Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom meggyőzni a...

Hogyan tudom meggyőzni a szüleimet hogy kapjak egy kutyát?

Figyelt kérdés
Kicsi korom óta szeretnék kutyát! A szomszédnak van két kutyája őket szoktam sétáltatni, van elég spórolt pénzem az elkezdéshez és tudok diák munkát is vállalni. Van egy húgom is tehát amikor esetleg én nemtudom valamiért levinni sétálni ő letudja vinni! Lakásban élünk nem olyan nagy ezért én egy kisebb testű kutyát is szívesen nevelnék de szüleim szerint a kutya az legyen nagy! De mivel lakásban nem fér el ezért egy kissebb vagy egy közepes méretű kutyát szeretnék úgy is az enyém lesz! Szóval van bárkinek bármi ötlete hogyan tudnám őket meggyőzni?

2021. ápr. 30. 14:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ülj le velük egy kicsit beszélgetni, hogy már kiskorod óta nagyon szeretnél kutyát, és te felelősséggel fogod tudni tartani.
2021. ápr. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Sehogy. Ha nem akarnak állatot a lakásukba, akkor nem lesz. A felelősség és az anyagiak úgyis őket fogják terhelni, mert nincs az a diákmunka amivel egy drágább állatorvosi számlát ki tudsz fizetni.
2021. ápr. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
23%
Kérj tanácsot attól a 40 éves férfitől akinek az anyukája nem engedi , hogy kutyát tartson
2021. ápr. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

Egyetértek a 2-essel sajna. Nyilván az etetés és az oltások, orvosi költségek nem egy olcsó dolgok. Az is rendben van hogy levinnéd sétáltatni. De ha ők nem akarják nem lesz és ezt meg kell értened, ugyanis közöl élettered van a szülőkkel. Itt valószínűleg nem az anyagi dolgok szabnak gátat, hanem az hogy nem akarnak és pont. Beszélgess velük, hogy pontosan mik az okok, de mivel gyerek vagy így az lesz amit ők mondanak és ha nem akarnak nem lesz.

Sajnálom azért a dolgot annak ellenére, hogy én azon az elven vagyok, hogy a kutya macska kinti állat.

Lakásba meg pláne egész nap be van zárva és akár 8 órát is egyedül lehet otthon.

2021. ápr. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%
Ha ők nem akarnak kutyát, akkor ne erőltesd, nem éri meg. 10-15 évre nem illik senkinek se ilyen felelősséget és munkát rakni a nyakára ha nem vállalja be.
2021. ápr. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
Mik az ellenérveik?
2021. ápr. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
11%

Indulj el világot járni, úgyis találsz valami kidobott keverék kiskutyát. Hazaviszed, aztán úgyis megengedik, hogy maradjon ,mert ők is sajnálni fogják.

Ha mégsem engedik annak ellenére, hogy talált kutya, akkor ezesetben ne legyen kutya, amíg velük élsz, mert a kutya csak rosszul jár azzal.

Egy próbát megér.

2021. ápr. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
67%

Szia! Gondolj bele, hogy miért nem szeretnének kutyát. Mik az indokaik/okaik?

Gyűjtsd össze és keress rá válaszokat! Nálam esélytelen volt, hogy legyen egy kutyánk, hiába könyörögtünk. Úgy gondolták, hogy nem vagyunk elég érettek hozzá. Ami igazából annyit takart, hogy nem szedjük fel majd a k@kit, nem etetjük majd, hanem majd a szüleimnek kell majd vele foglalkozni. Attól féltek, hogy csak most akarjuk ennyire és, hogy később majd elhanyagoljuk. Mi egy ppt-ben győztünk meg őket.

Ami benne volt: Költségek, és amit tudunk állni

Felelős állattartás: mérgező növények, biztonságos kerítés stb...

2021. ápr. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
31%

8/8-as vagyok

Kerestünk mindenre választ, és amikor nem tetszett nekik valamelyik válasz, akkor kerestünk egy másik opciót, ha volt. Végül találtunk mindennek megoldást és most már van nekem egy kiskutyám, aki az életet jelenti nekem.

Ha nincsenek indokaik, akkor se add fel! Ha igazán szeretnéd, akkor előbb vagy utóbb lesz kutyád, ha a körülmények engedik.

2021. ápr. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%

Én nekem egy 12 éves kislányom van, te nem tudom mennyi idős lehetsz, de hátha segít a válaszom.



Ő is nagyon szeretne kutyát kb. 2 éve, volt, hogy random hazaállított eggyel.


Azt hitte megenyhülök, de nem így lett és a kutyus menhelyre került.


Szóval ezt ne csináld, viszont amit tehetsz:



- elmondott részeletes a napi rutinod a kutyával, a foglalkozást, a fajtaismereted mint egy prezentáció


- vállalod az összes költséget:


- maga a kutya: 150ezer + (vagy menhely, gyepi, stb.)


- kezdő felszerelés: minimum 30ezer


- etetés: kb. 10ezer


- bolha-kullancs elleni csepp: 2ezer/1-2 hónap


- féreghajtó: 300 Ft/3 hónap (ez nem nagy kiadás, de fontos)


- ivartalanítás: 30-40ezer


- oltások: kiskorban: 20-30ezer; felnőttként évi: 10ezer


- tartalék 50-100ezer váratlan orvosi költségekre, mert ÉN ezt sem fizetném a gyerekemnek, ha egyszer már ő akart kutyát


- naponta minden szőnyeg porszívózása, mert én sehol nem akarnék szőrszálakat


- minden nap vigye sétálni, ha bepisil, bekakil ő takarítsa fel


- nincs olyan kifogás, hogy "anya, nem vinnéd most le, sok a dolgom"


- szóval minden költség és feladat az ő dolga volna, nekem max. Annyi dolgom legyen, hogy néha megsimizek a kutyát.

2021. ápr. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!