Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám megszerettetni...

Hogyan tudnám megszerettetni a kutyával a vizet?

Figyelt kérdés

Nagytestű kutyám szinte retteg a víztől,így nem tudom megfürdetni és elég problémás,mert hosszú a szőre,tehát szaga is van egy idő után.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. dec. 6. 23:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A nyári úszáson kívül sosem fürdettem egyetlen kutyámat sem. Német juhászok voltak, vannak. Ha egészséges és megfelelően van fésülve, megfelelő étrenden van tartva, nem szabad büdösnek lennie.
2016. dec. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Komondorról van szó,tehát nem olyan típusú a szőre sajnos.
2016. dec. 6. 23:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Hol akarod fürdetni? Kádban, vagy valami egyéb helyen?
2016. dec. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kádban szerintem. De nagyon fél,akkor is ha csak vizet adok neki és megnyitom a csapot. Gondoltam,hogy a tenyésztőnél volt valami rossz élménye és azért ilyen.
2016. dec. 6. 23:18
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy rossz élménye volt, félhet teljesen magától is.

Jó élményekhez kell neki kötni a dolgot, de ez ugye nem egyszerű, nem is megyek bele. Viszont egy fürdetést illene tudni megcsinálni pusztán fegyelemből is, kis szoktatás után (vagy akár anélkül is, ha muszáj, bár az lehet, hogy nem egy emberes meló lesz).

A kád aljára tegyél valamit, hogy ne csússzon a lába (attól legalább annyira be szoktak tojni, mint a víztől), és eleinte csak a kádba beszállást gyakorolgasd vele, kis noszogatással, finom jutifalattal. Ki-be, ki-be, amíg komfortos nem lesz neki ott lenni. Aztán lehet kicsit megnyitni a vizet, de őt még nem kell összevizezni, elég, ha csak hallja. Ha menekülni akarna, fogd meg (nyugodtan lehet akár pórázon is), és ne engedd ki, viszont falatoztasd, aztán ha nem hisztizik, akkor engedd el, és rögtön kezdd előről, hogy ne az eszetlen menekülés maradjon meg benne. És így tovább, fokozatosan hozzá lehet szoktatni a dologhoz, csak legyél mindig nagyon vidám, kapjon sok falatot, a végén pedig egy hatalmas dicséretet, kis játszást, amiért ilyen hős volt.

2016. dec. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ez jónak tűnik. Köszi szépen!

Nyáron próbálkozok vele majd.

2016. dec. 6. 23:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!