Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Méhgyulladásban szevedő...

Méhgyulladásban szevedő kutyának milyenek az esélyei? azt olvastam, hogy 20%, ez igaz? csak hozzáértő válaszoljon, laikus ne!

Figyelt kérdés
2021. ápr. 30. 07:53
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Ha időben észreveszik a bajt, akkor gyógyítható. Két hete műtötték az enyémet miatta, most már olyan, mint újkorában.
2021. ápr. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

mit jelent az, hogy időben?


mennyi idős volt a kutyád, amikor műtötték és milyen fajta, mekkora méretű?

2021. ápr. 30. 08:14
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

6 éves labrador-vizsla keverék, 40 kilós. Először az tűnt fel, hogy nem olyan jó az étvágya, válogat és sokat iszik. Két hét múlva már szinte semmit nem akart elfogadni és belázasodott. Utána hívtunk ki hozzá először orvost, ő egy hétig kezelte injekciókkal, úgy tűnt rendbe jött. Egy hét múlva a egyik napról a másikra rosszabbodott az állapota: elkezdett gennyes vér folyni a vaginájából. Azonnal bevittük orvoshoz, rá két napra kapott időpontot műtétre. Az orvos szerint az volt a hatalmas szerencsénk, hogy elkezdett kiürülni a méhéből a gennyes váladék.

Ismerősömnek kistestű kutyájánát műtötték rá. Ő pár nappal az operáció után elpusztult. Már szinte félholtan vitték orvoshoz, sajnos sokáig leplezte, hogy baja van.

2021. ápr. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
És mennyivel egyszerűbb lett volna megelőzni egy ivartalanítással.
2021. ápr. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Szia, az én kutyusomat 4 éve műtötték. Napokon múlt az élete, megműtötték és pár nap múlva olyan volt mint azelőtt :)
2021. ápr. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Az én kutyámat 5 évvel ezelőtt műtötték meg. Nagyon előrehaladott volt a betegség, mert a helyi állatorvos 2 hétig injekciókkal kezelte (jó drágán). Akkor már nem vártam tovább, mikor nem tudott felállni és bevittem az ügyeletre. Egy plédre fektettük és a négy sarkánál fogva vittük be a 40 kg pluszos németjuhász keveréket. Azonnal megműtötték (este 10) és azóta is jól van, most 13 éves lesz idén. Mutatta a doki a kioperált méhét és a benne lévő 2 kiló gennyet. Azt mondta reggelre elpusztult volna 100%, és az ilyen állapotban lévő kutyáknak csak 20%-a éli túl a műtétet. Nem tudtam volna a tükörbe nézni, ha nem teszek valamit, hogy megmentsem.
2021. ápr. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nekem most 05.16-án műtötték a westie kutyámat, 9 éves. Rettentően fel volt puffadva, alapból duci, de feltűnően nagy volt a hasa… kedvtelen volt illetve rengeteg vizet ivott. Egy hónapja, hogy tüzelt emiatt nem is gondoltunk semmi rosszra. Vegül a dunaföldvári kórházba kötöttünk ki először 05.15-én este majd sikerült kiharcolnom másnap, hogy műtsék meg, mert elpusztul a kutya, nincs idő várni… senkinek nem kívánom az érzést, ahogy velünk nem foglalkoztak, semmi empátia. Tényleg csak az indulatos hangnemünknek köszönhető, hogy foglalkoztak velünk! Tanulópénz megvolt, többet oda egyik állatomat sem visszük. Kutyusom azóta javulgat, nehezen, de él, mocorog, jön-megy.
2021. máj. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7, velük nekem is rossz tapasztalataim vannak, és akárkivel beszéltem róluk, mindenkinek hasonló. A Székesfehérváriba menjetek ezentúl ha baj van, ők nagyon jók és még olcsóbbak is!
2021. máj. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
8, köszönöm. Az az igazság, hogy évekkel ezelőtt voltunk már ott és semmi probléma nem volt, teljesen nyitottak, elfogadóak és emberségesek voltak. Ez a hétvége örökre bennem marad. Szemtelenül le is húztak pénzzel, azt sem tudom pontosan mire vagy mi mennyibe került, mert számlát nem kaptunk szombaton és vasárnap sem. De elengedem, mert muszáj. Azt nézem, hogy a kutyám él… Innentől Szfv-ra visszük, ha bármi baj adódik. Azért “jó érzés”, hogy nem csak én látom a földvárit ilyen minősíthetetlennek…
2021. máj. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!