Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megszerettetni magad egy...

Megszerettetni magad egy kutyával?

Figyelt kérdés

Szóval..a testvéremnek kellett egy kutya.Apám és én is elleneztük mert tudtuk,hogy hiába ígér fűt-fát úgyse fog foglalkozni vele pár (JÓ ESETBEN) hét után,de anyám és ő is össze beszéltek,hogy az jó lesz majd minden rendben lesz lehet kutya..Igazunk lett sajnos,azonban én azóta elköltöztem mert egyetemre mentem egy másik városba.

Most viszont a sors úgy hozta,hogy össze költöztünk,és..hát jött a kutya is.

Lényeg a lényeg,én milliószor össze vesztem vele miatta.Ne hanyagolja el,ne legyen fontosabb mindig más,ha ennyire nem kell adja oda,és ehhez hasonló szóváltások.Mindig kilyukadtunk oda,hogy jó-jó többet fog vele foglalkozni,mert szereti és kell neki.De azóta sem történik semmi másképp mint eddig.


Rengeteg (sokszor gonosz) gondolat jutott eszembe,hogy mit tehetnék,ha ennyire nem tudok hatni rá,hogy normálisan tartsa ha már kellett neki,de utána mindig arra jutottam,hogy "de nem a kutya hibája,nem neki kell ezt megszenvedni".

Egyedül nem hagyhatom mert nem áll meg a lábán,innen is látszik hogy túl gyerekes.


Szóval..szeretném "elszeretni" tőle a kutyát egy kicsit passzív leckéztetésképp.Én akarok a kutya gazdája lenni,mivel én el is akarom és el is fogom tudni látni.

Ha bármennyire is tényleg fontos neki a kutyája és engem kezd jobban szeretni talán követi a példámat és úgy fog foglalkozni vele ahogy tőlem látja,ahogy minimum kellene vele törődnie..

Vagy rosszabb esetben így még jobban tojik a dologra és akkor tényleg átvállalhatom,nekem az is megfelel csak ezt a helyzetet ne kelljen elviselnem.Utálom az ilyet és emiatt is elleneztem még 2 éve,hogy kutyája legyen.


Na,de hogy tehetném ezt meg,el lehet egyáltalán "szeretni" valaki kutyáját?


Már elkezdtem sétáltatni mikor láttam,hogy ő nem csinálja (szinte azután hogy ide jöttek,nagyon kiakadtam hogy ő sose viszi szinte ki,ez

gusztustalan minden szempontból..),naponta 3 alkalommal viszem le.(eddig ez is sok,mert nehéz megszoknia..nagyon fél mindentől.)

Játszani sajnos eddig nem tudtam vele,mert nem ismeri a játékokat.Nem fut a labda után se,rágni sem rág semmilyen játékot pedig vettem neki.Csak ételt rág vagy olyan dolgokat amiket ő lophat el mert természetesen nem tudja,hogy nem vehet el semmit ami nem az övé.

Etetni is én etetem (jó táp neki az orijen? Vagy oriyen? Ezt ajánlották a kereskedésben remélem nem rám sóztak valamit..),mert én nem felejtem el és nem délben kelek hogy reggelit adjak a kutyának..

Nem akarom itt mindenki szemében ennyire rosszul feltűntetni őt,de éreztetni próbálom,hogy a helyzet itt most kritikus és szeretnék megoldást.Ésszerűt..



#kutya #Problémás gazdi #Elhanyagolt kutya
2021. ápr. 23. 22:35
 1/10 anonim ***** válasza:
42%

Elszeretni nem lehet, de lehetsz te a falkavezér. A kutyák nem emberek, nincsenek emberi érzelmik. Ők kutyák, kutya ösztönökkel.


Nem feltétlen baj, ha nem játszik (ha jól értem már két éves elmúlt), nekem a kaum 3-4 hónapos koráig játszott velem.

Tiszteljen téged, az a lényeg. Ha rosszat csinál, meg lehet dorzálni (nem verni!). Ha fél meg kell nyugtatni.

A leírtak alapján nem szociálizálódott, megérné néhány óra a kutyasuliban.

Felnőtt kutyát elég napi egyszer etetni. Kéthetente lehet koplaltatni is. A tápról nem tudok nyilatkozni, én nyersezek.

Olvass szakkönyvekek is!


Milyen fajta és milyen idős a kutya? Kan vagy szuka? Ivaros?

2021. ápr. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Hát ahogy olvasom én a testvéred fejét szépen belenyomnám egy jó adag kutya sz*rba.Szerintem próbáld tanítgatni hátha,simogatás(már ha szereti),próbád szocializálni,vidd ki sokszor sétálni,ha nem kell neki a játék és mással fogalakozik én mindig azt szoktam hogy pl van egy teniszlabda ,elkezdem rugdosni a labdát jobbra balra,dobálni a levegőbe,mintha játszanék a labdával,és nem akarnám a kutyának adni,nem foglalkoznék vele hogy ő ott van,és milyen jó móka a labdával játszani(nekem általába beválik ez a módszer),a neveléssel kapcsolatba hogy ne lopkodjon pedig próbáld fegyelmezni,és valahogy rászoktatni a játékok rágására(az sose lesz biztos hogy 100%nem fog ellopni semmit,minden kutya lopkod,rongá néha kisebb nagyobb mértékben).És valószínűnek tartom hogyha a kutya megszeret testvéredet akkor se nagyon fogja érdekeleni.Ha túl jól kijössz netán a kutyával ,vigyazz mert valószínű megszereted.
2021. ápr. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden kutya labdás, az enyémnek a kötél frizbi a kedvence, a műanyag játékok hidegen hagyják. Sok jutalomfalat tud segíteni, ha szereti a hasát, de célszerű könnyen lenyelhető, puha nasit választani, akár sajt, virsli, sonka is jó lehet. Ha kajamotivált, könnyen megveszed a szeretetét, csak húzz egy határt, hogy ne váljon szemtelenné.
2021. ápr. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az Orijen nagyon jó táp.

Amúgy türelem kell csak, sokat simogasd, de ne erőltess rá semmit

Taníts neki dolgokat, sok sok jutalomfalattal

Pikk-pakk megszeret 🥰

Örülök hogy vannak még ilyen felelőssegtudatos emberek mint te.

2021. ápr. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Keverék kutya.Kicsit csúnyácska,de nagyon szerethető jellem.Félős,de szerintem csak azért mert nem ismer semmit az etetőtálon és az ágyon kívül.Azért is sajnáltam volna,ha ő issza meg a levét annak,hogy sose hallgatott rám senki mikor azt mondtam,hogy bármit csak kutyát ne.Pont ami tizenévekre szól,ami közel egy gyerek vállalás felelősségével jár,ami a legrosszabb és legfárasztóbb napokon is egy egész embert igényel..nem véletlen hogy nekem se lett kutyám soha.Szeretem őket,de mindig csak távolról csodáltam,mert nem akartam félre rakni a saját dolgaim valami miatt (tanulok,dolgozom,köztük jutott idő magamra és a magán ügyeimre).Márpedig most félre fogom,nekem ez nem fér be az erkölcsi normáim közé.


De köszönöm a sok segítő kész kommentet eddig is,reméltem hogy segítség helyett nem csak kötekedni fog valaki.Én is tudom,hogy így nem jó a kutyának.


Egyenlőre akkor a játékot sem nagyon erőltetem,megpróbálom megszoktatni vele most a zajokat.Arra is megriad ha éjszaka haza jövök.ha majd egy kicsit oldódik az új hely és a hirtelen megtett séták alatt elviszem a közeli fressnapfba.Talán ott megtetszik neki valami játék,ha már csak megszaglászásig eljut majd valamihez azt azthiszem vehetem érdeklődésnek.Fizetésemkor úgyis fekhelyet is kell néznem neki.Valami bele bújós-elbújós puhát,nagyobb biztonságban érzi magát ha nincs nyílt terepen (ahogy én értelmeztem amit csinál) minden alá elbújik.(paplan,ágy alá,székek alá,kávézó asztal alá,étkező alá..)

Ha van egy saját vissza vonulója talán nyugodtabb,egyfajta..nyugtalanságot,szorongást kellene benne lassanként megszűntetni legalább a lakásban,mert hosszú távon ilyen stresszben és bizonytalanságban nem lehet élni.


A kutya iskolát mindenképpen megpróbálom,de csak ha el is tudok jutni vele odáig.Kocsival el tudnám vinni,de így is pörög-forog a sok idegen dologtól a pórázon és bújkál a lábamnál vagy el akar szaladni.:(

Az is lehet,hogy keresek valakit aki egy kis plusz pénzért bevállalja hogy kijöjjön alkalmanként legalább ameddig ez a kellemetlen helyzet megoldódik..

2021. ápr. 24. 04:14
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Az is lehet,hogy keresek valakit aki egy kis plusz pénzért bevállalja hogy kijöjjön alkalmanként legalább ameddig ez a kellemetlen helyzet megoldódik.."


Épp ezt akartam javasolni. Meg hogy ne halogasd, mert úgy rögzülnek a viselkedésminták. Maximális respekt, hogy javítani a szeretnél a helyzetén. De egy szocializáció hiányos félős kutya sokszor még a tapasztalt kutyatartókon is kifog.


Olyan valakit keress, aki nemcsak képen látott már szocializálatlan kutyát. Továbbá fontos, hogy pozitív megerősítéssel dolgozzon, fokozatosan oldja a kutya félelmeit, a kutya saját tempójában. Beszéljetek a kutya kommunikációjáról, testbeszédéről és arról, hogy hogyan szeretnek a kutyák tanulni. Dominanciaelmélet, averzív módszerek, kényszerítés tabu.

Ajánlott szakirodalom: [link] és [link] és [link]

Csatornák: https://www.youtube.com/user/kikopup és https://www.youtube.com/user/ItsMeOrTheDogTV


Egyéb tanácsok, mert nekem is szocializálatlan félősöm volt (csak az enyém menhelyi és öreg, mint az országút). Már a gyepin megvolt az alap szimpátia és bizalom, mert értettem a testbeszédét és tiszteletben tartottam, amit mond (félt, összehúztam magam picire és rá se néztem, így oda mert jönni ismerkedni), de igazi "szerelem" meg tisztelet akkor lett, amikor elkezdtem tanítani és nevelni pl. meg tudtam magyarázni, hogy a kukás autó nem eszik kutyát. Sem a másik kutya. Sőt, a bokorban sem lapul mumus. Szóval maximálisan jó az irány ;)

A tanításról annyit, hogy a trükktanítás, ha jól csinálod, nem munka, nem kényszer, hanem MÓKA, "mit akar a gazdi?" JÁTÉK. Amellett, hogy építi a kapcsolatotokat és a kutya önbizalmát, hogy ő maga jött rá a feladványra.

(Vannak kifejezetten önbizalomépítő játékok is, pl. [link]


Játékból javasolok tölthető játékokat (classic kong, csont alakú, meg borogatnivaló) megfelelő nehézségűre töltve, mert az is móka, hogy megszerzi a kaját. Egyébként mi is úgy kezdtünk, hogy volt egy kötele, egy labdája, egy plüsse és egy classic Kongja, ebből az utóbbit használta, a többit újra és újra elővettem, hátha érdekli. Esetemben 10+os kutyánál már nem is lehet csodát várni, de a tiéd/tesódé úgy hangzik, mint aki egyszerűen túl stresszes (amellett, hogy lövése sincs, hogy a játékokkal mit lehet kezdeni).

2021. ápr. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Te a tesodat szeretned megreformalni, de a kutya erzeseit hasznalnad ki a cel erdekeben! Ne tedd. Ha elszereted a kutyat a testveredtol, onnantol a kutya teged fog a gazdajanak tekinteni.

Ha te csak nevelesi szandekkal edesgetned magadhoz a kutyat, de kesobb tojnal a fejere ... a kutyaval basznal ki lelkileg!!!

2021. ápr. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#7 nem nagyon megy a szövegértés
2021. ápr. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha elolvastad volna amiket ír most nem kellett volna ezt leírnod és lepontoztatni magad.

Oda írta,hogy ha nem változik a helyzet megtartja ő a kutyát és foglalkozik vele továbbra is.


Szerintem teljesen rendben van.Legalabb egyikük akar vele foglalkozni,és a leírás alapján ez már eleve egy brutál stresszes,tönkre ment érzésekkel élő kutya,ezen csak javítani tud..

2021. ápr. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A zajokhoz hozzá fog szokni idővel, nekünk kb 3 hónap alatt. Próbáld meg sokszor kézből etetni, azzal is nő a bizalom köztetek.
2021. ápr. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!