kutyát csak nyári szünetben érdemes el hozni mert sok sok baj van vele ugyhogy gondold végig hogy ténleg válalni tudnád te és nem az anyukád/apukád nyakára maradna hanem terád,jah és jól szocializáld meg ivartalanitsad.!sok sikert ha bármi kérdésed van szólj.én tapasztalatból írtam le ezeket.:D

2010. aug. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kertes házba lakunk.És arra még nemis hagyatkoznak hogy a pénz miatt.A hörikaja nem kerül egy hónapba többe mint 250Ft8max.)A nyúltáp csakugyan 300Ft(kb.)A forgács 200Ft 2havonta mert ilyen óriás zsákot adnak.A macskakaja pedig(mivel a macskám elég finnyás)az már kicsit több.De ő ha van itthon hús maradék(vagy amibe hús volt)azt megeszi.A macskakaja is kb.1000Ft.Szóval,nem kerülnerk olyan sokba...
2010. aug. 23. 10:52
 9/11 A kérdező kommentje:
Lehet most mindennek lehordtok,de mi nem oltatjuk a nyulat meg a macskát(hörit nem is kell).Mivel a nyulam semilyen másik nyulal nem találkozik,max. csak a maskámmal.A macskám meg találkozik más macskákkal,de eddig még nem volt baja....
2010. aug. 23. 10:55
 10/11 A kérdező kommentje:
És még egy dolog.Hogy milyen kutyát szeretnék?Kedvencem a golden,de abban nem is gondolkodok hogy olyan kutyám lehetne(mivel eleve ő túl nagy)Szóval én westie-t vagy yorki-t szeretnék vagy valami kissebb keveréket.
2010. aug. 23. 10:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!